2015.10. 01.

Csúszós ajánlat (Liiga)

Remélem sokan fogadták meg a tegnapi ajánlatban elemzett Sport-Tappara mérkőzésre az X2, mert bizony ahogyan gondoltam a Sport jól vitézkedett. Az 1. harmadot elveszették, de még az sem törte meg őket, hogy emberelőnyben kaptak gólt. A 2. harmadot lehozták 1-1-re, majd az utolsót ők nyerték 1-0-ra. A hosszabbítás is 0-0 volt, így jöhettek a büntetők, amit a hazai csapat nyert meg. Ma is 3 meccset játszanak a finn bajnokságban. A járt utat a járatlanért ne hagyjuk el, ezért még maradok a rokonoknál és innen választottam mérkőzést és megszokhattátok már, hogy nem mindig a legkönnyebbet választom.

Lahti Pelicans-Ilves Tampere

Az erőviszonyokat nézve a két csapat nagyjából azonos játékerőt képviselt a tavalyi bajnokságban, már ha csak a helyezéseket nézzük. A Lahti a 12. az Ilves a 10. helyen végzett. Viszont a 10. helyen 20 ponttal többet kellett szereznie és 25 góllal többet lőnie. A jelenlegi bajnokságban a Lahti 8 mérkőzést játszott  (8 - 2 -0- 2 -4). Egy elég komoly hullámvölgybe került a csapat. Az utolsó 4 mérkőzésüket elvesztették, ebből csak az otthon, hosszabbítás után elveszett (h.u. 1-2) Lukko elleni meccsük volt éles. A negatív szériájuk mélypontját valószínűleg a Tappara-tól elszenvedett 8-2-es zakó jelentette. A két sikerükből az egyiket odahaza érték el a jobb erőkből álló Espoo ellen, illetve idegenben verték még szeptember 17-én a Kärpät-ot 4-3-ra. Ezen a meccsen vezettek 3-0-ra is... A kapott 8 gólnak köszönhetően a gólkülönbségük eléggé negatívba fordult 14-26. A lőtt gólokat kicsit kevésnek tartom, mert a 14 gól a 3. legkevesebb találat. Összefoglalva elég mély gödörben van a csapat, igaz, hogy komolyabb sérüléshullám is sújtja őket. Kérdés az, hogy a Tappara-tól elszenvedett súlyos vereség felrázza-e a maradék csapatot vagy még mélyebbre taszítja.

Az Ilves pont az ellenkező utat jár(t) be. Ráadásul a csapat még csak 6 bajnokin van túl és a 7. helyen áll. 4-szer győztek, 2-szer kikaptak. Igaz, hogy a két vereség a Kärpät és a Tappara ellen vállalható. A győzelmeit kivétel nélkül otthon szerezték, így látható, hogy idegenben még nem sikerült nyerniük. A csapat hátsó sora nagyon stabil. A Liiga-ban a legkevesebbet, mindösszesen 10 gólt szedtek össze. Az utolsó két hazai meccsükön 11 gólt lőttek otthon (JYP, HPK). Tehát a gól lövés nagyszerűen megy, a védekezéssel nincs gond.

Ha az Ilves, ahogy a hazai győzelmeknél az első harmadot meg tudja nyomni, akkor talán simán megnyerheti a mérkőzést, ha nem akkor a Pelikánok szorossá tehetik, esetleg döntetlenre hozhatják a meccset. A tippem mindenképpen biztonsági.