2015.01. 02.

A Tipplap szelvénye

A Tipplap szelvénye ma a papíros Tippmix ajánlatából érkezik. Két jégkorong-mérkőzést és két focimeccset gyúrtam egy szelvényre, melynek eredménye egy jó kis 2,76-os eredő. Remélem Bundácska kisasszony ma elkerüli a meccseimet és akkor kiváló esély mutatkozik arra, hogy az újév harmadik napján nyertes szelvényt lobogtatva, széles mosollyal arcunkon léphessünk valamelyik totózó pultjához, hogy a munkában megfáradt arcú  alkalmazott szemébe nézve a nyereményünket igényeljük.

• A svájci élvonalbeli jégkorong bajnokságban a bajnoki címért hajtó-, jelenleg három pont lemaradással a 3. helyen álló Zürich Lions fogadja a kieső zónát elkerülni igyekvő, jelenleg éppen 10. pozícióban dekkoló Ambri Piotta csapatát. A két csapat közti hatalmas erőfölényt jól jelzi a köztük lévő 31 pont különbség, ami akkor is sok, ha a hazaiak egy mérkőzéssel többet játszottak. A züruchi oroszlánok hazai csarnokban a legerősebbek a ligában. Az eddigi 14 Zürichben megrendezett meccsből még nem kaptak ki és hosszabbításra is csupán három alkalommal kényszerültek. A csapat védelme a legerősebb az egész bajnokságban, ezt alátámasztja, hogy legkevesebb, mindössze 59 gólt kaptak. Hazai pályán pedig magabiztosak és nem kegyelmeznek az ellenfélnek. Különösen Fritsche, Neuenschwander és Baltisberger  van elemében az utóbbi időben. Ráadásul a Zürich legutóbb simán vereséget szenvedett az éllovas Berntől, ezért ma kellően felpaprikázva várják az Ambri csapatát. Azt gondolom, hogy a motivációval ma nem lesz gond, a tudásbéli különbség jelentős. Sima hazai sikert várok.
  • Az Érsekújvár – Újpest meccsen csak azon múlik a meccs, hogy tiszta mérkőzést láthatunk, vagy megint amolyan bolondos meccs következik, mint a legutóbbi UTE-DAB.Docler találkozón. Akkor a sokkal erősebb és ütőképesebb Dunaújváros nem találta a korongot a harmadik harmadig, akkorra már kettővel mentek a lilák. Majd hirtelen feltámadt a dunaújvárosi csapat és 2-2-re mentette a meccset. Ma a helyzet hasonló. A regnáló bajnok Érsekújvár erőfölénye jelentős a budapestiekkel szemben (60p – 30p), ráadásul azt gondolom, ha meg akarják védeni a bajnoki címüket, akkor nem lehet marháskodni, főleg nem otthon, hiszen az első három helyezett között csupán 1-1 pont van (Miskolc 62, DAB 61, Érsekújvár60)!  Bár nemrégen pont otthon kikaptak attól a Ferencvárostól, akik még az Újpestnél is gyengébbek idén. Azt szeretném hinni, hogy nem bundázzák meg ezt a meccset és a fair play és a becsület szellemében csapnak össze. Akkor viszont nyer az Érsekújvár.
  • Az FA Kupában az angol Championship, vagyis a második vonal 12. helyezettje fogadja a harmadik vonal 23. helyezettjét. Bár Angliában az FA Kupának talán még a bajnokságnál is nagyobb presztízse van, ezért nem lehet csak az erőfölényből kiindulni, de azért ez a bő egyosztálynyi különbség elég lesz ahhoz, hogy bízzak a hazai gólban!
  • A portugál élvonal mai meccsén a 7. helyezett Belenenses fogadja a 17. kiesés ellen küzdő Académica Coimbra csapatát. A hazaiak kisebb gödörben vannak, immár négy meccs óta nem sikerült nyerniük! Két vereség és két döntetlen virít a nevük mellett, ha csak az elmúlt négy forduló eredményeit nézzük. Éppen ezért ma hazai pályán kellőképpen eltökéltnek kellene lenniük, hogy végre ismét három pontot szerezzenek, ehhez kívánni sem lehetne jobb ellenfelet a liga egyik leggyengébbje helyett. Az Academica 14 forduló alatt eddig csupán egyszer tudott nyerni és a szintén ez idő alatt szerzett 9 gólja sem tűnik olyan rettentőnek. Azt várom a Belenensestől, hogy minimum egy gólt bever a kiesőjelöltnek!