2014.04. 10.

Cseh Extraliga: Sparta Praha - Kometa Brno

Az alapszakaszgyőztes prágaiak megnyerték a párharc második és negyedik mérkőzését, viszont az elsőt otthon, majd a harmadikat idegenben elbukták. Összesítésben így 2-2 az állás, most otthon játszhatnak a fővárosiak, hétfőn meghálálták bizalmunkat, reméljük, ma is megteszik.

Prága, 2014.04.10. 18:30

A Sparta Praha magabiztosan nyerte meg az Extraliga alapszakaszát, előnye 15 pont volt a második Trineccel szemben. Messze a legtöbb gólt lőtték (208), ami pontosan meccsenkénti négyes átlagos jelent, a 100 kapott gól pedig 2-es kapott gólátlag alatti. Remek támadókkal rendelkeznek, többek között az idei szezonban arattak már 11-0-s, 9-0-s, két 7-0-s, 6-0-s és több 4-0-s győzelmet is. A cseh bajnokság alapszakaszának kanadai táblázatának első két helyén két Sparta-játékos végzett, Petr Ton 67 pontot (35+32) gyűjtött, míg Jaroslav Hlinka 62-t (17+45). A playoffban nyolc mérkőzés alatt Petr Ton 5+5, Jaroslav Hlinka 2+7, Jan Piskácek 3+3, Tomás Rolínek pedig 1+5 ponttal áll. Kapusposzton a rutinos Tomás Pöpperle a bástya, 92,5%-on teljesít 1,95-ös kapott gólátlaga mellett.

A Kometa Brno az alapszakasz hatodik helyén végzett, így nem kellett részt vennie a rájátszás első körében.  Az 52 mérkőzés során átlagos teljesítményt nyújtottak, 126-124-es gólkülönbségük kiegyenlített. A negyeddöntőben a harmadik Skoda Plzennel találkoztak, a címvédőt 4-2-es összesítéssel búcsúztatták. A rájátszásban tíz meccset játszottak, Vojtech Nemec 6+5 pontjával kiemelkedik, mögötte Tomás Svoboda 2+5, Libor Pivko 2+4, Hynek Zohorna 5+1, Jan Hruska pedig 3+2 ponttal jön. A kapuban Marek Ciliak 92,1%-kal véd 2,23-as kapott gólátlaga mellett.

Az alapszakaszban négyszer találkozott a két csapat, októberben 2-1-re nyert otthon a Kometa, novemberben 4-1-re Prágában a Sparta, majd januárban 4-2-re diadalmaskodtak idegenben, februárban pedig 7-0-s Sparta-győzelem jött. Az elődöntő első meccsét 5-2-re nyerte Prágában a Kometa, aztán 3-0-s hazai siker született, vasárnap 3-2-re nyert hosszabbításban a Brno, majd legutóbb a Sparta idegenben 5-3-ra. Nagyon fontos, melyik csapat nyerni a csütörtöki mérkőzést, ugyanis aki győz, az szombaton akár tovább is juthat.

• Tipp: Sparta Praha (008 H)
  • Odds: 1,48 (7/10)