2015.11. 12.

Csúszós ajánlat (SHL)

Érdekes - és elég ritka - mérkőzés produkált tegnap egymással a Mlada és a Zlin. Három harmad és a hosszabbítás is gól nélkül zárult, így jöhetettek a büntetők, amit a vendégek meg is nyertek. Ma sincsenek könnyebb mérkőzések, talán az SHL-ből egyet mégis bevállalok.

FÄRJESTAD-MODO

• Ha ma a hazai csapat nyer - főleg rendes játékidőben - akkor továbbra is tapad a közvetlen élmezőnyre. A Färjestad jelenleg 5. helyen áll és 30 pontot szerzett. A csapat helyezése - így kb. a bajnokság harmadában - nagyjából megfelel a tavalyi szereplésnek. Figyelemre méltó, hogy a mezőnyből a Färjestad túlórázott a legtöbbet, szám szerint 8 összecsapáson kényszerült később zuhanyozni menni. A 8 hosszabbításból 4-4 volt a győztes, illetve vesztes meccsek aránya. A hazai csapat az utolsó 5 mérkőzéséből csak egyet nyert meg rendes játékidőben és kétszer volt hosszabbítás. Mivel a válogatott szünet miatt a pillanatnyi formák kicsit elveszették a jelentőségüket, így ezt a mutatót nem venném annyira figyelembe. Azt inkább figyelembe veszem, hogy októberben - ugyan ebben a felállásban - már találkozott egymással a két csapat és - mit ad Isten - akkor is 3-3 volt a 60. perc után a meccs, ráadásul a MODO a 2. harmad közepén már 3-0-ra vezetett. Bizonyára ráférne a vendég csapatra, hogy megszorongassák a hazaiakat, mert konkrétan 7 meccs óta nem örültek győzelemnek, de még túlórára sem kényszerítettek senkit. Ezzel teljesítménnyel nem csoda, hogy a 14 csapatos bajnokságban az utolsó előttiek. Valószínű, hogy idén is a bent maradásért fognak küzdeni.

Ma a papírforma szerint a hazaiaknak - akár 2 góllal is - nyerniük kéne, de én inkább a gólok számára fogadok. Ugyan is mind a két csapat bőven termeli a gólokat. A Färjestad az összes bajnokit figyelembe véve 2,875 gólt szerez, illetve ettől nem sokkal maradnak el a kapott gólok tekintetében (2,5). Az utolsó 5 hazai mérkőzésen 6,5-es átlag született a végeredmény tekintetében. A MODO sem marad el, ha gólt kell lőni vagy kapni. Az utolsó 5 idegenbeli mérkőzésen 34 gól született, ami 6,8-as átlag, és ebben benne van a Malmö elleni egy gólos meccs is. Valószínű, hogy nem nagyon lövünk mellé, ha a gólokat preferáljuk. A 4,5 gólnál több izgalom mentesen (?) vállalható, de az 5,5 is teljesen reális lehet.

Tippem: több, mint 4,5 gól  odds 1,50

Senki ne felejtse el, hogy a jégkorongot csúszós pályán játsszák!