2014.04. 15.

Metal Ligaen: Herning - SönderjyskE

Kedden Dániában bajnokavatás lehet, a Sönderjyske megvédheti a címét. A 2003-as csőd óta négyszer lett bajnok a csapat, most idegenben ünnepelhetik az ötödik címüket.

Herning - SönderjyskE

Monte Carlo, 2014.04.15. 19:30

A Blue Fox Herning a második helyen végzett az alapszakaszban, 40 alapszakaszmeccsen 29-szer hagyták el győztesen a jeget. A playoff negyeddöntőjében a nyolcadik Herlevet választották, kisöpörték őket, aztán az elődöntőben a negyedik Frederikshavn is hasonló sorsra jutott, 4-0-s összesítéssel verték ki őket, ahol 6-2-re, 2-1-re, 4-1-re és 4-2-re nyertek, a második találkozón hosszabbítás után. A Herning 15-szörös dán bajnok, utoljára 2012-ben nyertek. A legtöbb pontot a szlovák Branislav Rehus gyűjtötte a rájátszásban, 3+13 pontnál jár, mögötte a kanadai Justin Maylan 8+5, a szlovák Tomas Petruska 7+6, a dán Lasse Lassen 8+3, a cseh Tomas Horna pedig 4+6 pontos. Kapusuk, a szlovák Lubos Pisar 93,4%-kal véd a rájátszásban, míg kapott gólátlaga 1,69.

A SönderjyskE Vojens megnyerte az alapszakaszt, bár csak négy pont előnnyel, de a végére kieresztettek, négy meccset is elbuktak zsinórban. A rájátszás első körében azzal az ötödik kiemelt Esbjerget választották magukat, amelyet az alapszakasz utolsó két meccsén legyőztek, a negyeddöntőben pedig 4-1-es összesítésben léptek túl rajtuk. Az elődöntőben a harmadik kiemelt AaB Pitares volt az ellenfél, ahol otthon 7-2-re és 5-1-re, idegenben pedig kétszer 4-1-re nyertek, így söpréssel jutottak a döntőbe. A Vojens a 2002/03-as pénzügyi csőd után újjáalakult Sönderjyske néven, azóta négyszer lettek bajnokok. legutóbb pont tavaly, tehát címvédésre készülnek. Legjobbjuk a playoffban az amerikai Cory Quirk, aki 10+7-nél tart, mögötte a kanadai Jason Walters 5+9, a szintén kanadai Brent Walton és a dán Thomas Spelling pedig 4+9 illetve 9+4 ponttal áll. A kapuban a kanadai Alfie Michaud remekül teljesít, 92,9%-es kapott gólátlaga remek, 1,55-ös kapott gólátlaga kiváló.

Az alapszakaszban ötször találkoztak, ebből négyszer a Herning nyert. A rájátszás viszont más kávéház, az első meccset 4-3-ra nyerte hosszabbításban a Herning idegenben, aztán otthon is nyert a Blue Fox 3-1-re. Aztán viszont fordult a kocka, 2-1-es, 3-2-es és 6-1-es SönderjyskE-győzelmek születettek, így kedd este akár bajnokok is lehetnek, ha folytatódik a győzelmi szériájuk.

• Tipp: SönderjyskE  (081 V)
  • Odds: 2.34 (7/10)