2012.08. 20.

Vuelta a Espana 3-ik szakasz: Faustino V.-Eibar, 153km - 2012-08-20

2012 augusztus 18-án, Navarra fővárosából, Pamplonából elrajtolt az idei szezon harmadik háromhetes körversenye, a Vuelta a Espana. A verseny szeptember 9-én ér véget Madridban, a versenyzők 21 etapon keresztül összesen 3300 kilométert tekernek. Az idei verseny kifejezetten nehéz, hegyi szakaszokkal és hegyi befutókkal tarkított megmérettetés lesz, aminek a végén minden bizonnyal egy hegyeken is jól teljesítő, de síkon sem elveszett kerekes lesz a győztes. Természetesen a Tipplap is figyelemmel követi a versenyt, igyekszünk az aktuális etapot elemezni, majd egy-vagy több tippet is figyelmetekbe ajánlunk. Az oddsokat Európa egyik legnagyobb, közkedvelt fogadóirodájától kölcsönöztük.

Vuelta a Espana 3-ik szakasz, Faustino V.-Eibar, 153km

Térkép és az útvonal leírása:

A mai napon sor kerül az idei Vuelta első hegyi szakaszára. 155,3 km és ezen belül 4 kisebb-nagyobb hegy vár a spanyol körverseny mezőnyére. A cél előtt 7,5 km-rel kezdődik a nap legnehezebb emelkedője, melynek csúcsát követően a kerekeseknek még 2 km-t kell teljesíteniük sík terepen, tehát nem beszélhetünk hagyományos hegyi befutóról.

A szakasz profilja:

Esélyek:

A szakértők szerint ezen az etapon nem lesz nagy tűzijáték. Harmadik szakaszról lévén szó még nagyon a verseny elején járunk, az esélyesek óvatosak lesznek, egymást figyelik, felmérik az erőviszonyokat. Én azért óvatosan bánnék ezzel a kijelentéssel. Elég, ha a legnagyobb esélyesek közül egy valaki próbálkozik, a favoritok rögtön a nyomába erednek és akkor újabb támadásokra is sor kerülhet, de valóban nem ez a valószínűbb forgatókönyv.

Tippek fej – fej mellett:

Mivel ez az idei Vuelta első hegyi szakasza, a szakaszgyőztes kiléte nehezen megjósolható, ezért nézzünk néhány párosítást:

Juan José Cobo – Jurgen Van Den Broeck  V  2,30

• A spanyol kerekes a tavalyi Vuelta győzelme óta csak küszködik, a Tourra való felkészülése sem zajlott ideálisan és nem rég napvilágot látott az a hír, hogy a Vuelta és a Tour közötti időszakban foggyulladással küszködött, így 10 napot kénytelen volt edzés nélkül tölteni
  • Már a csapatidőfutamon is voltak jelei gyenge formájának, az etap végén nem tudta tartani a tempót csapatával és 4 mp-es hátránnyal ért célba
  • A belga kerekes a Touron 4. helyen végzett, de ha nincs az a kellemetlen időpontban érkező bukás, akkor még a dobogóért is harcban lehetett volna
  • Az idei baszk körverseny harmadik szakaszán már szerepelt ez a hegy, akkor Van Den Broeck a második csoportban ért célba 12 másodperces hátránnyal
  • Úgy gondolom Cobo a mai szakaszt még nem fogja bírni, talán a harmadik hétre összekaparhatja magát, a belga viszont érzésem szerint tartani fogja a tempót a topfavoritokkal

Nicholas Roche – Eros Capecchi  H  1,65

• A Girón az olasz Capecchi a 41. helyen végzett több mint 1 órás hátránnyal
  • Az ír Roche a sokkal erősebb mezőnyt felvonultató Tour de France-on a 12. pozíciót szerezte meg
  • Valószínűleg nem egy csoportban érnek majd a célhoz, de ha mégis, akkor sem kell aggódnunk, hiszen Roche sprinternek sem utolsó

Alejandro Valverde – Damiano Cunego  H  1,45

• Cobo gyenge formája miatt úgy tűnik Valverde lesz a Movistar első embere, ezért minden szakaszon ott kell lennie az esélyesekkel
  • Cunego 2004-es Giro győzelme óta nem ért el komoly sikert háromhetes körversenyen, ezúttal is csak a világbajnokságra való felkészülés egyik fontos állomásának szánja a Vueltát, célja szakaszgyőzelmek szerzése, de ehhez előbb hátrányt kell összeszedni, erre a mai nap ideális alkalom