2014.04. 12.

NHL: Phoenix - San José

A Phoenix playoff álmainak annyi, így a hazai csapat és szurkolói is a frissen érkezett csalódottsággal fognak harcba szállni a Sharks ellen, akik viszont még mindig harcban vannak a pozíciókért.

Phoenix Coyotes - San José Sharks
  Phoenix, Jobing.com Arena, 2014.04.13. 03:00

A Phoenix Coyotes talán megérdemelt volna egy helyet a rájátszásban, de végül nem így lett. 27-9-15-29-es rekorddal állnak, a hat vereség zsinórban pedig nagyon sok volt nekik. Mike Smith kidőlése a kapuból egyértelműen rosszul hatott rájuk. Helyette Greiss véd, akinek a Columbus és az LA ellen is becsúszott 4-4 gól. Otthon 17-4-5-13-mal állnak, zsinórban négy vesztes meccsel. Top támadók, és góljaik száma az előző öt fellépésük során: Vrbata 0, Boedker 0, Ribeiro 0, Vermette 0, Doan 1, Ekman-Larsson 2, Hanzal 0. Utóbbi nemrég meg is sérült, tehát ő ezen a számon nem fog emelni a Sharsk ellen sem. Az utolsó hat meccsükön mindössze hét gólig jutottak, ami messze-messze átlagon aluli, még magukhoz képest is. Most, hogy már nincs miért küzdeni, még annyi küzdelmet sem várok tőlük, mint eddig.

A San José Sharks tovább küzd, legutóbb egy közvetlen riválist győztek le a Colorado Avalanche személyében, nem is akárhogy. 5-1-re nyertek, Havlat a harmadik harmadban triplázott, a kapuban Stalock 32-ből 31-et védett. Ma ezért én Niemit várom a kapuba, aki szintén remek hálóőr. Thomas Hertl (15+10) végre visszatért, ő december második felétől volt harcképtelen, a Colorado ellen pedig összesen negyed órát töltött a jégen, ami alatt két lövésig jutott. Továbbra is sérült Torres és Burish, ők idén együtt játszottak összesen 20 meccset, Hannan pedig a Colorado elleni meccset nem tudta befejezni egy ütést követően.

A San Josénak tehát nem babra megy továbbra sem a játék, a Colorado felett aratott fölényes győzelem pedig lendületet adhatott nekik. Idén három meccset játszottak a felek, az elsőt a Sharks 4-1-re nyerte, a következő kettő szétlövésben dőlt el a Coyotes, majd a Sharks javára. A Coyotes hazai meccsein a 4.5 over dominál, a trend viszont a 4.5 under felé hajlik, főleg a Coyotes gólszegénysége miatt. A Sharks idegenbeli meccsein viszont rendre 4.5 gól felett születik, a támadó gépezetük pedig olajozottnak és élesnek tűnik.

• Tipp: San José Sharks
  • Odds: 2.50 (6/10)