2018.02. 24.

Csehország ellen játszanak a Juharlevelesek a téli olimpián

Kanada jól kezdte az olimpiát, a csoportkörben 5-1-re verte Svájcot, 4-0-ra Dél-Koreát, míg Csehországtól 3-2-re kikapott büntetőkkel, de az a pontszerzés elég volt arra, hogy egyből negyeddöntőbe jusson.

Csehország-Kanada
Több mint 5,5 gól - 2,15

• A legjobb 8 között Finnországgal játszottak rangadót, amit 1-0-ra behúztak, aztán a világ nagy meglepetésére Németország 4-3-ra legyűrte az elődöntőben.
  • Csehország szoros meccseket játszott eddig, Dél-Koreát 2-1-re, Svájcot 4-1-re verte, míg ahogyan fentebb írtuk, Kanadát büntetőkkel 3-2-re. A negyeddöntőben 3-2-re legyűrte büntetőkkel az Egyesült Államokat, míg Oroszországtól 3-0-ra kikaptak. Eddig nem volt olyan meccsük, ahol 5-nél több gól született volna, viszont a bronzmeccs remek alkalmat ad nekik a felszabadultságra.
  • A bronzmeccsen hírhedten a csalódott csapatok találkoznak, a legutóbbi 5 olimpián 5-0, 5-3, 3-0, 7-2, 3-2 lett a bronzmeccs vége, az üres kapus helyzetek miatt pedig bármikor benne van, hogy a 3-2-ből 4-2 vagy 3-3 legyen. A szakvezetők általában a cserekapusoknak adnak ilyenkor lehetőséget, emiatt is sok gól várható a meccsen.