2013.09. 08.

"Last minute" KHL tippek - 2013-09-08.

Bár a kedves Sz. Zrt. nem volt olyan kegyes hozzánk, hogy a papír alapú kínálatba betegye a világ talán második legjobb jégkorong bajnokságának meccseit mára, a netesek még örömüket (és reméljük nem bosszúságukat) lelhetik bennük. Mivel nincs sok idő a meccsekig, rövid leszek. A TIPPSOR FOLYAMATOSAN FRISSÜL!

Kezdés szerint a sorban az első meccs az Avangard Omszk - Lokomotiv Jaroslavl összecsapása. Közép-európai idő szerint délben csapnak össze a felek Szibériában. Ez már egy érdekes dolog, hiszen a két bázis 2500 km-re van egymástól, ami még repülővel is szép kis út, de az előző összecsapása miatt, a vendég csapat pár száz km-rrel kevesebbet kell utazzon, ha onnan rögtön a következő állomáshelyet vették célba. Nos, ennyit az utazásról, bár ez a része sem elhanyagolható, amikor ekkora távolságokról beszélünk. Tavaly egyik csapat sem szerepelt rosszul, mindketten simán rájátszásba jutottak, az Omszk a nyugati konferencia második helyéről, 102 ponttal, +28-as gólkülönbséggel, egész jónak, de nem kiemelkedőnek nevezhető hazai mérleggel. A Jaroszlavl a nyugati konferencia negyedik helyéről, 92 ponttal, +10-es gólkülönbséggel és teljesen vállalható vendégszerepléssel. A rájátszás egyik csapatnak sem tartott túl sokáig, a Lokomotív a Szeversztal ellen az első körben 4-2-vel búcsúzott, az Omszk pedig a második körben, a későbbi döntős Traktor Chelyabinsk ellen esett ki, sima 4-1 arányban. Azért mondom, hogy sima 4-1, mert az öt meccs alatt az Omszk csak három gólt tudott ütni, azt is egy meccsen, kapni pedig 16-ot sikerült. A hazaiaknál találtam egy számomra fontosnak tűnő változást mégpedig kapus poszton. Egy finn váltotta a honfitársát, jelenleg Teemu Lassila az elsőszámú kapus. Harminc éves, rutinos, de egy kicsit talán túl sok csapatban játszott eddig. A mutatói átlagosak, szerintem egy átlagos szezont le fog tudni hozni, ha előtte is rendben lesznek a dolgok. Megjárta a KHL-t, a svéd és a finn ligákat is, játszott a válogatottban is pár meccset, szóval nem hiszem, hogy olyan szörnyű kapus. Majd meglátjuk. Rajta kívül érkezett hat védő és öt támadó, két kivétellel mind a KHL-ből. A két kivétel Ryan Potulny és Sergei Kostitsyn, akik az AHL és az NHL csapatait erősítették még tavaly. A vendégeknél is volt mozgás, hozzájuk négy védő és négy támadó csatlakozott, öten a KHL-ből, ketten az NHL-ből és egy játékos a svéd ligából. Az első kör egyik csapatnak sem sikerült jól, a Jaroslavl idegenben kapott ki a Jugra csapatától, ami akár meglepetésnek is felfogható, az Omszk pedig otthon kapott ki 5:1-re az SZKA-tól, ami talán csak a gólkülönbségben meglepetés egy picit. A statisztikából úgy veszem ki, hogy nem kezdett rosszul az Omszk, megpróbálták megfogni az SZKA-t, de végül ez nem sikerült nekik, aztán a lövések nem jutottak el a hálóig. Ha 1X2-ben kéne megtippelni, akkor többek közt a hazai pálya miatt is az Omszk mellé tenném le a voksom. Gólok tekintetében a mindkét oldalról várható hatalmas akarás miatt szerintem meglesz az over 4.5.

Tippek:
Avangard Omszk - Lokomotiv Jaroslavl, HAZAI - 1.95
Avangard Omszk - Lokomotiv Jaroslavl, Összes találat: több, mint 4.5 - 1.72
Avangard Omszk - Lokomotiv Jaroslavl, Legalább két találat lesz az első harmadban - 2.05

A következő meccsem a 13.00-kor kezdődő Avtomobiliszt Jekatyerinburg - SZKA Szentpétervár párharc, ami azért is érdekes, mert a tavalyi alapszakasz legjobb és leggyengébb csapata találkozik Jekatyerinburgban, ami egyébként Oroszország negyedik legnagyobb városa. Az SZKA-nak legutóbb Omszkban volt jelenése, ami nagyjából 900 km-re van a mai helyszíntől, nagyjából harmadútra Szentpétervártól. Ennyit a földrajzról, ne húzzuk az időt, ugyanis ez papíron a mai nap legsimább meccse. Nem is boncolom, a különbség egyértelműnek tűnik minden szempontból. Jól is kezdett az SZKA, ha át tudják menteni a formát, akkor átgázolnak a mai ellenfelükön is.

Tippek:
Avtomobiliszt Jekatyerinburg - SZKA Szentpétervár, VENDÉG - 1.35
Avtomobiliszt Jekatyerinburg - SZKA Szentpétervár, Handicap: SZKA -1.5 - 1.62
Avtomobiliszt Jekatyerinburg - SZKA Szentpétervár, Összes találat: több, mint 5.5 - 1.95
Avtomobiliszt Jekatyerinburg - SZKA Szentpétervár, Első találat: SZKA - 1.40
Avtomobiliszt Jekatyerinburg - SZKA Szentpétervár, Az SZKA nyeri az első harmadot - 1.83
Avtomobiliszt Jekatyerinburg - SZKA Szentpétervár, SZKA góljai a rendes játékidőben 3.5 felett - 1.83
A harmadik találkozó a Barys Astana - Szeversztal Cserepovec összecsapás. A Kazahsztánban található Astana városa nagyjából 1100 km-rre van a Szevesztral előző meccsének helyszínétől, Jekatyerinburgtól. Tavaly a két csapat azonos pontszámmal (85) zárta az alapszakaszt, a Barys +14-es, a Szeversztal +20-as gólkülönbséggel, támadójátékban viszont a Barys az egész liga egyik legjobbja volt (igaz védelemben pedig a rájátszásba jutók közül a leggyengébbek). Otthon is jól szerepeltek, nem kiemelkedően, de jól, nagyon magas, 3.75-ös ütött gólátlagot produkáltak. A Szevesztral idegenben a középmezőnyhöz tartozott, alig több, mint 2.00-ás ütött gólátlagot hoztak össze. A tavalyi meccsekből a mai vendégek jöttek ki jobban, kétszer tudtak büntetőkkel nyerni, a Barys pedig egyszer otthon sima 3-0-ra verte őket. Mindkét csapatnál voltak érkezők és távozók, a hazaiak két leginkább ismerős erősítése talán az ex-NHL védő, Mike Lundin, aki 28 éves korára megjárta a Tampa Bayt, a Minnesota Wildot és az Ottawa Senatorst is, kisebb-nagyobb AHL-es kitérőkkel, illetve hat alkalommal az amerikai válogatottba is behívták. A másik játékos egy szintén ex-NHL-es, de kazah támadó, Nikolai Antropov, aki mögött komoly észak-amerikai pályafutás áll. 1998-ban a Toronto Maple Leafs az első körben, a 10. helyen draftolta, ahol kilenc idényen át játszott. A lockout alatt(2004-05, 2012-13) az Ak Bars és a Jaroslavl, és a Barys Astana játékosa is volt már, a legutóbbi csonka szezont a Winnipegben fejezte be, 40 meccsen 18 ponttal. 788 NHL meccsel a háta mögött levezetni tért vissza hazájába, de még nagyon sokat tud majd adni a csapatának. A másik oldalra egy négyfős SZKA különítmény jött, két támadó egy védő és egy kapus formájában, valamint szereztek egy remek cseh kapust is, Prágából. Rajtuk kívül a Spartak Moszkva, Avangard Omsk és a Traktor Chelyabinsk voltak az előző állomások az újak számára. A vendégek már túlvannak egy nagy csatán, amit Stephanek (a "cseh kapus") remekül, 97.3%-os hatékonysággal hozott le, ezzel oroszlánrészt vállalva a sikerben, a Barys pedig első meccsére készül.

Tippek:
Barys Astana - Szeversztal Cserepovec, HAZAI - 1.90
Barys Astana - Szeversztal Cserepovec, Összes találat: 5.5 alatt - 1.72
Barys Astana - Szeversztal Cserepovec, Pontos végeredmény: 3-1 / 3-2 - 13.50 / 15.50
A tavalyi elődöntős Ak Bars Kazany fogadja a Szalavat Ufa gárdáját 15.00-tól. A Szalavat előző meccsének helyszínétől, nagyjából 400 km-t utazott. A Kazanyiak idén is erősek, biztos helyük lesz a rájátszásban, a divíziógyőzelemért a Traktorral fognak megvívni. Három tengerentúli támadóval erősített a hazai csapat, ketten közülük zöldfülűek, de már így is sokat láttak. A vendégekhez egy több száz AHL és NHL meccset a háta mögött tudó orosz-ukrán védő érkezett a Calgaryból és páran a KHL-ből. Ők is ott lesznek a rájátszásban, de mindenképp az Ak Bars mögött. Papíron ez mindenképp hazai, de nem sima hazai. A vendégek okozhatnak fejfájást az Ak Barsnak, de a végén meglepődnék, ha vendég siker születne.

Tippek:
Ak Bars Kazany - Szalavat Ufa, HAZAI - 2.20
Ak Bars Kazany - Szalavat Ufa, Rendes játékidő 1X - 1.40
A nap másik "tutija", ha lehet így fogalmazni, a Dinamo Moszkva harmadik otthoni meccse zsinórban. A Traktort és a Metallurgot is elverték, ennek fényében a Nyefytehimik Nyizsnyekamszk sem okozhat gondot. Ezzel a meccsel sem kívánok sokáig foglalkozni, a hazai győzelem szinte borítékolható, a különbség a kérdés. A vendégek 1000 km-t utaztak Nizhnekamskból Moszkvába. Az első és eddig egyetlen meccsükön ők is megverték az Ak Barsk Kazanyt, ami talán egy kicsit meglepő volt. Idén is becsusszanhatnak a rájátszásba, ahogy tavaly is tették, majd meglátjuk hogy sikerül a szezonjuk.

Tippek:
Dinamo Moszkva - Nyefytehimik Nyizsnyekamszk, HAZAI - 1.53
Dinamo Moszkva - Nyefytehimik Nyizsnyekamszk, Handicap: Dinamo -1.5 - 1.91
Dinamo Moszkva - Nyefytehimik Nyizsnyekamszk, Első harmad győztese: Dinamo - 2.05
A Vityaz Podolsk nagy meglepetésre otthon megverte a Traktort az első fordulóban 5:3-ra, a Metallurg pedig Moszkvában szenvedett 3:1-es vereséget a Dinamotól. A Vityaz nem egy ütős csapat, tavaly a konferencia 12. helyét csípték meg, -32-es gólkülönbséggel, ami azt jelentette, hogy bőven lemaradtak a rájátszásról. Annyit szerintem nem javulhattak, hogy idén közük legyen az első nyolc helyhez, ráadásul a legrosszabb hazai mérleget produkálták. A Metallurg a negyedik helyen, +46-os gólkülönbséggel jutott a rájátszásba, ahol az első kör volt a végállomás a számukra. Ki kell jönnie, hogy melyik a jobb csapat, nincs mese.