2019.08. 15.

EL-selejtező: Litván csoda stornírozva?

Pákász

Közvetlenül nincs magyar vonatkozása a Maccabi Tel Aviv vendégjátékának, ám közvetve nagyon is fontos meccs ez nekünk magyaroknak. Ugyanis ezen párharc győztese játszhat playoff-meccset az EL-csoportkörbe jutásért a Ferencvárossal! Izraelben a litván bajnok nyert 2-1-re, ami minimum csodaszámba megy, de vajon sikerül-e hazai pályán kivívni a kiscsapatnak a továbbjutást?

LABDARÚGÁS, EL-SELEJTEZŐ
2019.08.15. 19:00
SUDUVA MARIJAMPOLE - MACCABI TA

• A Suduva keretének értéke nagyjából úgy aránylik a Maccabiéhoz, mint a Fradié a Dinamo Zagrebéhez. Az odavágón sikerült a litvánoknak a csoda, nyerni tudtak 2-1-re. A marijampole-i csapat elképesztően taktikus és fegyelmezett játékkal lepte meg a sárga mezes hazaiakat. A hátvéd Kerla góljával már az első félidőben vezetést szereztek, majd Jankauskas a 76. percben beverte a másodikat is. Az izraeli gárda nem adta fel, támadott és ennek a 84. percben meglett az eredménye, Ofoedu révén szépíteni tudtak. A játék képéhez hozzátartozik, hogy a litvánok teljesen átengedték a kezdeményezést, a labdabirtoklás 67%-ban a hazaiak javára szólt! De rendkívül keményen és magabiztosan védekekeztek és ennek lett meg az eredménye. Pedig a két keret közti szorzó négyszeres (5.33M - 21.20M) és látható, hogy mégsem ez számított.

• Persze a visszavágó még hátra van és sajnos a Fradi is saját bőrén tapasztalta, hogy milyen is, ha egy jóval minőségibb, értékesebb keretből álló és előrébb tartó gárdának  minden összejön. Azt várom, hogy a visszavágón egy egészen más Maccabi fut ki az Arvi Aréna gyepére. Lehet, hogy az első meccsen némiképp lebecsülték a litvánokat, most ennek nyoma sem lesz. Egy rendkívül agilis és támadófutballt bemutató Maccabit láthatunk majd, amely már a kezdő sípszótól kezdve maximumra járatva megy neki a Suduvának, hogy a hátrányt ledolgozza, majd a továbbjutást kiharcolja. Nagyon ott kell lenni Vladimir Cheburin gárdájának, ha ki akarja csapni a versenyből a Tel avivi alakulatot.