Az MTK edzőváltás közben van, így utazik az utolsó 2025-ös bajnokin Zalaegerszegre. Ki gondolta volna a bajnokság első 10 fordulója után, hogy a téli szünet előtt a Zete előrébb lesz, mint az MTK. Hát pedig nagyon így néz ki!
- Négy sorozatban elszenvedett vereség után Horváth Dávidot leváltották a nagycsapat kispadjáról, de a klubnál marad, gondolom az utánpótlásban fog dolgozni. Ez a meccs lesz a búcsúmeccse, a helyét pedig nagy meglepetésre Pinezits Máté veszi át. A fiatal szakember elsősorban háttérmunkájával és szakmai felkészültségével vívta ki a klub bizalmát, neve nem a hangos edzőkeringőből, hanem az MTK belső struktúrájából érkezik. Pinezits az MTK filozófiáját jól ismerő, modern szemléletű edző hírében áll, aki különösen nagy hangsúlyt fektet a fiatal játékosok fejlesztésére és a szervezett, labdabirtokláson alapuló futballra. Bár élvonalbeli vezetőedzői tapasztalattal még nem rendelkezik, kinevezése egyértelmű üzenet: a klub nem gyors tűzoltásban, hanem tudatos építkezésben gondolkodik. Leigazolásával nagyot kockáztat az MTK, de mivel a klub célja sosem a címek hajszolása, hanem sokkal inkább a tehetségek kinevelése, olyan nagyon nem tud mellélőni. Az MTK kerete tele van fiatal nagyon tehetséges srácokkal, kiegészítésképpen pedig rutinos jó képességű labdarúgókkal egészül ki a keret. Ez az MTK nem fog kiesni, dolgozzon bárhogyan is Pinezits, a váltás pedig mindig jól szokott elsülni. Nyilván ma is megnézi a meccset, a játékosok pedig tudják ezt és már kicsit neki is akarnak majd bizonyítani! Éppen ezért motivált, hajtós MTK-t várok a rájuk jellemző modern támadójátékkal.
- És a Zete is pont ilyen modern, sokmozgásos, sokpasszos támadófocit játszik és milyen jól! Ráadásul az NB1 leggyengébb kereteinek egyikével! A fiatal dél-ameikaiak el akarják adni magukat nyugatra, ezért motiváltak, ambiciózusak, melléjük pedig remekül felnőttek a magyarok is, kiemelve Skrben Alent, aki sajnos ma nem játszhat sérülés miatt. Az 50 esztendős Nuno Campos kiváló pedagógus, remek munkát végez a csapattal. Már most elmondható, hogy a ZTE a bajnokság meglepetéscsapata! Ma is háromesélyes mérkőzés várható, a támadó stílusok miatt gólokkal!

Ne hagyd ki a ziccert és szerezd meg a Tippmixpro-bónuszodat. Regisztrálj itt!


Szerencsejátékban 18 éven aluli személyek nem vehetnek részt.


Hozzászólás írásához lépj be vagy regisztrálj!
tippszelvény
ZTE - MTK
Igen