2013.12. 27.

NHL: Dallas Stars - Nashville Predators

NHL: Dallas Stars - Nashville Predators

A Central divízió két csapatának összecsapása. A Stars még remélhet, a Nashville maximum álmodhat. Mihez kezdenek egyással?

 

 

 

 

A Dallas Stars (14-4-6-12) úgy gondolom, hogy nagyjából elégedett lehet az idei teljesítményével, azonban nyilván feljebb szeretnének szivárogni. A baj igazából az, hogy az aránylag jó támadójáték (2.86 gól/meccs, 9. legjobb) mellé gyenge védekezés társul (2.86 gól/mecs, 21. legjobb). Ennek az oka pedig nem más, mint hogy több, mint 32 lövést tudnak a kapura ereszteni ellenük az ellenfelek. Ha a 32 lövést elosztjuk a gólátlaggal, akkor azt is megkapjuk, hogy átlagban 11 védésre jut egy gól, így hiába véd Kari Lehtonen egyébként aránylag jól, gyakran kell maga mögé nyúlnia. Ha feljavulna a védekezés, akkor veszélyes csapat lehetne a Stars a nagyobbakra is. A csapat másik gyengéje a powerplay. A 11.6%-uknál csak a Florida muzsikál gyengébben, ráadásul az erre vonatkozó otthoni mutatójuk valami arcpirítóan gyenge 3.6%. Nem elírás, 55 emberelőnyös helyzetből mindössze két gólt tudtak szerezni otthon ezidáig. Emberhátrányban aránylag tűrhetőek, az összesített 82.1%-os átlagot otthon 88%-ra tudják, ami már szép, valamint az, hogy meccsenként nagyjából három alkalommal kerülnek emberhátrányba, az egyáltalán nem vészes.

A csapat két húzóembere elöl a Bostonból érkező Tyler Seguin (19 gól, 18 assist / 3 pp gól, 4 meccsgyőztes) és Jamie Benn (11 gól, 21 assist /1 pp gól, 1 meccsgyőztes). Az ő párosukat sokan a pittsburghi Sidney Crosby - Evgeni Malkin, vagy a chicagoi Jonathan Toews - Patrick Kane duókhoz hasonlítják, ami nem kis dolog. Hátul már esett szó Lehtonenről, aki 92%-kal véd, és a csapat gólátlaga alatt tartja a saját mutatóját, 2.5 gólt kap meccsenként.

Otthon sem kimondottan jók, ami részben a gyenge PP-re is visszavezethető, én ilyenkor azonban inkább visszanézem, hogy kik ellen is szenvedtek és kaptak ki, mert az sokkal tisztább képet fest a valós erejükről. A rekordjuk tehát otthon: 6-1-4-4. Nézzük, ki tudott itt rendes játékidőben nyerni! Florida Panthers. Nos, erre nem lehetnek büszkék, de a szezon elején bármi megeshet. Chicago Blakhawks. Egy Blackhawks elleni vereséget senkinek sem kell megmagyaráznia azt hiszem. New York Rangers. Abban a csapatban Lundqvistet tartom még mindig a legjobb játékosnak, azon a napon pedig talán a szezon legjobbját fogta ki. 43 alkalommal tették próbára, ami dícséretes a Starstól, azonban 41-szer hárítani tudott a svéd kapus. A negyedik vereség szintén a Blackhawks nevéhez fűződik, és akkor láthatjuk, hogy ez a Stars nem is olyan gyenge, mint azt a pontok, vagy a rekord mutatja. Megverték többek között a Vancouvert, az Anaheimot, a Washingtont. Ezen felül remizni tudtak az akkoriban remeklő Sharkssal és egyszer a Blackhawkssal is. 

A Stars meccseinek kétharmadán minimum öt találat születik, pontosan 5.9-es átlagot tudnak. Ez a szám érdekes módon a hazai meccsekre lebontva pontosan ugyan annyi.


A Nashville Predators (15-1-4-17) nem tudom, hogy miféle ambíciókkal vágott neki ennek a kemény szezonnak, azonban jelenleg semmi jóra nem számíthatnak. A támadójátékuk gyenge (2.30 g/g, 26. legjobb), a védelmük Rinne hiányával még annyira sem jó, mint vele (2.86 g/g, 22. legjobb), ráadásul a Preds 30 lövésből kap annyit, mint a Dallas 32.6-ból. Emberelőnyben meglepően jók, összesítve 21.6%-kal használják ki őket, ami a liga hetedik legjobb mutatója. Ez a szám idegenben viszont "csak" 18.3%. Az összes góljuk több, mint egynegyedét emberelőnyben lőtték, tehát nagy mértékben erre támaszkodnak. Emberhátrányban 81.8%-kal védekeznek, ami a 17. a rangsorban, idegenben ráadásul ezt a számot is tovább tudják javítani. 

Húzóembert nem igazán tudok mondani, mert ezt a csapatot az égvilágon senki sem húzza. A legtöbb pontot David Legwand (6 gól, 19 assist / 3 pp gól, 2 meccsgyőztes) gyűjtötte, gólokban Craig Smith (10 gól, 11 assist / 4 pp gól, 2 meccsgyőztes) és Sea Weber (9 gól, 12 assist / 7 pp gól, 1 meccsgyőztes) vezezik a csapat névsorát. Rinne kiválása miatt Hutton (90.2%, 3.00 g/g) és Mazanec (91%, 2.73 g/g) védenek felváltva. Hogy most ki fog, azt nem tudom, de nagy csoda lenne, ha nem kapna legalább hármat a Dallastól. 

Idegenben a Predators (8-0-1-9) meglepően jónak tűnik időnként. Kilenc rendes játékidős vereség: Blues, Avalanche, Wild, Jets, Devils, Islanders, Penguins, Capitals, Lightning. Ezek közül talán 1-2 olyan, amire azt mondanám, hogy nem teljesen papírforma. Meg tudták verni (a teljesség igénye nélkül) a Detroitot, a Torontot, a Coloradot, az LA-t és a Montrealt is, az viszont megfigyelhető, hogy ha az ellenfél kettőnél többször betalált, akkor szinte esélyük sem volt. Egyszerű tehát a képlet: ha a védelem és a kapus jó napot fog ki, akkor lehet keresnivalójuk, ha nem, akkor nem. Ez egy olyan "együttállás", ami viszont egy ilyen csapatnál nem túl gyakori, főleg nem a kezdő kapus sérülésekor.

A Nashville meccsein átlagosan 5.2 találat születik, 37 meccsből 21 alkalommal minimum öt gólt láthatott a közönség. Amikor idegenben van fellépésük, a gólátlag változatlan, azonban ekkor 18 alkalomból 11-szer volt 4.5 over a gólszám.

A lehető legtöbb információ tudatában azt mondom, hogy a Starsnak erődemonstráiót kell tartania otthon. A szurkolók is szomjaznak a jobb és eredményesebb hokira, ez a Nashville pedig tökéletes lehet arra, hogy megegyen akár 4-5 gólt is. Amennyiben a fejük hűs, a botjuk és a lábuk tüzes lesz a srácoknak, akkor itt nem lehet kérdéses a hazai siker.

Tipp:
Dallas Stars - 2.00
4.5 Over - 1.45
Eredmény: 4-1

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
Joji 2013-12-28 06:25:58
Szép volt köszi Fella!!!
Joji 2013-12-27 16:44:27
Szép munka Fella!!
Én megteszem az biztos!Grat.
caby402 2013-12-27 14:21:00
Boston ill Chicago.
Csoki
Boston ill Chicago.

Csoki
zsetck23 2013-12-27 13:30:02
Döntetlenre melyik meccseket mondanátok a mai kínálatból? ( jégkorong)

további tippjeink a Hoki világából