2014.01. 10.

Liiga: JYP - Ilves Tampere

A finn jégkorong-bajnokság alapszakasza lassan elérkezik a harmadik harmadba. Öldöklő csaták várhatóak a rájátszást érő helyekért. Ma Jyvaskyla városában küzd meg egymással két „pótselejtezős” helyen tanyázó csapat.

JYP JYVASKYLA - ILVES TAMPERE, 17:30

A JYP az elmúlt évek meghatározó csapata volt a finn bajnokságban, jelenlegi formája azonban ezt nem tükrözi. Az utolsó 8 mérkőzésén sikerült mindössze 7 pontot összekaparniuk, amely a legrosszabb a ligában. A 16-3-5-13-as mutató és a megszerzett 59 pont a 8. helyre volt elég eddig a pontvadászatban. Csak két egységre vannak  a negyedik helyet elfoglaló Bohócoktól. Mostanában Fortuna is elpártolt mellőlük rendesen, max. 1-2 gólos vereségeik vannak. A tavaly év végi botladozást  az európai kupa szereplés  számlájára is írhatjuk részben, hiszen egy nagy menetelés után 2013.december végén Berlinben sikerült elhódítaniuk az Európa Kupát. Nemzetközi sikerüket követően első hazai győzelmükre készülnek.

Az Ilves a 7. helyén 59 ponttal rendelkezik  a bajnokság szűk kétharmadánál 17-2-4-15-ös mutatóval. Ellentétben következő ellenfelével, az utolsó nyolc meccsén a legtöbb pontot szerezte (az Espoo Blues-el egyetemben) a ligában, szám szerint 18-at.Az elmúlt pár évben ők is játszottak már sok rájátszásban, azonban nem bajnoki győzelemért, hanem a kiesés elkerüléséért. Óriási lépés lenne számukra a negyeddöntő. Ha ilyen formában folytatják, minden esélyük meg lesz rá.

Egymás elleni eredményeik alapján elég egyértelműnek tűnik a mérleg. Az Ilves utoljára 2011.01.20-án tudott diadalmaskodni a JYP felett, itt a Synergia-arénában pedig 2006.11.28-án, ami valljuk meg, nem most volt! A JYP-nek  ideje lenne már kiszolgálni a közönségét hazai pályán, hiszen nem sok sikert éltek meg a szurkolók mostanában az ominózus Európa Kupa győzelmen kívül. Nem mellékes dolog az sem, hogy minden széria megszakad egyszer. A JYP-nek a nyeretlenségi illetve az Ilves-nek a veretlenségi szériájára gondolva. Miért ne történne ez a kettő egyszerre?!