2014.04. 25.

DEL: Kölner Haie - ERC Ingolstadt

A párharc első két mérkőzését megnyerte a Kölner Haie, a húsvét viszont az Ingolstadtnak jött jól, mind hétfőn, mind kedden az ERC nyert, így összesítésben egyenlített. Pénteken viszont otthon játszik a Köln, fontos nyerniük, ugyanis ha kikapnak, vasárnap Ingolstadtban a hazaiak válhatnak bajnokká, fordított esetben viszont ők.

Lanxess Arena, Köln, 2014.04.25. 19:30

A Kölner Haie az alapszakaszban az ötödik helyen végzett. A 147-118-as gólkülönbségük átlagosnak nevezhető, a dobogótól két ponttal maradtak le. A negyeddöntőben a negyedik kiemelt Adler Mannheimmel csatáztak, egyedül egy kétszeri hosszabbítás utáni meccset tudtak megnyerni a Sasok, azon kívül csak kölni győzelem született, tehát 4-1-es összesítéssel léptek túl a mannheimieken, mindkét otthoni meccsüket megnyerték. Az elődöntőben a hatodik Wolfsburggal találták szembe magukat, az első mérkőzésüket elbukták, mégpedig otthon, aztán viszont sorozatban négyszer nyertek, így 4-1-re nyerték a párharcot. Házi pontkirályuk a rájátszásban Robert Collins 3+12 ponttal, mögötte Christopher Minard 8+2, Philip Gogulla 3+7, Andreas Falk pedig 3+4 pontos a 14 meccsük alatt. Bár a támadóik nem ponterősek, hátul stabilitás van, ugyanis Danny aus den Birken hihetetlen, 95,1%-os teljesítménye szenzációs, az 1,54-es kapott gólátlagról nem is beszélve.

Az ERC Ingolstadt hatalmas csatákon át jutott el a döntőkig. Az alapszakaszban a kilencedik helyen végeztek úgy, hogy elbukták utolsó három meccsüket. Kénytelenek voltak részt venni a rájátszás első körében, ahol a két győzelemig tartó csatát úgy nyerték meg a címvédő Eisbaren Berlin ellen, hogy a kiesés szélén táncolnak, miután a döntő meccs hosszabbításban, hirtelen halálban dőlt el. Utána viszont erőre kaptak, a negyeddöntőben 4-1-re kiütötték a második kiemelt Krefeld Pinguine-t, úgy, hogy az első meccset a KEV nyerte 5-0-ra. Az elődöntőben az alapszakaszgyőztes Hamburg Freezersszel találkoztak, a párharc elején megnyertek egy meccset idegenben, ami elég volt a 4-2-es összesítéses győzelemhez. Hárman is 15 pontosak a csapatból, Thomas Greilinger 4+11, Derek Hahn 5+10, Travis Turnbull pedig 7+8 ponttal áll. Mögüttük hárman állnak 13 ponttal, két szlovén, Ziga Jeglic és Robert Sabolic 4+9 és 8+5, míg John Laliberté 6+7 pontos. A sok pont azonban ne tévesszen meg senkit sem, az ingolstadtiak hárommal több mérkőzést játszottak. A kapuban Timo Pielmeier 94%-os hatékonysága remek, ám kerek 2-es kapott gólátlaga kevésbé jó.

Az alapszakaszban négy alkalommal találkoztak, ebből hármat a Köln nyert. A döntő első mérkőzését a Köln 4-2-re megnyerte otthon, majd 3-1-re diadalmaskodtak idegenben a Cápák. Húsvéthétfőn viszont 4-1-re nyert idegenben az Ingolstadt, majd kedden 4-1-re, immáron otthon. A párharc állása 2-2, aki pénteken nyer, az vasárnap bajnokká válhat, mi a Kölnt favorizáljuk.

• Tipp: Kölner Haie (061 H)
  • Odds: 1,85 (7/10)