2014.05. 20.

Jégkorong Világbajnokság: Lettország - Svájc

A képlet egyszerű: ha a lettek nyernek, bejutnak a negyeddöntőbe. Ha a svájciak nyernek, mindkét csapat számára véget ér a világbajnokság. Nem kérdés, Lettországnak nyernie kell. Pláne a hétfői játékvezetői hiba miatti pontvesztésért is.

15:45

Lettország az olimpián meglepően jól szerepelt, bár a csoportkörben ott legyőzte őket Svájc 1-0-ra, a negyeddöntőbe jutásért 3-1-re a lettek nyertek, majd a negyeddöntőben Kanada épphogy csak 2-1-re le tudta győzni. A világbajnokságon is remekel Lettország, egy finnek elleni 3-2-es bravúrral kezdtek, aztán váratlanul 3-2-re kikaptak Németországtól, utána 5-4-re legyőzték Kazahsztánt, majd az USA-t is 6-5-re. Szombaton az Oroszország elleni 4-1-es kudarc vállaható volt, hétfőn viszont drámai mérkőzésen, 3-1-re kikaptak a házigazda Fehéroroszországtól úgy, hogy egy jogos gólt elvettek tőlük, amivel 2-2 és hosszabbítás következett volna. Legjobbjuk Mikelis Redlihs, aki 3+3 pontos, mögötte Kaspars Daugavins 2+3, Arturs Kulda 4 gólos, Miks Indrasis 2+2 pontos, Ronalds Kenins pedig 4 gólpasszos. A kapuban Edgards Masalskis és Kristers Gudlevskis felváltva védenek, mindketten 89% körüli teljesítménnyel.

Svájc tavaly nagy meglepetésre a döntőig menetelt. Szocsiban viszont pocsék teljesítményt nyújtottak az olimpián a svájciak, négy mérkőzésen csak három gólt lőttek, defenzív jégkorongot játszottak, végül a 9. helyen végeztek. Az idei világbajnokságot sem kezdték fényesen, a nyitómeccsen már a 13. másodpercben vezetést szerzett Oroszország, később még négyet lőtt a Szbornaja, aztán az USA ellen kikaptak 3-2-re, viszont vélhetően két szabályos gólt is elvettek tőlük lesre hivatkozva. Majd újabb pofont kaptak, egy drámai mérkőzésen 4-3-ra kikaptak a házigazda fehéroroszoktól, utána viszont, ha nagy nehezen is, de 3-2-re legyőzték Németországot. Pénteken Finnországot büntetőkre kényszerítették, a kieső Kazahsztánon pedig 6-2-re átgázoltak. A svájciaknál Roman Josi 1+5 ponttal a legjobb, mögötte Damien Brunner 5 pontos (2+3), Dennis Hollenstein pedig 4 (3+1). Kapusaik sem remekelnek, Berra öt meccsen 89,6%-kal, Genoni az oroszok ellen 83,9%-kal védett.

Lettország az idei világbajnokságos egységesebb képet kelt Svájcnál, ráadásul a mérkőzésnek tétje már csak a lettek számára van, akiket 7000 szurkoló kísért el, tehát minden a lettek mellett szól.

• Tipp: Lettország (075 H)
  • Odds: 2.24 (7/10)