2015.12. 10.

Assist XIX

Assist XIX

Amit tegnap megnyertünk, azt ma el is vitték a csapatok 1-2, -1.20. A Pens nyerni tudott, de ami a legfontosabb, négyet lőtt, így a 2.5 over tippünk megjött. A Canucks kapujában Ryan Miller 32 védést mutatott be, mindössze büntetőből sikerült bevenni a kapuját, így pedig egy gólon tartotta a Rangerst. A hazaiaknak 25 lövés is elég volt, hogy megnyerjék a találkozót. A Sharks hátrányba került, majd a harmadik harmad második felére fordított, de ezt nem sikerült megtartani, hosszabbításban pedig ki is kaptak ismét. A második harmadban mindössze öt lövést regisztrált az Edmonton, mégis ők szerezték meg a vezető gólt, Jones tehetetlen volt. 21 lövésből szereztek négyet, ez sem a San José napja volt. Kezdek aggódni miattuk. 25-34, -9.6. Nézzük a mait!

Florida Panthers - Washington Capitals

A Capsnek bejött két szorosabb meccs, egy vereség, egy döntetlen utáni győzelem formájában. Ettől függetlenül vezetik a Metropolitant és a Montreal nyomában vannak a keleti tábla élén. Az erőviszonyokat tekintve a Washington jelenleg minimum top3 az NHL-ben, a Florida ehhez papíron sehol sincs. A két cserekapus fog kezdeni ma, Holtby és Luongo pihenőt kap, remélem, hogy nem ez lesz majd a döntő a Caps esetében, hiszen Holtby azért bőven benne van/volt a győzelmekben. Idén már összefutottak, akkor a Panthers hosszabbításban nyert egy 1:1-es meccsen, szintén Floridában. A Caps következő meccse a Tampa Bay ellen lesz, ami nyilván fontosabb és keményebbnek ígérkezik, éppen ezért nem várok ráadást, a Caps le kell zárja rendes játékidőben a mérkőzést.

Tipp: Washington Capitals rendes játékidőben
Szorzó: 2.00

St. Louis Blues - Philadelphia Flyers

A Flyers javult valamit támadójátékban, most azonban ismét megjött két vereség zsinórban. A Blues három bukó után nyert magabiztosan a Torontó ellen és továbbra is hazai jégen folytathatja a hajszát az LA Kings után, közben persze hátrapillantva a Chicagora és a Minnesotára. Többször említettem, hogy nem egyszerű az a csoport, így nagyon oda kell tennie magát minden csapatnak. A Flyers négy meccs óta veretlen rendes játéidőben a Blues ellen, a Blues két ráadásos meccset tudott megnyerni, mindkettő 0:0 lett. Most nem várok ilyen őrült eredményt, csak azt, hogy a Blues folytatja, amit a  Columbus és az Islanders elkezdett, nevezetesen három, vagy több gólt szerez a Phillynek, amire szerintem nem lesznek képesek elégszer válaszolni.

Tipp: St. Louis Blues rendes játékidőben
Szorzó: 1.75

Calgary Flames - Buffalo Sabres

Szerintem a Buffalo nem esélytelen ma, akár a győzelmet is kinézem belőlük, a Flames viszont nem fogja olcsón adni a bőrét. Egyik csapat sem kiemelkedően jó hátul, sőt. A Flames a nyolcadik hazai sikerére készül zsinórban, ami már magában megsüvegelendő, de én a Sabrest akkor is jobbnak tartom. Ami viszont biztos, a meccsről ordít az over, így én azzal tartok.

Tipp: 5.5 gól felett
Szorzó: 1.85

Nashville Predators - Chicago Blackhawks

A Blackhawksnál Kane pontrekordja az egyik téma, a csapat pedig szerintem ettől jobban össze is dolgozik. Három vesztes meccs után két győztessel tértek haza, legutóbb a Nashvillet verték 4:1-re, most pedig fordulnak a felek. Crawford 37 lövésből 36-ot hárított, tehát nagy napot fogott ki, Kane pedig egy üres kapus góllal tartotta életben a pontsorozatát. A kapura lövések számát le kell szorítsa a Blackhawks, mert Crawford sem lesz minden nap 97%-os hatékonyság körül, de ők egyébként jók védekezésben is. Nekem ez a szorzó túl csábító a jobb formában lévő Blackhawksra, hogy otthagyjam.

Tipp: Chicago Blackhawks meccsgyőztes
Szorzó: 1.90

Detroit Red Wings - Montreal Canadiens

A Canadiensnek szerintem egy célja lesz mára, túllőni a Detroitot. Price sérült, Condon pedig pihenőnapot kap, így Dustin Tokarski kezd, idén másodszor. Először a Colorado ellen kapott egy harmadot, 13 lövésből két gólt lőttek neki. Ő a pihentető opció 26 évesen, ami szerintem el is mond mindent róla. Persze kiemelkedőt ő is villanthat, de nem valószínű. A Detroit így a győzelemre pályázik és a góljaik is szépen megjöttek az utóbbi időben. Nálam ez over.