2015.12. 01.

Assist X

Assist X

2-1-es első harmad után jól nézett már ki az overünk, és a hendi is a Jaroszlavl meccsen, azonban a Szpartak 2-2-re módosított a második harmadban. A harmad végén, és a harmadik elején inkább a Jaroszlavl csapatát éreztem közel a gólhoz, azonban egy lövés után a Moszkva talált be, így az overünk ugyan jött, a hendire minden esély elszállt. A Szibir meccsbe csak belelestem, arról igazából sokat nem tudok elmondani, a harmadik harmadban vezetést szereztek, és rögtön emberelőnybe is kerültek, ezt azonban jól ölte a Szevesztrál. Voltak helyzetei a Szevesztrálnak a harmad második felében, Salak azonban megtartotta az egy gólos különbséget, így a Szibir ha nem is könnyen, de bezsebelte a győzelmet. A két NHL tipp felemásan alakult. A Rangers otthon nyerni tudott, bár 4-1-ről 4-3-ra még visszajött a Canes, ez a tippünk szempontjából mindegy volt. A Torontoban debütáló fiatal kapus shutoutot hozott, így pedig a hat gólra esélyünk sem volt sajnos. 11-15-re fordult az arány, -4.75 egység veszteséggel. Ma több NHL mérkőzést is játszanak, ezek közül válogattam!

01:30
Ottawa Senators Eredmény: 2:4 Philadelphia Flyers
Gy Gy Gy Gy V Forma V D V D Gy
8-4-5-6 (3-2-4-3) Rekord (otthon/idegenben) 4-5-5-10 (2-2-2-6)

A Sens négy meccses győzelmi sorozata véget ért az Arizona elleni 4:3-ra elbukott mérkőzéssel. Ettől függetlenül meccselőnnyel is a Detroit ellen vannak a csoportban, a Bruins viszont ezzel a formával meg fog érkezni rájuk. A Flyers a Nashville után a Rangers ellen is két pontot szerzett, viszont látva a két meccset, nem biztos, hogy reális ez a két eredmény. Tényszerű, hogy vannak jobb napjai a csapatoknak, azonban szerintem ettől még nincsenek kint a vízből. A Sens idén már megverte egyszer otthon őket, akkor 4:0 lett a vége, most ennyire sima találkozót semmiképp sem várok, de a győzelem az én fejemben nem kérdés. A két csapat mérkőzéseinek gólátlaga hat felett van, az utolsó négy viszont kivétel nélkül underes lett. Így, hogy a Flyers is talált némi offenzív ritmust, szerintem a két csapat közösen össze tud majd hozni egy hatost. A Sens védelme amúgy sem betonbiztos. A Flyers az utolsó 29 meccséből Ottawában 20-at rendes játékidőben bukott. Gólgazdag, 4:3 körüli találkozót tudok elképzelni.

Gy D V D V Forma Gy Gy V D D
3-5-2-14 (2-3-0-5) Rekord (otthon/idegenben) 15-4-0-5 (9-1-0-2)

A liga leggyengébb hátsó alakzata a legjobb támadók ellen. Nos, máris behúzhatnánk a kettest, azonban az NHL-ben bőségesen vannak ilyesfajta meglepetések. Ettől függetlenül, szerintem a Flames ma nem fog vitézkedni, egszerűen mindenben jobb a Dallas, ráadásul már három meccs óta nem nyertek rendes játékidőben. Ennek fejében több Flames játékos betegeskedik, az is kérdéses, hogy ki játszik majd, és ki nem. Többen közülük betegen fognak jégre lépni, ami a fizikai és mentális képességeket is tompítja. Semmi mást nem tudok elképzelni, mint Dallas győzelmet, rendes játékidőben.

Tipp: Dallas Stars rendes játékidőben

Minden tippemet azonos téttel, egyes kötésben ajánlom!