2015.10. 06.

Csúszós ajánlat (Bajnokok Ligája)

A tegnapi két jó MOL Liga mérkőzés után ma sokkal nehezebb dolgom van. A mai jeges kínálatban a hoki BL 1/16-os döntő visszavágói vannak. Innen a Frölunda-Ingolstadt mérkőzést néztem ki.

A tavalyi ezüstérmes Frölundanak bizonyára nem lesz könnyű dolga. Az odavágón 4-2 volt az eredmény a németek javára. Mivel két mérkőzésen dől el a továbbjutás, így a hazai csapat győzelmi kényszerben játszik. Az északiak az első mérkőzésen esélyeshez méltóan kezdtek és már a 6. percben 0-2 volt az eredmény. Az Ingolstadt nem omlott össze és még az első harmadban szépített, sőt a másodikat 2-0-ra, az utolsót 1-0-ra hozta. Hiába volt fölényben a Frölunda, ezt nem tudta további gólokra váltani. A svédek a saját bajnokságukban enyhén szólva is ellenállhatatlanok. 6 fordulón vannak túl és még nem találtak legyőzőre. Négyszer simán nyertek, egyszer-egyszer hosszabbításban, illetve büntetők után. Legutoljára éppen a Skellefteát küldték haza 6-2-vel. Lőttek 26 gól, ami messze a legtöbb. A védelem 15 gólt hozott össze, talán ezen lehetne javítani. Ha a BL-t beleszámítjuk, akkor csak pont a mai ellenfelük rondított bele a nyerő szériájukba.

Az Ingolstadtnak nem ilyen fényes a statisztikája, de ezt mivel nemzetközi összecsapásról van szó kicsit fenntartással kell kezelni. Amúgy a csoport mérkőzéseken éppen egy másik svéd csapattal a Växjövel már összecsaptak. Svédországban kikaptak (4-2), majd otthon nyertek 5-3-ra. A DEL-ben jelenleg a 10. helyen állnak, de határozottan javuló formát mutatnak. Igaz a Frölunda elleni siker után 3 nap múlva idegenben kikaptak az Eisbärentől 2-1-re, de 2 napja már otthon újra nyertek a jelenleg jobb formában lévő Srtraubing ellen (4-3). A kapott 25 gól az egyik legtöbb a bajnokságban. Elől sem valami jók, mert a 19 lőtt gól a legkevesebb a DEL-ben.

Mivel a németek 2 gólos előnnyel érkeznek a Frölundahoz, így szerintem nagyon keményen fognak védekezni, majd ebből próbálnak hatékony kontra játékot játszani. Ennek ellenére szerintem nem kérdés a Frölunda továbbjutása, mert jobb csapat és jobb bajnokságban játszik. A hazaiaknak 2 gólt kell ledolgozni és ez menni fog.

03293  Hendikep 0:1  H  Frölunda  odds  1,50