2023.01. 15.

Ausztrál Open: T. Griekspoor – P. Kotov (16-án hajnalban)

Január 16-án, hétfőn kezdődik az év első Grand Slam tornája, talán nem a legpatinásabb, de mindenképp a legjobb hangulatú. Csodálatos időjárás, napfény vidám szurkolók, akik mindig kiváló hangulatot teremtenek. A pályaborítás szabadtéri kemény, amely rnendkívül gyors játékot tesz lehetővé. Tavaly Rafa Nadal nyerte a tornát, egy rendkívül emlékezetes döntőt nyerve Daniil Medvedev ellen. Az első körben a holland Tallon Griekspoor (61.) és az orosz Pavel Kotov (118.) találkoznak.

T. GRIEKSPOOR - P. KOTOV
2023.01.16. 02:15

• Szeretem a hollandot sportfogadás szempontból, mert megbízhatóan lehet rá számítani. Fejben erős, rendkívül motivált teniszező és ő az, aki idénre kinőtte a CH-szint jelzőt! 2018-ban és 19-ben nyerte az első két CH-tornáját salakon, majd jött 21 és berobbant a teniszelitbe! 6 salakos és két kemény borítású CH-tornát nyert meg, majd 22-ben még egyet salakon. Idén pedig kiválóan kezdett és megnyeret a Pune ATP-tornát, ahol Cilicet, Karatsevet és végül Bonzit verte meg. A holland univerzalitását az bizonyítja a legjobban, hogy Cilic és Karatsev erőteniszt játszik, Cilic szervája a legjobbak között van a világon, Bonzi pedig kiválóan védekezik. A holland minden stílus ellen tud elővenni a tarsolyából valamit és mellé a remek mentális faktora társul! Jó kis játékos, a TOP20-at már nem nézem ki belőle, de a TOP50-be megragadhat.
  • Pavel Kotov 191 cm magas, erőteniszt játszó játékos. Már 24 éves inkább csak egy erős CH-szintnek jellemezném, de volt már rá példa, hogy valaki ez után robban be, de azért ritka. Kotov magas erős testalkatú teniszező, kiválóan szervál, erős alapütései vannak. De nem csak ebből él! Az alapvonalról képes jól védekezni is. 2021-ben nyerte első CH-tornáját fedett keményen, tavaly pedig még kettőt hozzátett, de immáron salakon is nyert egyet. Nem hinném, hogy megveri Griekspoort, de foghat egy szettet ellene! Eddig kétszer találkoztak és mindkétszer Kotov nyert 2-1-re, de ezek salakos tornák voltak. Ezen a keményen most a Pune-i tornán látottakat alapul véve a holland az esélyesebb. De az over game is kinéz!

Alaptipp: Griekspoor nyer – 1,36
Kockázatosabb tipp: Griekspoor nyer + több mint 38,5 game – 2,73