2019.12. 14.

OTP Bank Liga: Egy igazi derbi Budapestről!

A Fradi – Újpest meccs nyilván a klasszikus derbi, de nem sokkal marad el tőle a Lilák és a Honvéd összecsapása sem. A két alakulat szurkolói nem kedvelik egymást, ráadásul így az NB1 őszi zárófordulójában mindkét csapat számára fontos lenne a három pont megszerzése. Lássuk, mire érdemes fogadni!

LABDARÚGÁS, NB I
2019.12.14. 19:30
HONVÉD - ÚJPEST

• Kassai Viktorról szólt a DVSC – Honvéd mérkőzés legutóbb, hiszen az egykor remek játékvezető az utóbbi időszakban nem kifejezetten teljesít jól. A Honvéd annak köszönhette egy pontját a hajdúsági városban, hogy Kassai nem adott meg egy teljesen egyértelmű büntetőt Haris Attila letaglózására a büntetőterületen belül.
  • A Honvéd nagyon gyengén kezdte az idényt, már majdnem elbocsátották Giuseppe Sanninót, aztán beindult a gépezet és felzárkóztak. Lanzafame visszaigazolása volt a kulcsmozzanat. Az olasz macsó azóta hét találatot szerzett, mellette pedig a szintén a Ferencvárost is megjárt Amadou Moutari emelhető ki három góljával. Aztán hazajött Vadócz Krisztián is, ezzel pedig megszilárdult a középpálya. Az olasz stílusnak megfelelő karakteres játékot játszik a Honvéd, amely ellen, ha jól megy a szekér, a legjobb csapatoknak is nehéz dolga van. A hatodik helynél és a 23 pontnál viszont több kell!
  • Szintén 23 pontja van az Újpestnek, amely csak a jobb gólaránya miatt van az 5. helyen. Ezért is kiemelten fontos a mai mérkőzés kettejük között. A Lilák játék akkor ért össze, amikor Feczesin Róbert hazatért a távol-Keletről. Azóta 11 meccsen 8 gólt szerzett a rutinos támadó, tapasztalata, gólerőssége nagy segítség az Újpest számára. A csapat két kiemelkedő játékosa a két nigériai középpályás Nwobodo és Onovo. Mindketten kulcsjátékosai a gárdának, minden meccsen felszántják a pályát, remekül passzolnak és mindketten szereztek már 2-2 gólt.

azt gondolom, hogy a mai pikáns mérkőzésen a gólok lesznek a középpontban. A tippem is erről szól.