2022.01. 12.

ATP Tour figyelő – 2022.01.12 Adelaide 2

Ebben a rovatban az aktuálisan futó ATP-tornákat tekintjük át és keresünk olyan tippeket, amelyeket eséllyel tudunk szelvényre szerkeszteni, vagy akár single-kötéssel játékba küldeni. Lássuk, mit várhatunk a hajnali meccseken!

Két negyeddöntőt választottam ki az Adelaide 2-ről is:

K. Kachanov – A. Rinderknech

• Nem szeretem ezt a francia játékost, ráadásul tegnap elverte szetthátrányból Kwont, akit viszont kedvelek. Rinderknech 2020.ban robbant be igazán, azóta három challengert nyert fedettben. De ennek ellenére sem tartom topkategóriás játékosnak. Messze nem. Univerzális, de sokkal inkább a fedett tornákat szereti. Khachanov viszont topkategória, ő az, aki ha rendben van fejben, akkor a legnagyobbakkal is felveszi a versenyt. A tenisz minden szegmensében kiváló, egyedül mentális téren ingadozik. Idén az Adelaide 1-en a döntőig jutott, ott kikapott a remekül játszó Monfilstől, most a legjobb 16 ban pedig kettőben verte Magert. Rinderknech ellen figyelnie kell, de a tehetsége sokkal nagyobb, amennyiben fejben rendben lesz és abból indulok ki, hogy igen, akkor simán nyer. 1,47 a szorzó

T. Paul – M. Cilic

• Az amerikai Tommy Paul tehetséges játékosként indult, aztán lelassult a fejlődése és megrekedt ezen a TOP40 körüli szinten. Univerzális teniszező, de elsősorban a kemény pályát kedveli. 2021-ből van egy ATP tornagyőzelme és összesen van négy CH-ja, itt salakon is tudott nyerni. Nem nevezném topkategóriának, de ott van az alatt a szint alatt. Ha jó formát mutat, szép teljesítményt tud nyújtani. Marin Cilic viszont topkategória. Ő nyert Grand Slam versenyt is és volt már TOP10-es is a világranglistán, de már 33 éves. Bombaszerva, atomtenyeres, kiváló koncentráció és szerethető játékos. Ő a US Opent nyerte meg, ami ugyanilyen szabadtéri gyors pálya. Idén pedig játszott négy meccset, ebből egyszer, Khachanovtól kapott ki az Adelaide 1-es elődöntőben. 33 éves, ami óvatosságra ad okot, de ő az a fajta genetika, aki bírja. Még tavaly is nyert két ATP tornát, ebből Stuttgartot füvön, ami a leggyorsabb pályaborítás. Cilic gyorsasága nyilván nem a legjobb, viszont pontos, erős és fejben nagyon jó. Fizikálisan meg bírja még. Az három nyert szettes tornákon lehet gondja, de itt még nem. A horvát sikerét várom. 1,75 a szorzóhatár

Mindkét tipp erős, de maradok a biztosnál a főtippemben.