2016.03. 30.

Kézimunka-Porondon az egri vitézek és a Plázacicák

Tegnap a SEHA-Liga alapszakaszának zárómérkőzésén a félidőben még a várakozásnak megfelelő állást mutatott az eredményjelző, aztán a második félidőben a vendég szkopjei csapat meggondolta magát és megnyerte a mérkőzést. Ma továbbra is hiszek az Eger feltámadásában és december után ismét a női Bundesliga ingoványos talajára merészkedek.

• Eger-Balmazújváros NB1, férfi, alsóház

Harmadik fordulójához érkezett a magyar bajnokság alsóházi rájátszása, ahol az alapszakasz 6-13. helyezettje a bajnokság 7-14. helyéért nyolcas csoportban, pályaválasztói joggal, körmérkőzéses rendszerben szerepelnek. Az alapszakaszban elért eredmények alapján bónuszpontokkal  indulva, az alapszakasz 6. helyezettje 11., a 7. 10, a 8. helyezett 8, a 9. 7, a 10. 5, a 11. 4, a 12. helyezett 2, az utolsó pedig 1 bónuszponttal kezdi meg a rájátszást. Egerben komolyan gondolják, hogy jövőre is NB1-es csapata legyen a városnak és mindent meg is tesznek érte. A téli szünetben komoly erősítés érkezett Szlovákiából a hevesi együtteshez. A Tatran Presovtól fél évre kölcsönbe érkezett Radoslav Antl, a 170-szeres szlovák válogatott szélső, szintén egri szerelést öltött a beállós, Andrej Petro, aki 108 alkalommal öltötte magára a szlovák válogatott mezt, velük tartott a 30-szoros cseh válogatott irányító, Alexander Radcsenko. Az összeszokottsággal nem lesz gond, hiszen az „újoncok” korábban is játszótársak voltak, ráadásul Petro hét évvel ezelőtt Kecskeméten együtt játszott Szabó Péterrel, Dobó Zsolttal és Vancsics Jánossal. A kispadon is változás történt, Rosta István helyét Tóth Edmond vette át. A fiatal szakember gatyába rázta a társaságot, melynek eredményeképpen az utolsó négy hazai mérkőzését megnyerte az egri csapat. A Balmazújváros az ellenkező utat járja, a 2016-os évben kilenc mérkőzéséből mindössze kettőt nyert meg. Az alapszakaszban és az alsóházi rájátszás második fordulójában is a fővárosban a PLER vendégeként nyertek a hajdúságiak. A további hét találkozón négy alkalommal született döntetlen, ezen kívül három vereség szerepel Balda Ákosék neve mellett. Legutóbb március 9-én találkoztak a felek Egerben, akkor félidei döntetlen után magabiztos 8 gólos sikert arattak Tóth Edmond tanítványai.

Tippem: 17223 Eger-Balmazújváros H 1.65 22:21

• Metzingen-Oldenburg német bajnokság női

Legutóbb tavaly december végén nyúltam német női mérkőzéshez, vesztemre, a bajnokságot már akkor is vezető Metzingen az újonc Dortmundot fogadta és nem bírt vele. Azóta bizony nem is kaptak ki hazai pályán Temes Bernadették, de idegenben is csak hébe-hóba. A korábbi másodosztályú együttes tavaly már harmadik volt a Bundesligában, jelenleg pedig vezeti a tabellát a HC Leipzig, a Bietigheim és a Thüringer HC előtt. Ráadásul az EHF-kupában a lipcseiek elleni kettős győzelmet követően már elődöntős a TusSies. Nem túlzás a Metzingent magyaros klubnak nevezni, ugyanis az ügyvezető a korábbi labdarúgókapus Rott Ferenc, a csapat edzője a nyáron kinevezett Konkoly Csaba, míg korábban Temesen kívül a beálló Balogh Barbara és a kapus Lengyel Edit is a csapatban játszott. A Metzingennek TusSies a beceneve, amit magyarra legjobban plázacicákként lehet lefordítani. A klubnál tudatosan építenek is erre a marketingre, a lányok rózsaszínben játszanak és a nemzetközi kupameccseiket és egy-két nagyobb Bundesliga-találkozót Tübingenben rendezik, ahol a pálya is rózsaszín. Harmadik és egyben utolsó szezonját tölti a csapatnál a Vácra hazatérő Temes Bernadett, de szeretne bajnoki címmel és EHF-kupa-győzelemmel búcsúzni a Plázacicáktól. Ehhez ma győzni kell!

Tippem: 08013 Metzingen-Oldenburg H 1.22 41:31