2015.02. 24.

Extraliga: Olomouc-Plzen

A hazaiak 13 meccse nem nyertek, utoljára január 9-én a Mladá Boleslavot győzték le, már semmi esélyünk sincs a rájátszásra. A vendégek számára viszont nagy a tét, küzdeniük kell a negyeddöntőt érő 6. helyért, különben pluszmeccsekbe szaladhatnak bele.

Olomouc-Plzen

A HC Olomouc (13-4-4-28) az utolsó előtti helyen áll a cseh Extraligában, gyakorlatilag már a kiesés elleni csoportkörre készülnek. Három fordulóval a vége előtt 19 pont a lemaradásuk a 10. Vítkovicéhez képest. Nagyon régen nyertek utoljára, egy teljes, 13 fordulós kör lezajlott anélkül, hogy nyertek volna. Hazai jégen rosszak, 24 meccsből csak 10-szer nyertek. Két kiemelkedő játékosuk Rostislav Marosz 32 (9+23), Roman Rác pedig 30 ponttal (10+20). A kapuban Jirí Trvaj 91,2%-os hatékonysággal véd és 2,68-as a kapott gólátlaga, míg Vosvrda 89%-kal és 3,36-os átlaggal teljesít.

A Skoda Plzen (19-6-2-22) a 2013-as bajnok. Három fordulóval a vége előtt még nagy harcban állnak, 1 pont a lemaradásuk a biztos negyeddöntőt érő 6. helyezett Pardubice mögött. A 6. Pardubice és a 7. Zlín 72-72 pontos, a 8. Plzen és a 9. Mladá Boleslav 71-71, míg a 10. Vítkovice 70 pontos. Idegenben közepesek, 24 meccsből 10-szer diadalmaskodtak. Legjobb játékosuk Ján Sykora 40 ponttal (20+20), őt Jakub Jerábek 31 (6+25), Ondrej Kratena pedig 28 ponttal (10+18) követi. Első számú kapusuk Matej Machovsky, aki 91,4%-os védési hatékonyságot és 2,46-as kapott gólátlagot produkált.

Eddig háromszor találkoztak, októberben 5-2-re nyert az Olomouc, aztán novemberben és januárban a Plzen nyert túlórában. Most nem tehetik meg a plzeniek, hogy ne gyűjtsék be a három pontot, mert különben kénytelenek lesznek lejátszani egy plusz kört a playoffban.