2015.10. 08.

NHL - Pacific Divison

Indul az NHL szezon, és Antonius kollégával jómagam ToMMo úgy gondoltuk, hogy írhatnánk valami kis szösszenetet a csapatokról, a bennük történt változásokról, és az elvárásainkról amolyan esélylatolgatásként segítve nektek a fogadásaitokhoz. Hiszen jól tudjuk, hogy nem csak mi rajongunk a világ legjobb jégkorong ligájáért. A dolog érdemi részét Antonius a tőle megszokott alapossággal hozza, én csak a kis egyéni gondolataimat adom hozzá, mint az NHL Szilánkok rovatvezetője. Divíziónként érkeznek az okosságok, kezdve a Pacific Division-nel.

 

Edmonton Oilers

Hogy kicsit bővebben írunk róluk, annak az az oka, hogy a szakértők szerint a szezon egyik meglepetéscsapata is lehet ez a gárda. Nem csak a játékospadon, a vezetőségben is nagy változások voltak ugyanis Edmontonban. Peter Chiarelli személyében új általános menedzser, Todd McLellan személyében új főedző érkezett a csapathoz. Az Olajosok 9 éve nézik tv-ben a rájátszást, így óriási most a várakozás Edmontonban, de alapvetően mégsem értük „őrülnek meg” a szurkolók. Leginkább két játékos pályára lépését várják, Connor McDavid-ét  és Cam Talbot-ét.  

Bár a szurkolók főleg a játékosok teljesítményét figyelik, az Olajosok legnagyobb igazolása vélhetően Todd McLellan. Óriási taktikai repertoárral rendelkezik, nagyon jó eredmények állnak a háta mögött (a Sharks-al első évében megnyerte az alapszakaszt) és állítólag szabad kezet kapott Chiarelli-től. A szakértők szerint nem is kérdés, hogy stabil playoff gárdát fog csinálni ebből a fiatal csapatból, az igazi talány, hogy már idén –e vagy csak jövőre, esetleg 2 év múlva?

Nevek tekintetében nem áll rosszul az Edmonton, hiszen most már négy 1/1-es játékosuk van az utóbbi 5 év draftjáról, Taylor Hall 2010, Ryan-Nugent Hopkins 2011 és Nail Yakupov 2012-ből. Jó kis játékosokról van szó, akiknek már rutinjuk is van az NHL-ben.  Az igazi sztár azonban Connor McDavid, akit mindenki Ovecskinhez és Crosbyhoz hasonlít. Azt hiszem, az idei szezon legnagyobb kérdőjele az lesz, elbírja –e vajon a 18 éves játékos ezt a terhet?

A csapat:

Előrefelé nagyon jól néz ki a gárda. Bár többségében 25 év alatti játékosok alkotják a csatársorokat, van bennük potenciál rendesen, különösen az első két sor nagyon „ütős”. A 4. sorba viszont peremembereket épített McLellan edző, ami azt mutatja, hogy a meccsek nagy részében 3 sorral fognak játszani. Bár fiatal a csapat, egy egész szezont nem lehet csupán 3 jó sorral lehozni.  Az Edmontonnál már most borítékolni lehet hosszabb vereség-szériákat, ha elkezd fáradni a gárda.

A védelemben is lesznek gondok előreláthatólag. Bár a csatársorral ellentétben rutinos játékosok alkotják, még nem túlságosan szoktak össze és jobbára nem is futottak túl jó szezont tavaly. A védelem kulcsa egyértelműen a Kingstől frissen igazol Sekera és a rutinos szlovák válogatott védő képes is rá, hogy összefogja a hátsó alakzatot, de vajon elég volt –e az eddig eltelt idő, hogy összeszokjon a társakkal?  Arról nem is beszélve, hogyha elfárad vagy esetleg lesérül, nincs aki helyettesítse. Ami a kapusposztot illeti, jó hír a szurkolóknak, hogy nagyon komoly erősítés érkezett. Cam Talbot már bizonyított a Rangersnél az elmúlt szezonban, a tavalyi kapusrangsorban abszolút az élmezőnyben végzett.

Összegzés: Az Edmonton várhatóan sok gólos mérkőzéseket fog játszani, hiszen sokkal jobb elől a gárda mint hátul. Bár McLellan hangsúlyozza a védelem fontosságát, ehhez még nincsenek meg a megfelelő emberei, így a legjobb esélyük a győzelemre, ha túlütik az ellenfelet. Amire viszont nagyon is alkalmasak.

ToMMo: Leszögezhetjük, hogy mindenképpen komolyabb tényező lehet idén az Edmonton mint tavaly volt, de azért ne rohanjunk előre, az egyik legnagyobb nyomást helyezik egy olyan csapatra, amelyik régóta nem került közel a tűzhöz. Connor McDavid dolga pedig nem egyszerű, ilyen elvárásokhoz felnőni csak a legnagyobbaknak sikerül. Én azt mondanám ki kell várni az első meccseiket mindenképp, hogy milyen játékot mutatnak, az előszezonból végképp ne vonjunk le következtetéseket.

Igazolások:

  • Érkezett: Connor McDavid , Andrej Sekera, Cam Talbot, Mark Letestu, Eric Griba, Todd McLellan edző
  • Távozott: Derek Roy, Boyd Gordon, Viktor Fasth

 

Anaheim Ducks
 

Ahhoz képest, hogy tavaly csak 1 győzelem választotta el a Kacsákat a Stanley Kupa döntőjétől, elég nagy vérfrissítésen esett át az új idényre a csapat, 4 támadó, 1 védő és 1 kapus is érkezett, távozott viszont 3 csatár és 2 védő. Bár a távozók bevallottan a fizetési sapka miatt mentek el, az alapembereket megtartották, így nyugodtan kijelenthető, az Anaheim az idei szezonban is a Liga egyik meghatározó csapata lesz.

A csapat:

A legnevesebb érkező a svéd Carl Hagelin, aki tavaly abszolút alapember volt a Rangersben. Gyors, robbanékony csatár, aki nagyon is beleillik Boudreau edző stratégiájába. Támadók tekintetében ismét nagyon erős lesz a csapat, Hagelinnal pedig még inkább felgyorsulnak, a cél hogy egyszerűen szétkorcsolyázzák az ellenfelet. Az első 3 sor nagyon erős, de a 4. is képes rá, hogy megtartsa a pakkot, amíg a többiek pihennek.

A védelemben a távozó Beauchemin helyére Bieksa érkezett, akinek nem is volt rossz szezonja tavaly a Canucks-al, Anaheimben pedig már első sorosként számítnak rá. Az alapvédelem rajta kívül változatlan marad, ami rossz nyelvek szerint legalább annyira rossz hír, mint amilyen jó.

Kapusposzton atombiztosnak tűnik Andersen helye, de egy elég jó képességű vetélytársat kapott, a volt Carolinás Khudobin személyében. Arra meglehetősen kicsi az esély, hogy a kazah kapus kiszorítsa Andersent a kezdőből, de ha lesérül, a képességei alapján megvan bene a potenciál, hogy helyettesítse a dánt.

Összegzés:

Bieksa érkezésével biztos, hogy javulni fog a Ducks védelme, de őszintén szólva én nem gondolom, hogy egyedül csodákra lenne képes, márpedig saját csoportjában az Anaheim védelménél csak 5 csapat hátsó alakzata produkált rosszabbat az elmúlt szezonban. Elől viszont nagyon erősek, szórni fogják a gólokat, különösen lassú hátvédsorok ellen és emberelőny-kihasználásban lesznek jók.

ToMMo:

Mondanám, hogy ha nem kapják össze a védelmet, akkor idén nem lehetnek olyan jók, mint tavaly, vagy ahogy már évek óta, de hazudnék. Ez a csapat már megszokta, hogy orr nehéz, és azért tényleg erősítettek a védelmen is. Emellett a tavalyi rájátszásban Andersen képes volt engem meglepni olykor remek teljesítménnyel, szóval minden egyben van ahhoz, hogy ismét egy jó szezont fusson a Ducks, érdemes lehet rájuk fogadni majd.

Igazolások:

  • Érkezett: Carl Hagelin, Kevin Bieksa, Chris Stewart, Anton Khudobin, Shawn Horcoff.
  • Távozott: Matt Beleskey, Francois Beauchemin, Emerson Etem, Kyle Palmieri, James Wisniewski

 

 

Los Angeles Kings

Szó se róla, tavaly nagyot égtek, amikor címvédőként csak tévén keresztül nézték a rájátszást.

Az ezt megelőző 3 kiírásban mindig eljutottak legalább a főcsoport-döntőig, a kulcsjátékosok Szocsiban is a döntőig meneteltek, talán nem véletlen, hogy a tavalyi szezonra már elfáradt, kiégett a csapat. De hol van már a tavalyi hó? A gárdát még mindig szenzációs játékosok alkotják, akik kellően feltöltődtek a hosszú pihenő alatt, márpedig ez a frissesség hatalmas előny lehet az új szezonban.

A csapat:

Nagy vérfrissítésről nem lehet beszélni, mindössze 1 -1 támadó-védő és kapus érkezett, de azok viszont minőségi igazolások. A csatársorból ketten is távoztak, Stoll nem nagy veszteség, Williams viszont alapember volt, de a helyére érkező exbostoni Milan Lucic bombaigazolás, aki védekezni is magas szinten tud. Mivel Sutter edző számára ez mindig is kulcskérdés volt, nyugodtan kijelenthetjük, hogy edzői szemmel ideálissá vált a Kings csatársora.

A védelem számára első hallásra rossz hír, hogy az ütőjét szögre akasztó Regehr és Sekera is távozott a csapattól, de az igazán nagy kérdés az, idén meg tudják-e oldani Doughty tehermentesítését? A Los Angelesi hátvédsor vezére játszotta a legtöbb percet tavaly a Ligában, nem is tudott koncentrálni a végére. Ezt elkerülendő, szerezték meg Erhoffot a Pingvinektől az idei szezonra, akit a képességei predesztinálnak is a feladatra.

A kapuban is a tehermentesítés a cél, hiszen Quick is több időt töltött pályán a múlt szezonban, mint ami még egészséges. Enroth személyében most egy olyan vetélytársat kapott, aki bár messze nem kimagasló képességű kapus, arra képes lehet hogy megfelelően helyettesítse Quicket.

Összegzés:

Mivel abszolút posztra igazoltak a nyáron, nyugodtan kijelenthető, a Kingstől az eddig is megszokott játékot fogjuk látni. A védelmük nagyon erős, a meccseket nagy százalékban a stabil hátsó alakzattal fogják lehozni és várhatóan nem lesznek gondjaik elől sem. Kíváncsi vagyok, ismét lesz-e Kings hullámvasút a szezon során, de abban személy szerint biztos vagyok, ezúttal a Liga egyik meghatározó csapata lesznek.

ToMMo:

Szüksége van egy régi vágású erőcsapatra az NHL-nek, vagyis nem egyre, hanem többre. A Kings ezt képviseli, és a lyukakat betömve ismét felemelkedhet. Bár az alapszakasz mindössze arról szól, hogy be kell jutni a play-offba, valamint az előszezonban nem szeretek turkálni, de összességében az érzésem a Los Angelessel kapcsolatban érdekes. Várom őket a jók közé, de nem a legjobbak közé. Azt érzem ezzel a csapattal kapcsolatban amit két Ducks elleni meccsük mutat, hogy igen képesek alacsony gólszámon tartani a jó ellenfeleket, de végül így is megveri őket a jobb csapat. Persze szezon közben rengeteg tényező van ami miatt ezek a dolgok fordulhatnak, és mint mondtam abszolút nem szabad levonni nagyon következtetést az előszezonból, ez már mielőtt ránéztem az eredményekre is egy érzés volt. Jó lesz a Kings, de nem várom a legjobbak közé. Aztán a rájátszás más kávéház. Ha a védelem valóban nagyon egyben lesz ismét, akkor az esély elvitathatatlan, hiszen szokták mondani, hogy a meccset a támadók nyerik, de a bajnokságot a védelmek.

Igazolások:

  • Érkezők: Milan Lucic, Christian Ehrhoff, Jonas Enroth
  • Távozók: Justin Williams, Jarret Stoll, Andrej Sekera, Robyn Regehr, Mike Richards, Martin Jones

 

San Jose Sharks

Van szégyenkezni való a Cápák háza táján is, hosszú idő után kimaradtak az NHL rájátszásából. Ezek után szerződést bontottak az addig sikeredző McLellan-el, és sokan azt várták, elkezdik a jövő csapatát építeni. Ehhez képest megtartották a már korosodó húzóembereiket, ami arra utal, nagyon szeretnék kiküszöbölni a tavalyi csorbát.

A csapat:

Ami a csatársort illeti, nagyon jól csengő neveket is találunk rajta (Thornton, Marleau, Pavelski), a gond csak az, hogy a 3 húzóemberből ketten is nagyon közelednek már a 40-hez. Hokizni persze nem felejtettek el és a fiatal társakkal kiegészülve tulajdonképpen egy nagyon jó egyveleget alkot a támadó szekció, de hogy együtt valóban hatékonyak lesznek-e, azt most még lehetetlen megmondani.

A védelemben Vlasic és Braun évek óta alapember, összeszokott páros, de Matt Irvin helyére idén az exPittsburgi Paul Martin érkezett, akiről tudjuk, hogy szívesen kalandozik előre, ráadásul Burns-el rakták egy párba, aki hasonló kvalitásokat csillogtat. Van rá sansz, hogy ők ketten a Liga legponterősebb párosa lesznek, az már nagyobb kérdés, a védekezést is megoldják-e majd mellette?

Kapusposztra a rutinos Antti Niemi helyett a tavaly még Los Angelesi Jones érkezett, akit bevallottan első számú hálóőrnek igazoltak. A fiatal hálóőr képességei elvitathatatlanok, de tavaly nem futott Ő sem jó szezont a Kings-el. Figyelemre méltó viszont, hogy bár csak 34 meccsen védett, abból 7-et is shootout-al zárt. Helyettese az a Stalock lesz, aki tavaly is cserekapus volt (nem is váltotta meg a világot Niemi mellett).

Összegzés:

Az idei Sharks számomra a Liga egyik (ha nem a legnagyobb) kérdőjele, sorozatos hullámvasutazástól kezdve divizió-győzelemig bármi benne van a gárdában. A csapat legérzékenyebb pontjának a kapusposztot érzem. Jones jó kapus, de ez a szituáció és a fokozott elvárások még elég újak neki. További fekete foltot jelent DeBoer, aki alapjáraton egy offenzív típusú edző és a csapat összeállítása is ezt a taktikát sejteti, de nem biztos, hogy a gárda meg is tudja valósítani a mester elméleteit. Az tény, hogy Thornton és Marleau gyorsasága, állóképessége már nem a régi, de hogy az edző még alapemberként számít rájuk, elvileg azt jelentheti, hogy pozíciós hokira váltják a Cápáktól eddig megszokott sok korcsolyázós játékot. Ez viszont nem DeBoer taktikája volt sem a Devilsnél, sem a Floridánál.

ToMMo: Minden tekintetben csak egyetérteni tudok Antonious-szal. Az egyik legnagyobb kérdőjel ez a korosodó csapat, ahol nem történt nagy építkezés. Persze látunk itt másodvirágzásokat bőven az NHL-ben, és koros játékosokat is akik remek formában teljesítenek, mégsem látszik az építkezés, így nem hiszem, hogy a legnagyobbakkal versenyben lehet a Sharks. Viszont egy rájátszás helyet elcsíphet. Az edzőváltásnál mindig nagy kérdés, hogy ad-e egy pluszt, vagy nem változtat semmit, esetleg még inkább negatívan is sül el. Erre érdemes lesz figyelni.

Igazolások:

  • Érkezett: Martin Jones, Joel Ward, Paul Martin, Peter DeBoer (edző)
  • Távozott: Antti Niemi, John Scott, Scott Hannan, Matt Irwin, Todd McLellan (edző)

 

Vancouver Canuks

Akárcsak a tavalyi rajt előtt, idén is szól a régi lemez, öregedő sztárokra épít a csapat. Az elmúlt szezonban ettől függetlenül rájátszásba jutott a gárda, nagy kérdés, hogy idén is meg tudják-e ismételni egy ilyen bombaerős divizióban ezt?

A csapat:

Pedig nem lehet mondani, hogy a Canucks ne esett volna át vérfrissítésen a nyáron, a tavalyi gárdából 8-an is távoztak. Bieksa és Bonino távozása első hallásra érzékeny veszteség, de megfelelően pótolták őket. A csatársorban a legjelentősebb változás, hogy bekerült a csapatba az expingvin Sutter mellett a tavalyi draft két első körös választottja, a 20 éves Bo Horvat és a 19 éves Jake Virtanen. Van bennük potenciál, a farmcsapatokban Horvat 54 meccsen 74 pontot, Virtanen 50 meccsen 52 pontot szedett össze. A 23 éves Baertschi-vel a Liga legfiatalabb sorát adják (főleg, ha a második sorokat nézzük). Az első sor viszont már nem ilyen virgonc, a Vancouver félelmetes kirakat sora a Sedin testvérekkel bizony már 36 is elmúlt. Ettől függetlenül Sedinék tavaly is nagyon jól szedték ráncba a csapatot, semmi okunk azt hinni, hogy egy év elteltével ez sokat változhatott volna.

A védelemmel úgy tűnik nem lesz különösebb gond, új ember nem került az alakzatba, tehát nagyjából a tavalyi teljesítmény várható el tőlük. Kapusposzton viszont jelentős változás, hogy Lack elhagyta a csapatot, Miller immár stabil első számú kapus. Helyettesnek egy jó képességű fiatal hálóőrt hoztak fel a farmcsapatból, akinek nincs is rossz ajánlólevele, tavaly 1.88-as átlaggal védett.

Összegzés:

Nehéz mit mondani, egyelőre nagy talány, hogy Desjardins mit is fog a csapattal játszatni. Az látszik, hogy próbál gyors hokira törekedni, de Sedinék nem tudni, hogy bírják majd a 82 meccses alapszakaszt. Márpedig ők az abszolút húzóemberek, ha nekik nem megy, gondban lehet elől a Canucks. Hátul nem fogják megszórni őket, de nem is lesz sok shootout-os meccse a csapatnak, viszont ha Miller lesérül, már ezzel a csapatrésszel is adódhatnak gondok. Összességében itt is azt tudom mondani, mint a Cápáknál, bármilyen eredmény benne van a Kenusokban.

ToMMo: Meddig bírják idén Sedinék a hátukon a csapatot? Valahogy csak ez a kérdés cseng a fülemben. Tavaly is eleinte remekül ment a szekér, aztán ahogy haladtunk előre, egyre jobban döcögött a szekér. Én őszintén szólva nem várok sokat a Canuckstól idén. Sok évet kihúztak már így, de talán az idei már inkább rosszat sejtet. A szezonkezdés kanadai derbin, idegenben egy tavalyi nagy ellenfél ellen árulkodó lesz sok tekintetben.

Igazolások:

  • Érkezett: Brandon Sutter, Brandon Prust, Richard Bachmann, Matt Bartkowski
  • Távozott: Kevin Bieksa, Zack Kassian, Nick Bonino, Eddie Lack, Shawn Matthias, Adam Clendening, Brad Richardson, Ryan Stanton.

 

Calgary Flames

A tavalyi szezon egyik meglepetéscsapata, a nyitány előtt nem sokan fogadtak volna rá, hogy a legjobb 8-ban végez a gárda. Bob Hartley edző siránkozott is egy sort, mondván mennyivel nehezebb dolguk lesz idén, mivel a csapat alig változott valamit, ellenben már jobban figyelnek rájuk az ellenfelek.

A csapat:

Persze ez ne tévesszen meg senkit, a Flames erősebb lett a tavalyihoz képest. A 4 távozó játékos összesen nem játszott 50 meccset az elmúlt szezonban, az érkezők között viszont Hamilton és Frolik is sokat lendíthet a csapat szekerén. A támadósorban nagyon jó érzékkel teremtett egyveleget a mester, a sok fiatal közé soronként egy-egy rutinos csatárt is berakott Hartley. Van benne rizikó így is, de ha a 2.-3. sor is valós tudását adja a jól csengő Gaudreau-Monahan-Hudler kirakatsor mellett, a Calgary sokszor meg fogja szórni az aktuális ellenfelet. Ha sérülések nem jönnek közbe, bizony bombaerős lesz a Lángok támadó szekciója. A kérdés már csak az, kapnak-e majd támogatást a bekkektől is?

A védelem oszlopának egyértelműen Giordano-t szánja Hartley, akihez a fiatal Hamiltont rakta az első párba. Mindketten ponterős bekkek, akik szívesen is mennek előre és ugyanez mondható el Russelről és Wideman-ről is a második sorban. A kapuban Hiller és Ramo megbízható portások ugyan (a svájcinak akadtak parádés meccsei is), de itt azért lehet egy kis hiányérzete a szurkolóknak. Ha egy Talbot vagy Hammond szintű kapust tudnának szerezni, nem is lenne kérdés a playoff helyük, így azért elképzelhető, hogy izgulniuk kell végig.

Összegzés:

A Flamestől elsősorban hatékony támadójátékot várok a szezonban, amit képességei alapján meg is tud valósítani a csapat. A Kingshez vagy a Montrealhoz hasonló szintű védelmeken persze jó eséllyel fent fognak akadni, de nyugodt szívvel kijelenthetem, a meccsek nagy részén ontani fogják a gólokat. Hartley egyébként is offenzív sorokat rakott össze, ami persze könnyen lehet, hogy a védekezés rovására megy, de én még ebben sem vagyok biztos. Fiatal, sokat korcsolyázó csapat állt össze Calgaryban, úgyhogy ebből még bármi lehet.

ToMMo: Jó igazolások, de igazán jó kapus továbbra sincs. Kérdés, hogy az, hogy idén már figyelnek rájuk, mennyit fog jelenteni. Már tavaly is figyeltek főleg a szezon utolsó harmadában, mégis a legfontosabb pillanatokban sikerült ismét meglódulniuk. Ez egyébként a csapat nem kis lelkierejéről árulkodik, aminek ott az egész váza, idén már magabiztosabban. Nagy szükségük lenne egy jó szezonkezdetre, és akkor nem vész el ez a megszerzett önbizalom. Akkor viszont idén is odaérhetnek a rájátszásra. Én azért csodát nem várok tőlük idén sem, vannak sokkal jobb csapatok, de üde színfoltja, és a jobbak közé tartozó csapat lehet idén is a Calgary, egy gyors és eredményes támadó hokival.

Igazolások:

  • Érkezett: Derek Grant, Micheal Frolik, Dougie Hamilton, Jakub Nakladal
  • Távozott: David Wolf, Ben Hanowski, David Schlemko, Raphael Diaz

 

Arizona Coyotes

Bizony láttak már szebb napokat is a Prérifarkasok. Az elmúlt szezont egész elfogadhatóan kezdték, de utolsó 44 meccséből csupán 9-et nyert meg a gárda, így sikerült is a Főcsoport utolsó helyét kibérelni. Persze a jelszó arrafelé is új szezon-új ígéret.

A csapat:

Ha csak a papírt nézzük, egész elfogadható neveket rántottak össze erre a szezonra Arizonában, de a csapat egyik fele még nagyon fiatal, a másik fele pedig pocsék szezont zárt tavaly – és még csak nem is a Coyotoknál. A vezetőség mindenesetre megtette ami tőle tellett, fél csapatra való játékos ment és ugyanannyi érkezett is a sivatagi városba.

A támadók közé visszatért a Chicagóból Antoine Vermette, de vele sem tűnik sokkal acélosabbnak a Downie-Vermette-Boedker kirakatsor, Arcobello és Korpikoski alighanem nagyon fog innen hiányozni. A pótlásukra kiszemelt játékosok nagy tehetségek ugyan, de Domi és Duclair 20, Dvorak 19, a szupertininek tartott, frissen draftolt Dylan Strome pedig mindössze 18 esztendős. Biztos, hogy sokat fognak korcsolyázni és lesznek jó meccseik, de a rutin nagyon hiányzik majd az előrejátékból. Ettől függetlenül a Coyotes bevallottan a jövő csapatát építi, 2-3 év múlva akár már bombaerős csatártriók is kialakulhatnak ezekből a srácokból.

A védelem valamivel jobban fest, a svéd Ekman-Larsson és a kanadai Michael Stone által vezérelt hátsó alakzat összeszokottabb és rutinosabb is, de mint minden védelemnél, itt is az lesz a kérdés, a csatárok mennyire segítik a munkájukat?

A kapuban Mike Smith viszont korántsem megnyugtató megoldás én nem gondolom hogy sokat lendítene a csapat szekerén a frissen igazolt Lindback sem.

Összefoglalás:

Nem úgy tűnik, mintha az Arizonaiak az idei szezonra időzítették volna a robbantást, sőt nagyon úgy fest, ezt az etapot is beáldozza a csapatépítés oltárán a vezetőség.  Őszintén szólva, én ezt jó döntésnek érzem, kezd körvonalazódni egy jó kis csapat arrafelé, de még időre van szükségük. A Prérifarkasok okozhatnak meglepetéseket persze idén, és a bajnokság elején még nyújthatnak jó teljesítményt, de ha valaki következetesen a vereségükre fogad, sanszos, hogy többször fog nyerni, mint ahányszor veszít.

ToMMo: Bár hangoztatom az előszezont, de anélkül is az volt az érzésem, amire csak ráerősített a szeptember. Az Arizona veretése egy nagyon jó fogadási opció lesz mindjárt a szezon elején. Bárki ellen játszik is. Az előszezon annyiról árulkodik, hogy nem teljes gőzzel játszó csapatok ellen sem sikerül nyerni. A gólütéssel abszolút hadilábon állnak, a védelem meg már tavaly is gyengus volt. Valóban a jövőt építik, és nincs is ezzel baj. Aztán persze lehetnek itt kifutott eredmények, de a realitás az, hogy ismét a liga végén fognak kullogni, ehhez minden adott.

Igazolások:

  • Érkezett: Stefan Elliot, Boyd Gordon, Nicklas Grossmann, Anders Lindback, Zbynek Michalek, Brad Richardson, John Scott, Antoine Vermette
  • Távozott: Mark Arcobello, B.J. Crombeen, Martin Erat, Brandon Gormley, Lauri Korpikoski, John Moore, David Moss

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
gorcsev 2015-10-08 10:24:37
Sziasztok!

Indul az NHL. Köszönöm a Sharks tippet. 1-0 ról 4 szeres.

Elolvastam az elemzéseteket. Megnéztem a kezdőket Thornton, Pavelski kezdő.
Raktam is a pénzt :-)

Montrealt is néztem az is jött volna 1-0-ról

Várom a mai elemzéseket is. :-)

üdv
Lizard261 2015-10-07 14:00:43
Gratulálok az íráshoz!!!! Szép munka!!!
premorten 2015-10-07 11:32:36
Brutálisan jó írás, a magam nevében nagyon köszönöm a szerzőknek!

Az Edmontonhoz még annyit fűznék hozzá, hogy tavaly a szezon elején érdemes volt ellenük fogadni, mert a pofozógép szerepét töltötték be. Csak az nem verte őket, aki nem akarta. Azonban az alapszakasz végéhez közeledve ez a helyzet megváltozott, és nagyon szép eredményeket könyvelhettek el. Tehát már akkor megmozdult náluk valami, ez jól érzékelhető volt!
A menedzsmentben történt változások illetve az új igazolások függvényében mindenképpen esélyük lehet akár a nagyokkal szemben is.
Egy biztos: idén valószínűleg nem fogadok ellenük!

további tippjeink a Hoki világából