2026.02. 26.

Európa Liga: Ferencváros - Ludogorec Razgrad

Európa Liga: Ferencváros - Ludogorec Razgrad

Az egyenes kieséses szakasz első körében a Ferencváros azzal a Ludogoreccel került össze, akivel háromszor is találkozott már az idei kupaszezonban, és két győzelem mellett egy döntetlen volt a mérleg. A lehető legrosszabbkor jött az első vereség, az odavágón 2-1-re kikapott a Keane-legénység és ha az utolsó pillanatos hajszállal-les mégsem les, akkor 3-1-ről már sokkal nehezebb lenne a feladat. Így viszont meg lehet fordítani a továbbjutás kérdését!

  • Megmondom őszintén, kicsit apátiába süllyedtem, azt látom, hogy bármit csinálhat Robbie Keane stabil a helyzete. De a futball stratégiai sportág, előbb-utóbb helyükre kerülnek a dolgok. Kár, hogy ezt visszaeséssel kell majd átélni a Ferencvárosnak. Lássuk a mai meccset.
  • A bolgár meccs kifejezetten jó példa arra, hogy a statisztika és a stratégia teljesen külön dolgok! A magyar bajnok Razgradban 2–1-es vereséget szenvedett, pedig a mutatók alapján nem maradt el riválisától! 1,57-es xG állt szemben a bolgárok 0,47-ével, 17 lövést eresztettek meg a hazaiak 10 kísérletével szemben, és többet birtokolták a labdát. De ez nem azért volt, mert dominálva lenyomták a Ludót, hanem azért, mert Hogmo tapasztalt edző és jó taktikai érzéke van (szemben Robbie Keane-nel) és tudatosan visszaállt a Ludogerccel, hagyta játszani-szervezni a Fradit, mert pontosan tudta, hogy a magyar bajnok kontrában jó és alapvetően is az adódó gólhelyzeteinek kevés százalékát értékesíti! Mondhatni azt is, hogy kockázatot vállalt, de bejött neki! Hiába birtokolta a labdát többet a Fradi, a végén az lett, amit Hogmo akart! És ha azt az utolsó gól megadják, akkor a helyzet majdnem hogy kilátástalan lenne. Így viszont nem az. De nézzük, mi várható ma és hogyan gondolkodhatnak az edzők!
  • A Fradi hátrányban van, ezért támadnia kell, gólt kell szereznie otthon, ami a valóban kiemelkedő közönség támogatásával könnyebb. Szinte biztos vagyok benne, hogy Robbie Keane presszingelni fog, ami alapvetően nem is lenne baj, a baj az ,hogy ezt 3-5-2-ben fogja tenni! A két szélsővédő rengeteget fut majd föl, ahogyan a középpályások is inkább támadó felfogásban játszanak majd. A három középső védő egyedül marad, az egy szem védekező felfogással IS futballozó középső középpályással együtt, aki várhatóan Ötvös lesz. Mellette Kanikovszki, aki egy robot, rengeteget dolgozik, mellett Abu Fani lesz a kreatív irányító, aki hosszú pontos ívelt labdákkal próbálja majd a elöl helyezkedőknek juttatni a labdát. Csodálkoznék, ha csatárban nem Kovacevic szerepelne, mellett a gyors támadó kiléte kérdés. Én azonnal Grubert raknám fel, mert ő tud focizni is, de Keane a gyors sokat futó játékosokat szereti, a technikai tudás annyira nem érdekli, így Grúber helyett nem lennék meglepve ha Lenny Joseph kezdene. Nagy kérdés, hogy az MTK ellen megsérülő Gomez tudja-e vállalni a játékot! Ha nem, akkor Szalai szerepeltetése ingatag hátsó sort eredményez majd. A Fradi szakvezetés bolgár kontrákban gondolkodik, hiszen vezetnek a bolgárok, ezért nekik elvileg nem lenne sürgős! Keane nyugodt szívvel fogja nekiküldeni a Fradit 3-5-2-ben a bolgároknak!
  • Mit tesz Hogmo? Tehát adott lesz egy presszingelő FTC, amely ennek köszönhetően hátul erősen lyukas lesz! A Ludogorec alapfelállása a bolgár bajnokságban és a nemzetköziben is 4-2-3-1-es modern, sokpasszos, technikás támadójáték. (ezt cserélte le az odavágón egy kontrázó reaktív 4-4-2-re, mert van esze!) Hogmo sejti, hogy a magyarok kontrajátékra számítanak tőle, és alapvetően még támadniuk is kell a hátrány miatt, ezért váratlant fog húzni! Szerintem felrakja a csapatát 4-2-3-1-ben, proaktív, szervező támadó felfogásban, abban, amiben a legjobb a Ludogorec! Mi lesz az eredmény? Egy- a hátrány miatt pszichikai nyomás alatt támadó Fradi a felfogáshoz nem illő felállásban és egy-, az előny tudatában felszabadultabb Ludogorec, amely alapvetően szereti és tudja a 4-2–3-1-es offenzív felfogást játszani. Ki lesz a jobb? Félek, hogy nem a Fradi…. (Ha az első félidőben a labdabirtoklás kiegyenlítettebb, és a nagy helyzetek száma is, vagy a bolgárok felé billen, akkor igazam volt) És ha a bolgárok meglepik a Fradit és adott esetben megszerzik a vezetést, akkor meccs közben fog Hogmo átszervezni és kétgólos előny birtokában átállni kontrajátékra, akkor egy még inkább támadó Fradi ellen! Mert a jó stratégák, a jó edzők nem csak alapvetően ismernek több stratégiát, hanem ezeket szükség esetén meccs közben is tudják cserélni!
  • Én sajnos erre gondolok, ezt várom és ez kiesést fog jelenteni, ha sikerül végigvinni nekik. De nagyon-nagyon szurkolok, hogy ne így legyen! A tippem gólváltás mert akárhogyan is lesz, gólokra most lehet majd számítani!

👉 REGISZTRÁLJ ITT, aktiváld az egyedi bónuszkódot és legyen tiéd a 10.000 forintos befizetési bónusz! 

Ahhoz, hogy mindezt továbbra is fenntarthassuk ezen a szinten a Tipplapot, és még jobb- és több tartalmakat készíthessünk, hozzátok fordultunk segítségül és elindítottuk a Donably-t. Minden támogatás számít, és segít abban, hogy a közösségünk tovább növekedjen. Ha teheted, kérjük támogass minket! Ez számunkra hatalmas segítség! Előre is köszönjük szépen! 

👉 Támogass minket a Donably-n!

tipp
Ferencváros - Ludogorec Razgrad
Mindkét csapat szerez gólt | 1.78 | (8/10)

hozzászólások

Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!

rendezés: legújabb | legnépszerűbb
Pákász 2026-02-26 21:03:21
Szép volt! Bár így menne a bajnokságban is mindig!
Hajrá! Most addig nem basztatom Keane-t amíg nyerünk :D
De ha év végén elviszi valami angol csapat, pezsgőt bontok.
forg 2026-02-26 21:12:09
Jó lesz egy kis szünet😉😅
cucu 2026-02-26 20:56:18
Jöhet a kritizálás😁😁😁
Pákász 2026-02-26 18:17:38
Most mutatták a bolgár kezdőt 4-3-3, elöl a brazilok a két szélen, tele gyors és kreatív felfogású játékossal! Ma ők fognak letámadni, a Fradi meg lesz zavarodva! Nincs jó előérzetem!
forg 2026-02-26 20:54:47
Tisztelt Pákász! Azért annyira nem volt megzavarodva a Fradi! A brazil szélsőktől se kellett megijedni, sem a stratégiai nagymester Hogmotől... Teljesen megérdemelten jutott a Fradi a nyolcaddöntőbe! Jó ómen amikor az ellenfél szakvezetését az egekig magasztalod...
A Fradi-Újpest előtt azt írtad(idézetek) :- Dárdai kisújjában is több szakértelem van, mint Keane fejében...
Ehhez képest 3:0-ra nyert a Fradi!
Most Hogmot magasztaltad fel, mégis megérdemelten továbbjutottunk!
Pákász 2026-02-26 21:01:59
Igen, jó volt elöl. Yusuf, Zaki, de még Joseph is odatette magát. Amúgy a labdabirtoklás a bolgároknál volt nagyobb, tehát amit mondtam az bejött, csak most nagyon jól játszott a Fradi. Örülök neki! Így legyen meg a bajnokság is!
gotti912 2026-02-26 17:52:01
..

tippszelvény

Időpont / esemény Piac / Tipp Odds  
2026.02.26. 18:45
FTC - Ludogorec Razgrad
1X2
Ludogorec Razgrad
6.00 2 - 0
Tét 1000
Kihagyott nyeremény 6000
statisztiqs 2026-02-26 17:31:43
...

tippszelvény

Időpont / esemény Piac / Tipp Odds  
2026.02.26. 18:45
FTC - Ludogorec Razgrad
Melyik csapat szerzi a(z) 1. gólt?
FTC
1.42 2 - 0
Tét 500
Nyeremény 710
Niké 2026-02-26 14:21:50
Kín helyében már a Kazincbarcelona ellen pihentetném a kulcsembereket!
Továbbjutást ünnepelnek akkor mennek a levesbe a bajnokságban.

tippszelvény

Időpont / esemény Piac / Tipp Odds  
2026.02.26. 18:45
FTC - Ludogorec Razgrad
Ki jut tovább?
Ludogorec Razgrad
1.90 2 - 0
Tét 1000
Kihagyott nyeremény 1900
tomi65 2026-02-26 11:45:47
Gólok

tippszelvény

Időpont / esemény Piac / Tipp Odds  
2026.02.26. 18:45
FTC - Ludogorec Razgrad
Hazai csapat kapott gól nélkül játssza le a mérkőzést
Nem
1.48 2 - 0
2026.02.26. 18:45
Crvena zvezda - Lille
Vendégcsapat kapott gól nélkül játssza le a mérkőzést
Nem
1.26 0 - 1
Eredő odds 1.87
Tét 1000
Kihagyott nyeremény 1870
Joci2310 2026-02-26 09:49:26
Uraim, azért ott van a rég nem látott gyenge hazai mérlegünk a bajnokságban ezzel a kerettel... abban azért bőven benne van az edző keze, én nem sokra tartom, kissé egyet is értek a szerzővel a fent említett dolgokban. Oké értem én kifogás lehet a dupla terhelés stb.

Ez Rebrov ideje alatt is megvolt, mégis jöttek az eredmények (talán mert értett hozzá...) Volt olyan hét vele hogy egy hét alatt 3 győzelem, Vasárnap az Újpest ellen otthon, Czka Moszkva ellen idegenben csütörtöki nap, majd ismét Vasárnap kb. egy órás emberhátrányban ZTE ellen is idegenben.

A mait hozni kell, pláne hogy az nb1-ben is rezeg a léc.
Niké 2026-02-26 14:27:02
Pontosan a gyenge hazai szereplése miatt ez inkább lesz necces.
Valamint Varga és Tóth eladása után még nem sikerült megverni bárkit az EL-ben.(háromból nulla)
Elender 2026-02-26 10:16:30
Ezért írtam hogy nem nagy stratéga, nem kérdés hogy Rebrov jobb edző volt, de ezt a magyar szabályt kevés edző nyeli be, konkrétan két csapatot kell felkeszíteni két sorozatra. Aki kicsit is ért a focihoz az tudja hogy nem lehet ilyen kretén szabály mellett mindenhol teljesíteni. Bármilyen csapatnál kiesik 2-3 fix játékos az meg fog látszani a játékon. A Fraditól elment a két legalapabb játékos a télen, mellette ott a magyarszabály, EL, bajnokság, kupa. Emiatt rotálni kell, és megleehet jobbak a cserék is a magyar átlagnál, de ettől még csapatként nem fognak működni.
A cikk írója pedig akkor is beleáll Keane-be, jelen esetben a múlt heti ludo meccs miatt, amikor teljesen egyértelmű hogy az ellenfél edzőjének köze nem volt ahhoz hogy végül nyert a csapata.
GABIBUSZ 2026-02-26 15:52:42
Nem elment két MAGYAR játékos hanem kurva sok pénzért eladták Őket! Akkkor is tudták a magyar szabályt de a pénz mindent felülírt, aztán sírnak egy olyan szabály miatt ami mindenkit ugyanúgy érint!
Ronnie 2026-02-26 19:15:30
Nem ugyanúgy érint mindenkit. A Fradinak nem az 500 millió forint hiánya fájna (ahogy az Újpest is simán lemondott róla), hanem hogy az akadémia elveszítené a kiemelt státuszát, ha nem tartanák be a köznyelvben magyar SZABÁLYnak nevezett AJÁNLÁST.
Csak tudod ez olyan "ajánlás", mint hogy körbevesznek hárman az utcán baseball ütőkkel és késekkel, és "ajánlják", hogy add oda a pénztárcád és a telód. A kisebb klubok a pénz elvesztését se bírnák el, a Fradi az akadémia lefokozását nem bírná el, hát marad az Újpest (milyen különös!), aki gyakorlatilag mentesül az ajánlás betartásától.
Joci2310 2026-02-26 12:37:02
Azt a nyilatkozatot nem hallottam, így abban az általad leírtad alapján igazat adok neked, remélhetőleg este a teljesítménnyel sikerül feledtetni azt a fals nyilatkozatot.
Viszont idén bőven vitatható a Fradi teljesítménye. Valóban nehezíti a magyar szabály is, de vajon miért volt fontos megválni két alapemberünktől amikor döcög a szekér...a pénz miatt (is) nyilván, de ha amiatt, akkor baj lehet a háttérben.
Ronnie 2026-02-26 18:57:15
Varga el AKART menni 31 évesen az utolsó komoly lehetőségét kihasználva, Tóth-ért pedig egyrészt irgalmatlan pénzt kaptunk, másrészt őt se lett volna elegáns nem elengedni egy PL középcsapatba 20 évesen a vacak NB1-ből.
Elender 2026-02-26 08:45:04
Hogmonak egy szava nem lehetett volna ha 1-3 a kinti meccs, végig fölényben és jobban játszott a Fradi, annak hogy milyen taktikai érzéke van, semmi köze a végeredményhez. Óriás mák volt, semmi több, a jobb hátvéd szerzett bal lábbal egy olyan gólt amit valószínűleg élete végéig mutogat majd. Ebbe belemagyarázni azt, hogy taktikailag voltak jobbak igazi blődség. Ez a Ludogorec egy rettentő gyenge csapat, simán verhetőek és kis szerencsével a mai meccs már csak formalitás lenne. Keane valóban nem a legnagyobb stratéga, de ez a fóbia ami árad az írsaidból röhejes.
cucu 2026-02-26 09:26:03
Teljesen egyetértek veled,unalmas már ez az edző téma.
Arról nem is beszélve,hogy arról nem tehet egy edző sem ha a csatár elpancserkodja a helyzeteket,kint is simán nyert volna a magyar csapat pontosabb befejezésekkel.
És az nem a taktikán múlik.
forg 2026-02-26 09:32:31
Maximálisan egyetértek, nagyon unalmas már. Hónapok óta ez megy.
Niké 2026-02-26 14:23:02
Keaneos már?😉

további tippjeink a Foci világából

A villámtipp rovatban egy-egy ötlet kibontása olvasható, olyan érvek, olyan tények, amelyek megerősítik az adott eseményre kiajánlott tippet! Egy érv, egy tipp! Fotó: Pixabay.com
A villámtipp rovatban egy-egy ötlet kibontása olvasható, olyan érvek, olyan tények, amelyek megerősítik az adott eseményre kiajánlott tippet! Egy érv, egy tipp! Fotó: Pixabay.com
Az FC Porto fogadja a Nottingham Forest csapatát csütörtökön 21 órakor az Estádio Do Dragao-ban, az Európa-liga negyeddöntőjének első mérkőzésén. A házigazdák vezetik a portugál bajnokságot, míg a vendégek a kiesés elkerüléséért harcolnak a Premier League-ben. A felek az ősszel is összefutottak, akkor Angliában 2-0-s hazai győzelem született.
Az FC Porto fogadja a Nottingham Forest csapatát csütörtökön 21 órakor az Estádio Do Dragao-ban, az Európa-liga negyeddöntőjének első mérkőzésén. A házigazdák vezetik a portugál bajnokságot, míg a vendégek a kiesés elkerüléséért harcolnak a Premier League-ben. A felek az ősszel is összefutottak, akkor Angliában 2-0-s hazai győzelem született.
A taljánok a Romát verték az előző körben, a hétvégén Cremonában arattak sikert. Ma Villa érkezik hozzá.
A taljánok a Romát verték az előző körben, a hétvégén Cremonában arattak sikert. Ma Villa érkezik hozzá.