2015.03. 31.

Futballmentes övezet

A mai Futballmentes övezetbe 5 jégkorong elemzést hoztam, mind az öt esetben csak 2 kimenetel lehetséges, de hiszen épp ezért favorizálom ezt a sportágat a futballal szemben, ha fogadásról van szó. Kettes, maximum hármas kötések összeválogatását javaslom ezekből a tippekből. Mindenkinek sok szerencsét!

Szibir Novoszibirszk – AK Bars Kazan  ( jégkorong – KHL ) 1. harmad 1,5 gól alatt 1,48

A Kazan egy 2:0-s és egy 2:1-es győzelem után 2-0-ra vezeti ezt a párharcot, és mint az első 2 mérkőzés eredménye mutatja, a KHL rájátszás-beli meccsei nem hoznak valami góldús összecsapásokat. Ám mivel az 5,5 gól alatti fogadás legjobb odds-a 1,30, ami nevetségesen kevés, ezért tartom jobb opciónak az 1. harmad gólszámának megtippelését. Miért 1,5 gól alatt? Az 1. meccsen igaz, hogy 2 gól esett az 1. harmadban, de a 2. csak a 19. percben, míg a 2. meccs első 20 perce már valóban csak 1 gólt hozott. A Bars utolsó 5 meccséből 4 csak 1 gólos 1. harmadot hozott. Ráadásul a Bars most idegenben játszik, 2-0-s vezetés birtokában nem hiszem, hogy nekiesnének az ellenfélnek, inkább hagyják majd, hogy azok hibázzanak. Legalábbis eddigi 4 idegenbeli meccsén a Bars ezt tette a rájátszásban. 2 meccs az Avtomobiliszt, 2 az Avangard Omsk ellen, mind a 4 ízben 1,5 gól alatt maradt az eredményjelző az első harmadban.

Langnau Tigers – Olten  ( jégkorong – NLB ) H hosszabbítással együtt 1,40

Az élvonalba kerülés a tét az NLB rájátszásának döntőjében. A 7. mindent eldöntő meccset a Langnau Tigers otthonában rendezik, amely az alapszakaszt is megnyerte. Az ellenfél az alapszakasz 5. Olten gárdája. A rájátszásban a Langnau már 2-1-re húzott, de azután kissé elszórakozta a 4. és 5. mérkőzést, így lett 2-3 az Oltennek, amely a 4. győzelmét hazai pályán szerezhette volna meg vasárnap. Azt hiszem, a reális erőviszonyokat az tükrözi igazán jól, ahogy egy csapat igazán éles helyzetekben viselkedik. A Langnau – amint meglegyintette a bukás veszélyének szellője –,5:1-re elsöpörte az Oltent, így ma már ők játszhatnak hazai pályán a bajnoki címért. A bet 365 remek 1,67-es szorzót kínál a rendes játékidős hazaiért, ami szerintem meg is lesz, de én inkább kihasználnám a jégkorong fogadás nagy előnyét, hogy két kimenetel közül is lehet választani, és ez még 1,40-ért is bőven megéri.

Columbus Blue Jackets – New Jersey Devils ( jégkorong – NHL ) H hosszabbítással együtt 1,73

Az egyik legegyértelműbb döntés a mai kínálatból. A Columbus 9-1 az utolsó 10 meccsén, vagy ha jobban tetszik, 6-0 az utolsó 6 meccsén. 7 meccsel az alapszakasz vége előtt 16 ponttal vannak lemaradva a Washingtonhoz képest, így a Columbus már matematikailag sem érhet oda. De a kékkabátosoknak most nagyon meglódult a szekere. Egymás után nyerik a meccseket, nagyon jó a hangulat az öltözőben, és gyakorlatilag már felszabadultan játszanak. Ha hamarabb kezdik el ezt a remek szériát, másképp is alakulhatott volna a szezonjuk. A New
Jersey mérlege 0-5 az utolsó 5 meccsükön. Ők már visszacsúsztak a tabellán a Columbus mögé, nekik sincs miért hajtaniuk, de már le is vették a lábukat a gázról. Március elején 3:2-re nyert New Yorkban a Columbus, ezért hazai pályán is őket tartom esélyesnek. Hétfőn este amikor e sorokat írom, az Interwetten 1,73-ért kínálja a hosszabbításos hazait, ami szerintem ajándék.

Washington Capitals – Carolina Hurricanes  ( jégkorong – NHL ) H hosszabbítással együtt 1,45

Ez a tipp kicsit kevesebb indoklás után is belátható, mint a fenti. A Carolina szezonja már rég elúszott, néha azért még megrázzák magukat. Utolsó 10 meccsükön 3-7, utolsó 5 meccsükön 2-3 a mérlegük, és ebből a kettőből mindkettő hazai győzelem volt. Idegenben a Carolinának nem sok keresnivalója lesz Washingtonban, hiszen a 6. helyezett Capitalsnak még arra is van esélye, hogy átlépje a Pingvineket és az Islanderst, és megszerezze a 4. helyet a Keleti Főcsoportban. Utolsó 5 egymás elleni találkozójukból a Washington 4-et megnyert, ezért úgy gondolom, hogy minimum hosszabbításban ma is illik nyerniük.

Toronto Maple Leafs – Tampa Bay Lightning ( jégkorong – NHL ) V hosszabbítással együtt 1,50

A Toronto 7 sorozatban elvesztett mérkőzés után hazai jégen 1:3-ról fordítva hosszabbításban 4:3-ra verte meg az Ottawát. Azonban be kell látni, hogy ez csak egy meccsre szóló fellángolás volt. A Keleti Főcsoport 15. helyezettjeként a Toronto már nincs versenyben a playoff-ért, de a 3. helyen álló Tampának sok múlhat ezen a meccsen. A jelenlegi helyezésük könnyen változhat akár első, vagy éppen hatodik pozícióvá is. Tekintve, hogy a Toronto utoljára február 27-én tudott zsinórban kétszer nyerni, akkor is olyan ellenfelek ellen , mint a Philly és a Winnipeg, de lássuk be, a Tampa nem az a kategória. Ezen kívül a Tampa mérlege 4-1 az utolsó 5 meccsükön, tehát hosszabbítással bebiztosítva én nem látok rá okot, miért ne nyernének a vendégek. Bátrabbaknak nyilván mehet rendesben is.