2016.02. 12.

Csúszós Ajánlat

Az IIHF szünet és az olimpiai selejtezők árnyékában a finn Liiga küzdelmei tovább robognak. Tegnap egy mérkőzést rendeztek - Kärpät-Vaasan Sport 3-2 -, de ma a szabadnapos Espoo kivételével teljes fordulót játszanak. Ma a tegnapi meccsnek az visszavágója következik. Tegnap csak egy barátomnak javasoltam, hogy inkább ne a Kärpät hazai győzelmére tegyen - bár ez is jött- hanem inkább 4,5 gól felett opciót játsszon. Így legalább egy hibásra hoztuk a szelvényét...

Vaasan Sport-Kärpät Oulu

• Tegnap fordított felállásban egy végig szoros mérkőzésen egy góllal győzött a Kärpät. Már az első perc végén gólt kaptak otthon, amit a harmad második felében sikerült egalizálni. A gól nélküli középső játékrész - izgultam is, hogy hogyan lesz ebből min. öt gól - után a harmadik harmadban a maga javára fordította a hazai csapat a meccset. Győzelmével a hazai csapat felugrott a második helyre, és ráadásul egy meccsel kevesebbet játszott, mint a JYP. A válogatott elfoglaltsága miatt hiányzik előről a csapat két legponterősebb játékosa. Mika Niemi  47-13/20 és Sebastian Aho 36-13/17  mutatóval rendelkezik. Nélkülük is van bőven, aki gól vagy pontot tud szerezni, elég csak Aaltonen (49-14/15), Juntilla (39-15/10) vagy Ikonen (45-9/18) nevét említeni. A tegnapi meccsen nem Aittokallio védet, aki remek 91,9 %-os átlaggal véd, ami meccsenként 1,96 gól átlagnak felel meg. A Kärpät stabilan, rutinból lehozza a meccseket, a rájátszás és a pályaelőny egy percig sem forog veszélybe, de az tény, hogy még a hátralévő fordulókban továbbra is maximális sebességgel kell játszani, mert a kis csapatok könyörtelenül kihasználják a nagyok bukdácsolásait.
  • A Vaasan el kezdett hajrázni és már PO-ot jelentő nyolcaddöntős helyen van 65 ponttal. Kell is kapaszkodnia, mert mögötte még a 61 pontos KooKoo és a 59 pontos Ässät is bejelentkezett a PO-ra. Tegnap majdnem sikerült meglepni a Kärpät csapatát. Nem sok kellett az egyenlítő gólhoz, mert a végét a Sport előnyben játszotta, de nem sikerült betuszkolni a korongot, így maradt a 3-2. Mint említettem a Sport jól hajrázik és ez a hajrá nagyjából december közepe óta tart. Nem volt könnyű oda érni a 10. helyre, megtartani vagy előre lépni még nehezebb. A hazai csapatnak az otthoni meccsekkel van nagyobb problémája. Január végén egy nagyon hosszú, nyolc mérkőzés óta tartó haza nyeretlenségi szériát sikerült megszakítani, hogy legyőzték az egyik vetélytársat az Ilvest. Után még kétszer nyertek hazai környezetben. Egy gólzáporos 5-5 után büntetőkkel verték a Tapparát, majd egy nagy siker következett, a SaiPa csapatát verték 3-0-ra. Számomra kicsit váratlanul február 4-én kikaptak a HPK-tól 4-2-re, így ma kéne újra pozitívba fordítani a hazai mérleget.
  • Nem lesz könnyű, és még hajlanék is a hazai győzelemre (vagy döntetlenre), de a tegnapi meccs érzésem szerint a Vaasan játékosok lábában van jobban. Inkább elkerülöm az 1X2 kimenetelt és ismét a gólokra fogadok. A tegnapihoz hasonló szoros mérkőzést várok és szerintem ma kevesebb gól fog születni 6-nál.

Tippem: 5,5 gólnál kevesebb  odds 1,45

Senki ne felejtse el, hogy a jégkorongot csúszós pályán játsszák!