2014.11. 12.

Extraliga: Piestany-Kosice

A nemzetközi szünetre való tekintettel rendkívüli módon szerdán is rendeznek mérkőzést a szlovák Extraligában. A címvédő listavezető idegenbe látogat, ahhoz a csapathoz, amely nemrég sorozatban hat meccset bukott.

Piestany-Kosice

Az SHK 37 Piestany (6-2-2-11) a 10 csapatos szlovák bajnokság 7. helyén áll. Lemaradásuk 10 pont a 6. Dukla Trencínhez képest, mögöttük viszont szoros a mezőny. 21 meccs alatt szerzett 67:76-os gólarányuk gólgazdag meccsekről árulkodik. Hazai jégen nem jók a pöstyéniek, 10 meccsen ötször nyertek, egyszer csak túlórában. A nemzetközi szünet előtti utolsó meccsüket hosszabbításban megnyerték, előtte viszont hatszor buktak, kétszer-kétszer 5 és 6 gólt kapva. Legjobbjuk Tibor Kutálek 18 ponttal (9+9), míg Dusan Pasek és Tomás Klempa 17-17 pontnál jár (8+9 és 4+13). A sok kapott gól viszont Martin Súrek hibája, csak 90%-kal véd, amihez a 3,4-es kapott gólátlag pocsék. Cseréje, Patrik Rybár 89,7%-a és 3,8-as gólátlaga még rosszabb.

A HC Kosice (14-3-3-1) az Extraliga legkiemelkedőbb csapata, miután két éve a nagy riválisa, a Slovan a KHL-be távozott, ők a címvédők. A bajnokságot 51 ponttal vezetik, előnyük 6 pont az SKP Popraddal szemben. Gólkülönbségük 56:29, a lőtt gólok száma átlagos, a kapottaké viszont messze a legkevesebb a ligában. A kassaiak idegenben a legjobbak, 11 meccsből 9-szer győztesen hagyták el a jeget. Nemrég volt egy hétmeccses győzelmi szériájuk, ahol négy meccset át gólt sem kaptak! Legjobb játékosaik, Adam Lapsansky és Gabriel Spilár egyaránt 15 pontosak (10+5 és 4+11), Marek Bartánus 14 (6+8), Richard Jencík pedig 13 (8+5) pontos. Két kapusuk remekel, Marcel Melichercík a liga legjobbja 95,7%-kal és 1,05-ös kapott gólátlaga, míg, Alexandr Hylák 93,2%-a és 1,71-e a harmadik legjobb összességében.

A két csapat a legutóbbi szezon elődöntőjében összemérte erejét, akkor 4-2-es összesítéssel a Kosice jutott tovább, majd a döntőt is megnyerte. Idén kétszer találkoztak, szeptemberben Pöstyénben 2-1-re nyertek a vendégek, októberben Kassán viszont 5-1-re nyert a Piestany, tehát van miért visszavágnia a HC Kosicének.