2015.10. 08.

NHL - Atlantic Division

NHL - Atlantic Division

Indul az NHL szezon, és Antonius kollégával jómagam ToMMo úgy gondoltuk, hogy írhatnánk valami kis szösszenetet a csapatokról, a bennük történt változásokról, és az elvárásainkról amolyan esélylatolgatásként segítve nektek a fogadásaitokhoz. Hiszen jól tudjuk, hogy nem csak mi rajongunk a világ legjobb jégkorong ligájáért. A dolog érdemi részét Antonius a tőle megszokott alapossággal hozza, én csak a kis egyéni gondolataimat adom hozzá, mint az NHL Szilánkok rovatvezetője. Divíziónként érkeznek az okosságok, ma az Atlantic Divison.

 

Toronto Maple Leafs

Az NHL legértékesebb, legtöbb szurkolóval rendelkező csapata jól rajtolt ugyan a tavalyi szezonban (bár ezt csak utólag mondhatjuk el), de aztán látványos összeomlást produkálva utolsó 42 meccséből mindössze 9-et nyert meg.  Akárcsak Edmontonban, itt is fejek hulltak, új menedzser és új főedző is érkezett (másodszor egy éven belül). Az Olajosokkal újabb párhuzamot vonva, itt is elmondható: a legnagyobb erősítés Torontoban is a kispadra érkezett.

A csapat:

Nem is akárki, a kétszeres olimpiai bajnok, világbajnok, Stanley kupa győztes mester, Mike Babcock érkezett Detroitból.  Rövid regnálása óta nincs olyan nap, hogy a sajtó ne kérdezne rá, mire lesz képes vele a csapat, Ő pedig mindig elmondja: az első szezonban nem a rájátszás a célja, de még csak nem is egy pozitív mérleg év végén, hanem az, hogy a csapat elsajátítsa az általa követelt taktikát. Ettől függetlenül ne legyenek kétségeink, a Torontoval már idén is számolni kell majd, vén róka ugyanis Babcock ahhoz, hogy fenntartás nélkül elhiggyük minden szavát.

Pedig a jelenlegi keret erőssége és a fél csapatnyi új játékos érkezése az Ő szavait támasztják alá. A támadósorokban vannak ugyan jól csengő nevek, mint Bozak, van Riemsdyk, vagy az újonnan igazolt Grabner, de nagyon sok az új játékos, miközben a csapat legnagyobb erőssége, Phil Kessel nyáron Pittsburgbe távozott. Nagy kérdés, hogy Babcock mikorra farag hatékony támadó szekciót belőlük, de valószínűnek látszik, hogy a Juharlevelesek előre játéka igazán csak a szezon második felére fog összeállni.  A tavalyi rossz szereplés egyik fő okát, a hatástalan centerjátékot ugyanis nehéz kijavítani egyik pillanatról a másikra. A másik fő ok, az emberelőnyök tragikus kihasználása viszont rövid időn belül javulni fog, a Detroit is legendásan hatékony volt ilyen téren.

Ami a védelmet illeti, itt is van mit javítani. A két kapus borzasztó tavalyi mutatója nem kis részben abból adódik, hogy rémesen zárt vissza a csapat az elmúlt szezonban. Márpedig a mesternél ez az alapja mindennek, még a csatárok is szigorú védőfeladatot kapnak. Az emberelőnyös szituációk hatékonyabb kihasználása mellett ez a másik dolog, ami az elsők között fog javulni a torontoiaknál.

Védekezés ide vagy oda, a kapusposzt továbbra is lyukasnak tűnik, sem Bernier, sem Remier nem jelent megnyugtató megoldást a posztra. Hogy erre a pozícióra nem igazoltak senkit (bár hosszú még a szezon), számomra azt mutatja, hogy az idei évben valóban nem tűzték ki célul a playoff részvételt a csapat számára.

Összegzés:

A szezon elején nem számítok hatékony játékra a Leafs-től, még az is előfordulhat, hogy pofozógépek lesznek az első pár meccsen, bár ezt azért nehezen tudom elképzelni. Az idő előrehaladtával viszont egyre kevesebb gólt fognak kapni és nyögvenyelős, brusztolós találkozókon elkezdenek majd meglepetéseket okozni. Ez szinte biztos, hogy nem lesz elég egy playoff helyre a szezon végén, de hogy januártól számolni kell majd velük, az kétségtelen.

ToMMo: Persze én már könnyen vagyok, de Antonius a tanúm, hogy már a nyitómeccsük előtt is a Montrealt vártam a győztesnek idegenbeli pályán is. Nagyon hangsúlyos tényező lesz az idő a Maple Leafs csapatánál idén, és a türelem. Egy ilyen múltú csapatnál biztosak lehetünk benne, hogy megtesznek mindent azért, hogy visszajussanak oda, ahova valók, de én meg vagyok győződve róla, hogy a szezon elején tényleg pofozógépek lesznek. Aztán persze ne legyen igazam, mert nem kívánok ilyet nekik, de ilyen kapusokkal például nem lehet messzire menni. Elég megnézni az első meccset a Habs ellen. Hiába a jó támadószekció, akik próbálkoztak bőségesen, rendben is lesz ez, ahogy Antonius is felvázolta, de mikor egy Price van a kapuban, ez 1 gólra elég. A másik oldalon meg hiába a kevesebb kísérlet, 3 gól is bemegy. Azért azt nem ajánlom, hogy folyamatosan rendszer szinten fogadjon bárki a Toronto ellen, bármikor elkaphatják a fonalat.

Igazolások:

  • Érkezett: Mark Arcobello, Michael Grabner, Matt Hunwick, Shawn Matthias, P.A. Pareneau, Nick Spaling, Daniel Winnik, Mike Babcock (edző)
  • Távozott: Phil Kessel, David Booth, Eric Brewer, Zach Still

 

Montreal Canadiens

Nagy várakozás előzi meg a Kanadaiak szezonját, az esélylatolgatások szerint a Stanley Kupa győzelem egyik nagy esélyese a csapat. Persze lehet némi „dejavu”-je az embernek, tavaly hasonlóan vélekedtek a gárdáról, mégsem mutatott meggyőző játékot a playoffban. Ők a legjobb példái annak, mennyire más – más kalap a rájátszás és az alapszakasz.

A csapat:

Persze minket most az alapszakasz érdekel elsősorban, márpedig itt tavaly is brillírozott a gárda. Ennek ellenére rengeteg bírálat éri Michael Therrien-t, mondván túlságosan defenzív rendszerben játszatja a csapatát, nem törekednek eléggé a korong támadására. Ennek érdekében igazolták az egykor szebb napokat is látó Semint, akitől sokat várnak Montrealban.

A Canadiens egyik legnagyobb erőssége idén is az lehet, hogy minden csapatrészben rendelkeznek egy húzóemberrel.  Elől, a Pacioretty által vezérelt támadószekcióban nem történtek jelentős változások, semmi okunk azt gondolni, hogy a Canadiens offenzív játéka idén más lenne, mint tavaly. Amikor is főleg az emberelőny-kihasználással akadtak gondok, ha ezen nem tudnak javítani, idén sem várhatunk tőlük nagy dolgokat. Az orosz válogatott Semin neve jól cseng ugyan, de pocsék szezont futott tavaly a Carolinával, meglátjuk majd, hogy illeszkedik be a csapatba.

Gonchar távozása ellenére a védelem továbbra is atombiztos, élén a Liga leghatékonyabb párosával, a Subban-Markov duóval. Sokat nem is érdemes ragozni, a legjobban összerakott csapatrész és a legeredményesebb hátvédsorok itt vannak talán az egész NHL-ben. Mindez megtámogatva a Liga egyik legjobb kapusával, Carey Price-al.

Az első számú hálóőr cseréje várhatóan a fiatal Mike Condon lesz, akinek viszont semmi tapasztalata az NHL-ben és nem voltak nagy eredményei a farmcsapatban sem. Érdemes lesz figyelni, mikor véd Ő Price helyett…

Összegzés:

Nagyon fogadkoznak, hogy előre játékban jobbak lesznek, de én még ezzel várnék, jó eséllyel a gárda ugyanazt a játékot játssza majd, amit tavaly is megszoktunk tőlük. Ami viszont biztos, sok gólt nem fog kapni ez a védelem, főleg idegenben. Aki végig under-re teszi őket, jó eséllyel többször fog nyerni, mint ahányszor veszít, bár hazai pályán azért óvatosan velük, az elvárások és a közönség nyomására itt játszhatnak pár sok gólos meccset, főleg kanadai csapatok ellen.

ToMMo: Mindennek a kulcsa Price itt, aki minden bizonnyal idén is meghatározó lesz, és az előszezon alapján nincs okunk azt feltételezni, hogy ne lenne formában. Valamint az első éles meccs is ezt mutatta. A védelem továbbra is liga elit, és valóban, a támadóknál nem kell extrára számítani. Ez viszont elég lehet egy teljesen hasonló teljesítményre mint tavaly. Aztán meglátjuk a fogadkozások mennyire váltják be majd a hozzáfűzött reményeket a szezon második felére, az elején semmiképp nem várom azt, hogy itt ők gólparádékat rendeznének. Valóban az under opciók nagyon jók lehetnek.

Igazolások:

  • Érkezett: Alexander Semin, Zack Kassian, Tomas Fleischmann, Mark Barberio
  • Távozott: PA. Parentau, Brandon Prust, Manny Malhotra, Mike Weaver, Sergej Gonchar

 

Boston Bruins

Nem teszik a kirakatba a Bocsok sem a tavalyi szereplést, a tavalyelőtti alapszakasz-győzelemhez képest az elmúlt szezonban még a rájátszásról is lemaradtak Bergeronék. Ennek okát főleg a támadók gyengélkedésében látták, az új szezonra meg is erősítették ezt a csapatrészt.

A csapat:

A távozó Lucic érzékeny veszteség, de a helyére két nagyon jó csatár érkezett, az exkacsa Beleskey és a Panthersben is villogó Hayes. A Bruins támadójátékának kulcsa azonban az lesz, vajon kihúzza-e Krejci nagyobb sérülés nélkül az alapszakaszt? Tavaly ugyanis vele 2.70, nélküle 2.40 volt a lőtt gólok átlaga, márpedig a Boston 2 ponttal maradt le a rájátszásról. Bergeronnal, Marchandal és az újakkal együtt most nagyon jól néz ki a Bocsok csatársora, de a cseh center nélkül ez egy másik csapat.

A védelem viszont várhatóan itt is brillírozni fog, feltéve ha a hátvédsor vezére, az immár 38 éves Chara nem sérül le és nem fáradt el korán a szezonban. Claude Julien nem kevés kockázatot vállalt, amikor ismét köré építette ezt a csapatrészt, de az is igaz, ha a szlovák még bírja a tempót, a frissen igazolt Irwinnel kiegészülve, ez a szekció fogja bevinni őket a rájátszásba.

A kapuban Tuukka Rask továbbra is megnyugtató megoldás, de cseréje várhatóan a mindössze 21 éves Malcolm Subban lesz, aki ugyan óriási tehetség, de még semmi rutinja nincs. Talán itt is érdemes lesz nézni majd, mikor váltanak a háló előtt …

Összegzés:

A Boston legnagyobb erősségét érzem a legnagyobb gyengéjének is, túlságosan 1-1 ember köré építették a csapatrészeket. Ha Krejci kidől, kevésbé hatékonyak a támadások, ha Chara megsérül, borul a védelem, ha Rask hiányzik, elvész a hátsó biztonság. Nem kis kockázat van ebben, de amíg ők pályán vannak, ezzel a Bostonnal bizony számolni kell. Tavaly kevesebbet lőttek kapura, most ez várhatóan változni fog, de alapvetően Julien is a biztonságos védekezésre épít, vagyis a Boston meccsein is sanszos, hogy több lesz az under, mint az over. Feltéve persze, hogy mindenki egészséges…

ToMMo: Magam sem bírtam volna szebben fogalmazni. Nehezen tudom elképzelni, hogy a Boston ne legyen idén sokkal jobb mint tavaly, de egy sérüléshullám persze bármikor felboríthatja ezt a gondolatot. Viszont alapvetően az NHL-ben ez bármelyik csapatra igaz. Mindenképp jobb játékot várok tőlük, és ha már Antonius említette az undert…Boston-Montreal találkozó lesz hamarosan, ami eléggé adja magát. :)

Igazolások:

  • Érkezett: Matt Beleskey, Jimmy Hayes, Zac Rinaldo, Matt Irwin
  • Távozott: Milan Lucic, Dougie Hamilton, Niklas Svedberg, Daniel Paille, Gregory Campbell, Carl Soderberg

 

Tampa Bay Lightning

A tavalyi nagydöntős Bolts-nál nem sok változás történt a nyáron, Jon Cooper tartotta magát a régi igazsághoz: nyerő csapaton ne változtass!

A csapat:

Sok szót nem fogok vesztegetni rájuk. Nem azért, mintha nem lenne miről írni, hanem mert feleslegesnek érzem oldalakon keresztül azt tárgyalni, mennyire jó is ez a csapat. Stamkos, Kucserov, Filppula, Hedman… hosszasan lehetne sorolni a minden csapatrészben hemzsegő sztárokat. Talán a legjobb támadó-alakzattal rendelkeznek az egész NHL-ben (tavaly ők ütötték a legtöbb gólt), a védelem pedig ha nem is zár össze olyan szigorúan, mint pl a Montrealiak, azért nincs oka szégyenkezni sem. Hogy a tavalyi alapszakaszban 200 gól felett kaptak, az sem a bekkek hibája, sokszor elragadja a csatárokat a hév, nem érnek vissza időben a támadó harmadból. Erre az idei szakaszban is lehet számítani, bár a tavalyi eseményekből állítólag sokat tanultak Stamkosék. A ketrec előtt Bishop-nál jobb kapus nem nagyon kell, de cseréje várhatóan neki is egy tapasztalatlan hálóőr lesz.

Összegzés:

Kétség sem férhet hozzá, az idei szezonban is meghatározó szerepet játszik majd a gárda. Alapvetően sok gólos mérkőzéseket várhatunk tőlük, de egy-egy rangadóra a védelem is nagyon össze tud állni, így érdemes lesz nézni, mikor kivel játszik a csapat. Tavaly 82 meccsből 50-et nyertek meg az alapszakaszban és idén sem számítok kevesebbre tőlük. Mivel nyílt hokit játszanak, szerintem döntetlenre sem érdemes tenni őket.

ToMMo: A már felsorolt nagyágyúk mellé én Johnsot is odaírnám, akire kíváncsi leszek, mert amíg Stamkos nem találta a gólvágó ütőjét, bizony ő vitte a hátán a csapatot a rájátszásban. Bishopot nem tartottam olyan nagyra a rájátszás előtt, de azért ott igen kellemes meglepetést hozott számomra néhány meccsen. Az egész csapat még nagyobb önbizalommal lesz idén, mint volt már tavaly is, ami számomra egy dolgot vetít elő, ismét egy eredményes szezont. Már ha nem lesz sérüléshullám persze. Mindenképp érdemes lesz fogadni a Lightningsra. Hazai pályán amúgy is az egyik legdominánsabb csapata volt az alapszakasznak tavaly is.

Igazolások:

  • Érkezett: Eric Condra
  • Távozott: Brenden Morrow, Mark Barberio

 

Florida Panthers

Sokak számára a legszimpatikusabb csapat az idei kiírásban, hiszen egy dolog biztos velük kapcsolatban: élmény lesz nézni a meccseiket. Már tavaly is versenyben voltak a rájátszást érő helyért, végül azonban 7 ponttal alulmaradtak a versenyfutásban. A szezon második felében azonban sokszor megvillantották már körmeiket a párducok, jelezve hogy az új szakaszban nem kívánnak alárendelt szerepet játszani. Alapvetően egy fiatal, agilis gárda, akik a két veterán Jagr és Luongo elmúlt alapszakasz- végi csatlakozásával idén akár már meglepetést is okozhatnak.

A csapat:

Elég sötét ló számomra ez a mostani Panthers. Előre játékban nagy javulás várható tőlük, ahogy egyre több rutint szednek magukra, Jagr pedig szépen összefogja az alakzatot. Tavaly a 23 éves Bjugstad 24 gólt, a 22 éves Huberdeau 59 pontot, a 24 éves Pirri 22 gólt, a 20 éves Barkov pedig 39 pontot termelt, ehhez jött hozzá a 2014-es draft 1/1-ese, a mindössze 19 éves hátvéd, Ekblad 39 pontja. Ennél idén csak jobbak lesznek, nagy gondok tehát ebben a szekcióban nem várhatók.

Nem úgy a védelemben, hiszen tavaly is ez volt a gárda achilles-pontja. Ekblad ugyan a szakértők szerint a 21. századi védő mintaképe, de neki még hiányzik a rutin, a veterán Mitchell és Kulikov pedig nem alkalmas arra, hogy összefogja az alakzatot.  Nagyon sokat számít viszont, hogy a kapuban Luongo stabilitást adhat a hátvédsornak, abszolút képes rá, hogy kijavítsa a fiatal bekkek esetleges hibáit.  Ettől függetlenül azért azt mondom, várjuk meg az első meccseket, vajon képes lesz –e valós tudását hozni egy ilyen védelem mögött.

Összegzés:

Valószínűleg idén még túlzott elvárás tőlük a rájátszás, de nem is lehet egy kézlegyintéssel elintézni a Floridát. A csatárok a meccsek többségében várhatóan szórni fogják a gólokat, de hasonlóan gólképes lesz a védelem is, márpedig annyira még nem menők ezek a fiatal srácok, hogy mindig túlüssék az ellenfelet. Én kezdésként feltétlenül az overt javasolnám fogadási opciónak a mérkőzéseikre, aztán december környékén majd elválik, mire is számíthatunk idén a Pantherstől. Egy azonban biztos, 1-1 meccsen bárkire veszélyesek.

ToMMo: Sokat nem is tudok ehhez hozzátenni…szimpatikus csapat, én nem várok tőlük csodát, meg azért kiugróan nagy sikert az évben, de valóban nem lehet leírni sem őket egyáltalán.

Igazolások:

  • Érkezett: Reilly Smith, Lawson Crouse
  • Távozott: Brad Jones, Jimmy Hayes, Dan Ellis, Scottie Upshall, Shane O’Brien, Tomas Kopecky

 

Detroit Red Wings

Life after THE COACH, vagyis élet az EDZŐ után – ez most a legtöbbet hangoztatott kérdés az autógyártó városban. Az öregedő sztárok fémjelezte csapatot Babcock tavaly még elcipelte a playoffba, de ott hajszállal alulmaradtak a későbbi döntős Tampával szemben. Babcock utóda korábbi segédedzője, a mindössze 41 éves Jeff Blashill lett, aki szeretett volna új csapatot építeni és fiatalítani, de a vezetőség egyelőre másként gondolkodik, a Wings számára idén is kötelező cél a rájátszás.

A csapat:

Hogy a gárda képes lesz-e erre, az már más kérdés. Elől a gondok máris kezdődnek, hiszen a csapat egyik vezére, a 37 éves Datsyuk már a szezon előtt lesérült. A 35 éves csapatkapitány, Zetterberg ettől függetlenül össze tudja fogni a többieket és Blashill szépen elosztotta a sorok között a fiatalokat, de azért van némi hiányérzetem ezzel a Red Wings támadószekcióval kapcsolatban. Sok függ attól is, hogy a Chicagotól igazolt, 35 éves Richardsban benne van –e még egy jó szezon új társakkal?

Talán nem véletlen, hogy a védelembe is egy ponterős bekket igazoltak, Green tavaly a Capitalssal 72 meccsen 45 pontig jutott. A védelem egyébként első pillanatra rendben lévőnek látszik, a két svéddel, valamint Greenel és DeKeyserrel  sok csatártriót fognak majd alacsony gólszámon tartani. Ha mégis összejön a playoff, az nekik köszönhető lesz. A ketrec előtt azonban újabb gondok lehetnek, az első számú kapusnak szánt Howard ugyanis nem playoff szintű hálóőr. Vetélytársa, a cseh Mrazek ugyan tehetséges, de 23 évesen még nincs meg a kellő rutinja, ez a tavalyi rájátszásban is világosan látszott, bár szezon közben azért voltak jó meccsei.

Összegzés:

Nem is tudom. Elvileg odaérhetnek a playoff-helyek valamelyikére, de én nem lepődnék meg túlságosan akkor sem, ha lemaradnának róla. Sok az öregedő sztár a csapatban és ők már sérülékenyebbek is, márpedig ha ketten-hárman kidőlnek az alapcsapatból, azt már nem fogja elbírni ez a Detroit. További sötét ló az új edző személye, akinek még semmi tapasztalata sincs az NHL-ben, de várhatóan elődje taktikáját fogja követni. Én azt javasolnám mindenkinek, egyelőre ne tegyünk a Detroit meccsekre nagy pénzt és kövessük a csapat történéseit. Ha jönnek a sérülések, érdemes lesz veretni őket.

ToMMo: Green óriási fogás a Detroit részére, viszont Datsyuk nélkülözése az elején nagyon fájó lehet. Szerintem ismét a határvonalon fognak mozogni a rájátszáshoz, de beérhetnek. Bár ha úgy nézem, hogy a Bostont pedig odavárom a 8-ba, akkor akár pont ki is csúszhatnak. A nagyok dolgába azért nem hiszem, hogy beleszólnak majd, de erős lesz a Detroit idén is szerintem.

Igazolások:

  • Érkezett: Mike Green, Brad Richards, Jeff Blashill (edző)
  • Távozott: Stephen Weiss, Marek Zidlicky, Eric Cole, Jonas Gustavsson, Mike Babcock (edző)

 

Ottawa Senators

Tavaly nem kis meglepetésre, egy óriási tavaszi rohammal elérték a rájátszást jelentő helyek egyikét. A Sens számára egyetlen cél van az új idényre, ott felvenni a fonalat, ahol legutóbb elejtették. Nem könnyíti meg a dolgot, hogy 3 alapember is távozott a tavalyi gárdából, értük cserébe viszont olyan játékosok jöttek, akik soha nem játszottak huzamosabb ideig az NHL-ben.

A csapat:

Az Ottawa támadósora idén is a tavaly már bizonyító fiatalokra fog épülni, Hoffmann, Stone, Turris és Zibanejad tavaly 110 gólt szorgoskodott össze. Különösen Stone-al kapcsolatban nagy az elvárás, a fiatal szélső január 1-je óta 46 meccsen 47 pontot termelt. Mellettük rutinos társak is akadnak, mint pl. Michalek, így összességében azt kell mondanom, elég jól néz ki ez a szekció, nem rajtuk fog múlni a siker.

A védelem sem tűnik rossznak, tavaly is az volt az Ottawa fő gondja, hogy Methot hiányzott Karlsson mellett csaknem a fél szezonban. Ez persze idén is előrevetíti a Sens sorsát, ha bármelyikük is lesérül, de ne szaladjunk ennyire előre. Mellettük a fiatal Ceci – Wiercioch páros küldhető még a csatasor élére, akiknek jó és rossz pillanataik is voltak az elmúlt szezonban. Nagy kérdés, hogy a kapus kisegíti-e őket idén is, mint ahogy megtette már számtalanszor ezt tavasszal?

Ezzel el is érkeztünk a legnagyobb vitát kiváltó poszthoz, a kapuskérdéshez. Tavasszal Hammond ugyanis a hátán cipelte be a csapatot a rájátszásba, ahol aztán látványosan összeomlott. Az addig kritizált Anderson ugyanakkor parádézott a helyén. Az edzőtábor után úgy tűnik, Cameron edző Andersonnak szavaz bizalmat, de ha neki esetleg nem megy, újra Hammond kerül a ketrec elé. Aki, mivel ismét alapszakasz van, van rá sansz, hogy újra parádézni fog.

Összegzés:

Fiatal, sokat korcsolyázó, gyors csapat az Ottawa, de nekik is az a gyengéjük, ami sok más középcsapatnak: az első sorok nagyon jók, de ha onnan kidőlnek ketten, már nem tudják azt a színvonalat hozni, amit várunk tőlük. Különösen a Sens védelmet érzem lyukasnak, itt kell egy újabb emberfeletti kapusteljesítmény, hogy elérhessék a rájátszást.

Kissé átlag feletti támadósorok, átlagos védelem, ez az Ottawa mérlege jelen állás szerint és ez utóbbi lesz majd a kulcs. Figyelni kell itt is az eredményeket, mivel a támadók meccsenként 3 gólra simán képesek, ha azt látjuk, hogy valamelyik kapus kezdi elkapni a fonalat, érdemes lesz tenni rájuk.

ToMMo: Nálam ők a legnagyobb sötét lovak a szezonban. Az egészen jó eredménytől a pocsék szezonig bármit el tudok jelenleg képzelni. A kapusok jók lesznek, de tavaly azért kellett, hogy a Calgaryhoz hasonlóan nem is figyeltek úgy rájuk, hisz a szezon első felében szinte elszálltak a rájátszásért vívott küzdelemben. Nehéz dolguk lesz, náluk végképp ki kell várni az első pár meccset, hogy merre billen a mérleg nyelve.

Igazolások:

  • Érkezett: Eric O’Dell, Zach Stortini, Michael Kostka, Matt O’Connor
  • Távozott:Robin Lehner, Eric Gryba, David Legwand, Eric Condra

 

Buffalo Sabres

Tavaly nagyon csúfos volt a vég, a csapat történetének legkevesebb pontját szerezte meg a gárda a legutóbbi szezonban. Az idei etapra nincs is más cél kitűzve, folytatni kell az új csapatépítést. A karmesteri pálcát azonban egy igazi virtuóz, a Pittsburg Penguins-t 6 év után elhagyó Dan Bylsma kapta. Nem ismeretlen neki a szituáció és van egy érdekes párhuzama is: meglévő szupersztárját (Sidney Crosby) egy leendőre (Jack Eichel) cserélte.

A csapat:

Fél csapatra való új játékos érkezett Buffaloba is a nyáron és szó mi szó, rá is fér az erősítés a Szablyásokra. Különösen elől voltak hatástalanok, az elmúlt két szezonban összesen 303 gólt szerzett a Sabres, pontosan 70-el kevesebbet, mint a ranglistán előttük lévő New Jersey Devils.

A jövő félelmetes csatársorát már év közben elkezdte tervezni a Buffalo, szezon közben igazolták át a Jetstől Evander Kane-t, aki még sérülten is nagyon nagy fogás volt. Mellé a nyáron megszerezték a Coloradoban már két parádés szezont lehúzó fiatal O’Reilly-t, lecsaptak a drafton Jack Eichelre és nagy nehezen megtartották Tyler Ennist is. Ez így már nem is hangzik olyan rosszul, persze nagy kérdés, Bylsma mikorra tudja összecsiszolni a sorokat és még nagyobb kérdőjel, hogy vajon Eichel hogyan mutatkozik be a legjobbak között. Ettől függetlenül talán nem vállalok nagy kockázatot, ha azt mondom: a Sabres gólátlaga idén egyáltalán nem lesz a legrosszabbak között.

Nem is lenne baj, ha kicsit lekerülne a teher a védelemről, mert Bylsma ide is fiatalokat épített be, viszonylag kevés rutinnal. A hátvédsor dirigálása a tavaly igazolt Josh Gorges feladata lesz, aki azonban nem vezéregyéniség, a Montrealnál töltött 8 éve alatt is csupán 3-szor volt stabil kerettag. 

Mellette azonban jó képességű fiatal bekkek vannak, de szükség lenne egy kiváló kapusra, aki ki tudja javítani az esetleges hibákat. Ezzel el is érkeztünk a 3. kritikus ponthoz, a gárda első számú hálóőre az Ottawától igazolt 24 éves Lehner lesz, aki a Sensben mindkét szezonjában 3-as gólátlag felett teljesített. ..

Összegzés:

Bár látni a fényt az alagút végén, ez a Buffalo még nem az a csapat lesz, amelyik sorra nyeri a mérkőzéseket, őszintén szólva én nagyon meglepődnék, ha nem a Divizió utolsó helyén végezne a gárda. Ettől függetlenül Bylsma a Liga egyik legjobb edzője, jó játékosai is vannak, akik ha idén megfelelő rutint szereznek, jövőre vagy két év múlva kis erősítéssel akár már a playoffért is harcba szállhatnak.

ToMMo: Nem hagyatkozunk az előszezonra semmiképp, de számomra abszolút szembetűnő, hogy a legnagyobb problémát az fogja jelenteni, hogy nagyon sok gólt kapnak. És azért hiába elől az erősítés, hátsó támogatás nélkül ez továbbra is pontveszteségekben mutatkozhat meg. Abban viszont biztos vagyok, hogy van terve ennek a megoldására az edzőnek, viszont időre is szükség lehet. Itt mindenképpen érvényes a végy egy jó kapust mondás, amit lehet, hogy már szezon közben meg is tesznek, ha lesz rá módjuk. Egyelőre azért valóban a mezőny hátsó régiójába várhatóak továbbra is.

Igazolások:

  • Érkezett: Jack Eichel, Ryan O’Reilly, Jamie McGinn, Robin Lehner, Cody Franson, Matt Donovan, Carlo Colaiacovo, Dan Bylsma (edző)
  • Távozott: Cody Hodgson, Nikita Zadorov, Mikhail Grigorenko, Andrej Meszaros, Anders Lindback, Ted Nolan (edző)

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
Barnamedve 2015-10-08 19:09:11
Hát srácok én az NHL-lel várok még pár karikát. Egyet biztos :D
Antonius 2015-10-08 15:11:27
Igaz, én voltam az, aki többet várt a Torontótól :) De nem lett volna rossz az 1x nálam sem, ha Bernier nem kapja rögtön az első kapura lövésből azt a potyaízű gólt, hiszen a 3. montreali találat már üres kapuba esett. Elég x-es meccsnek nézett ki egyébként végig, szurkoltam is érte, hogy mindkettőnknek igaza legyen, de aztán egy kontrából betalált a vége előtt a Montreal :))
A mai meccsekről kíváncsi volnék mások véleményére is, én két meccset érzek ma fogadhatónak, persze csak minimum téttel.
Az egyik a Bruins- Jets, két védekező csapat találkozója, aminél jó esélyt látok az 5.5 underre.
A másikkal kissé ellentmondok magamnak, amikor azt írtam tegnap, hogy az Edmonton ellen rizikós lesz fogadni, de szerintem a Blues nagy falat lesz nekik ma. Szezonnyitó meccs idegenben, könnyen lehet hogy a fiatalok rágörcsölnek, ha pedig mégsem, a Blues hátsó alakzata a legjobbak közé tartozik, simán képes lehet 2 gól alatt tartani az Olajosokat. Az pedig hogy hátul kapni fognak legalább 2-3-at Tarasenkoéktól, számomra nem is kérdés.
Nagy tétet persze egyik tippre sem teszek, 1-1 ezressel mennek csatasorba, csak a játék kedvéért :)

további tippjeink a Hoki világából