2022.08. 04.

Hogy fog sikerülni a belfasti kiruccanás a svájci bajnoknak?

A mai nappal megkezdődnek az Európa Liga selejtezőnek körei is, ahol az odavágón az Északír Linfield és a Svájci Zürich csap össze. Sikerül a Norvég bajnok után a svájcit is meglepni hazai pályán?

Az más kérdés, hogy otthon a Bodo/Glimt csapatát sikerült ugyan megverni, de a visszavágón kaptak egy csinos 8-ast, ami hát biztos nem önbizalommal duzzasztja fel őket. Hozzátéve, hogy a svájci bajnokság kb. egy szinten van a norvéggal nem számíthat az összecsapáson sok jóra a Linfield alakulata.

• A Zürich az FTC mostani ellenfelétől az azeri Qarabag ellenében esett ki összesítve, hosszabbítás után. Bár hosszabbításra is csak a 95.percben sikerült menteni, de az nem kérdés, hogy jobban játékban van a vendég alakulat, hisz már hazájuk bajnokságából is 3 forduló lement.

• A Linfield már két fordulót is játszott az európai kupaselejtezők során, ahol ugye az előbb említett Bodo-tól kaptak ki és estek ki ide az EL-be, de előtte megverték a The New Saints alakulatát. Egyébként viccesek ezek a csapatok, minden évben 2-3 meccs erejéig tudjuk kik ők, hol játszanak, aztán jövő év júliusáig megint nem tudunk róluk semmit. És most elnézést attól, aki szokott fogadni az Észak ír illetve Walesi bajnokságra, biztos izgalmas lehet. Lényeg a lényeg, ezek gyenge csapatok.

• Emiatt pedig úgy gondolom a fogadóirodák kicsit mellélőttek azzal, hogy ekkora oddsot adtak a Zürichnek, amelynek álmából felkeltve is meg kell vernie a hazai alakulatot. Tippem tehát vendég győzelem.