2016.10. 21.

Jégkorong tétemeléses duplázás, maximum három lépésben

Egy olyan tétemeléses taktikát szeretnék bemutatni, amely nagyon jó eséllyel alkalmas arra, hogy egy játéknap alatt megduplázza a kezdő tétünket. Modellezéshez a KHL-t vettem alapul, de alkalmazható más bajnokságokra is. (ez a taktika három nappal ezelőtt jelent meg a Jégkorong Brainstorming rovatban, de pozitív visszajelzésre talált. Ezért közreadnám külön cikkben is, főleg azért, hogy a későbbiekben a linket csatolni tudjam az aktuális tippekhez. Hogy az újonnan érkezők is el tudják olvasni)

• A lényeg az, hogy az adott napon X téttel fogadunk az időrendben elsőként feltüntetett mérkőzésnél arra, hogy az első harmadban több mint 1,5 gól esik. Erre általában duplázó-körüli szorzókat adnak!
  • Mindig időrendben kell haladni és mindig az elsőnek feltüntetett meccset válasszuk. Amennyiben lejön a tippünk, véget is ért az aznapi játék, egy duplázással lettünk gazdagabbak.
  • Amennyiben bukó, akkor az időrendben következő mérkőzés jön, a tét 2X, szintén az első harmad over 1,5 gól a fogadásunk. Figyelem egy időben kezdődő meccseken csak egyre fogadunk, mindig arra, amely előrébb van feltüntetve. Tehát, ha a második meccsen lejött a tippünk, akkor meg is van a kezdeti tétünk duplája, befejeztük a fogadást aznapra, ha nem, akkor következik a harmadik utolsó lépés.
  • Természetesen a logika marad, az időrendben harmadik meccs következik, első harmad over 1,5 gól. A tét 4X. Ha lejön, akkor megvan a duplánk az első tétet nézve, ha nem. Nos, ha nem akkor buktunk 7X tétet, de ez az eset meglehetősen ritkán következik be! Ha tarjuk magunkat a taktikához, már viszonylag hamar nyereséges a taktika!

Nézzük a példákat visszamenőleg a KHL-ből! (a cikk eredetileg 2016-10-19-én íródott, vagyis akkor a legfrissebb eredmények a következők voltak):

2016-10-18 (kedd)
14:00-kor kezdődött a Metallurg Novokuznyeck – Szeversztal mérkőzés, az első harmad eredménye 1-1 volt, már nyerő volt a napunk.
2016-10-17 (hétfő)
11:30-kor Amur Habarovszk – Szalavat Ufa meccs, az első harmad végén 2-1. Nyertünk a képzeletbeli fogadásunkon.
2016-10-16 (vasárnap)
Csak egy meccs volt, ezért kimarad a nap! Kell a három mérkőzés!
2016-10-15 (szombat)
12:00 Szpartak Moszkva – Szibir Novoszibirszk, első harmad 0-0, buktuk az első kört. A következő meccs időrendben a 13:30 Traktor Cseljabinszk – Avtomobiliszt Jekatyeringburg, az első harmad végén 1-1. A második körben nyertük a napi duplánkat.
2016-10-14 (péntek)
Csak két meccs volt, így kimaradt a fogadás (de lejött volna, hiszen az első meccsen már megvolt a gólszám!)
2016-10-13(csütörtök)
Traktor – Jugra, első harmad végén 0-2. Win.
2016-10-12 (szerda)
Két meccs volt, kimaradt a fogadás.
2016-10-11 (kedd)
13:30 Szalavat – Jugra, 0-1 bukó. Második meccs: 16:00 Traktor – Barisz, 1-1 WIN a második körben!
2016-10-10 (hétfő)
16:00 Metallurg Magnyitka – Avtomobiliszt első harmadban 2-0. WIN.
2016-10-09 (vasárnap)
Két meccs volt, kimaradt anap, de lejött volna már az első meccsen.
2016-10-08 (szombat)
09:00 Amur - Szocsi, 1-1 az első harmadban. WIN
2016-10-07 (péntek)
15:30 Barisz – Lada 0-1, Bukó az első körben. 16:00 Jugra – Barsz 2-1, WIN a második körben.
2016-10-06 (csütörtök)
11:30 Amur – Nyizsnij 0-0 Bukó az első kör. 13:30 Kunlun – Szpartak 1-0 Bukta  a második kör. 15:30Avangard Omszk – Szibir 1-1 WIN a harmadik körben! Ez volt a legneccesebb, de lejött most is!
2016-10-05 (szerda)
15:30 Barisz – Barsz 1-0 Bukó az első. 16:00 Jugra – Nyeftye 0-1 bukta a második kör. 17:30 Jokerit – Dinamo Moszkva 0-0 BUKTA .

10 fogadási napból egyszer bukott, kilencszer nyert. Kb. ez az arány. Vagyis profitot termeltünk.