2019.08. 05.

KOkemény: angol másodosztály

CheCalcio

Az élvonalból kiesett Huddersfield fogadja a tavaly a Championship rájátszásába ugyan bejutott, de a Premier League-be fel nem került Derby Countyt. Az angol másodosztály kemény, szikrázó ütközetek terepe: fullasztó, brusztolós meccse következik.

LABDARÚGÁS, ANGOL LIGA BAJNOKSÁG | 2019.08.05. 20:45
HUDDERSFIELD - DERBY COUNTY

• A Huddersfield sikeresen vívta meg júliusi felkészülési mérkőzéseit, két döntetlen között (Fürth, Montpellier), négy győzelemmel (Fürth, Hamburg, Rochdale, Doncester). Ami feltűnő, hogy egy meccs kivételével legfeljebb két gól esett a találkozókon. A Derby találkozói már kevésbé sikerültek ilyen jól, két győzelem (Sarasota, Burton), mellett három vereséget abszolváltak (Bristol, Girona, Rangers). S mivel a barátságosnak jelzett, felkészülési találkozókon nem az eredmény, ami elsősorban számít, itt is az világlik ki elsősorban, hogy egy meccs kivételével maximum kétszer talált utat a hálóba a labda.

• Több hiányzó is akad mindkét csapatnál: a Huddersfieldnél Steve Mounie éppen csak visszatért az Afrikai Nemzetek Kupájáról, ahol a negyeddöntőbe segítette Benint, Demeaco Duhanay viszont meg sem érkezett a gárdához. A Derby edzője, a volt holland válogatott Phillip Cocu homlokát is számos gond redőzheti a sérültek miatt: Jack Marriott, Duane Holmes (comb), Scott Carson (ágyék), George Thorne (boka), Andre Wisdom (térd) és Craig Forsyth (térd). Új játékosok a hazaiaknál Reece Brown, Josh Koroma, Herbert Bockhorn, Isaac Mbenza és Kamil Grabara, illetve a vendégeknél Graeme Shinnie és Kieran Dowell.
  • Ezek a problémák és a Championshipre annyira jellemző harcos mérkőzések miatt gondolom, hogy folytatódik a kevés gól sorozata a csapatoknál, és nem jut el három gólig az eredményszámláló.