2019.08. 11.

NB1: gólok az Atomvárosban?

A honi élvonalbeli labdarúgó-bajnokság második fordulójából vasárnap kerül megrendezésre a Paksi - Honvéd összecsapás. Két-, az első fordulóban vereséget szenvedő csapat viadala ez, ahol mindkettejüknek nagyon kellene az első győzelem. Lássuk mire érdemes fogadni.

LABDARÚGÁS, NB I
2019.08.11. 18:00
PAKS - HONVÉD

• Hiába játszott mezőnyfölényben a paksi alakulat Kisvárdán, a gólt a hazaiak lőtték. A mérkőzésen inkább a Paks próbált irányítáni és a labdát is magasabb százalékban birtokolta, míg a kisvárdaiak átengedték a kezdeményezést Bödééknek és az ellentámadások sikerességében bíztak. Ez a harcmodor inkább nekik állt, hiszen a kapura lövések számában már a Grozavék voltak jobbak (9-6)! Aztán a 80. percben érkezett a kiváló képességekkel megáldott román légiós és belőtte a hazaiak első, mint később kiderült, egyetlen és győzelmet jelentő találatát. A paksiaknál a 1-4-1-4-es felállás volt megfigyelhető, amit minden bizonnyal felvált majd a 4-2-3-1 hazai környezetben. A Fradiból hazaérkező Böde Dani nem volt a legjobb formájában, ám a hírek szerint kisebb betegséggel küzdött, de minden áron bionyítani akart. Ez ma egészségesen sikerülhet neki.

• A Budapesti Honvéd a borsodi megyeszékhelyen vizitált és játszott kiegyenlített mérkőzést a DVTK-val. Az első játékrész vége előtt 8 perccel a Liverpoolt is megjárt, francia N'Gog szerezte meg a vezetést a kispestieknek, de ezt még az első félidő hosszabbításában Tajti Mátyás kiegyenlítette, mégpedig büntetőből. A második játékrészben tovább folyt a küzdelem a pályán, a Diósgyőr akarata végül góllá érett a 76. percben. Ami fontos, nem játszott alárendelt szerepet a Honvéd, a támadások befejezésénél kell jobban koncentrálni és az adódó gólszerzési lehetőségekből többet kihasználni. A zuhanyhíradó szerint visszaigazolják a Fraditól Davide Lanzafamét, akinek a szurkolók csak akkor bocsátanak meg, ha minimum 10 gólt szerez az idényben. Jól hangzanak ezek a szurkolói fórumokon megtalálható érdekességek, de az bizonyos, ha valóban érkezik Lanzafame, akkor nagy erősítése lesz a Honvédnak akkor is, ha csak 7 vagy 8 találatot szerez.

Pakson kiegyenlített mérkőzést várok. A kispestiek zárt védekezése ma is működni fog és kontrákból lehetnek eredményesek elsősorban, míg a paksiak elsősorban a táamdások szervezésével kontollálják majd a meccset. Mindkét oldalról várok minimum egy gólt, valamint Böde is betalálhat.