2022.04. 03.

OTP Bank Liga: Egy meccs, ahol sok minden eldőlhet!

Felcsúton ismét randevút ad egymásnak a Puskás Akadémia és a Ferencváros. Amikor legutóbb találkoztak, a felcsúti gárda nyert és egészen megközelítette a Ferencvárost. Mára viszont ismét komoly (hétpontos) különbség alakult ki a bajnok és az üldözői között. Ha pedig ma is nyerne a Ferencváros, akkor alighanem lemondhat a bajnoki címről a Puskás, noha még matematikai esélye lesz.

Puskás Akadémia - FTC
04. 03. 17:00 NB I

• Felcsúton is remek csapat van, de ha lehet azt mondani, csak egy kezdőre való. Ha már sérülések, vagy teljesítményingadozások miatt cserékre van szükség, akkor már közel sem olyan erős a csapat ez pedig teljesítménycsökkentéssel jár. A Fradinál mit láttunk? Nem megy a játék az újonnan igazolt Bassey-nak? Nem gond, beáll Ryan Mmaee és bever kettőt. Nem megy a szintén újonnan igazolt argentinnak, Azqui-nak? Nem baj, jön az ukrán Zubkov és dacosan előrukkol egy remek teljesítménnyel. A Fradi titka, egyrészről, ebben a nagyon erős játékosállományban rejlik. Nem csak egy, hanem minimum kettő totál egy szinten lévő, nagyon erős csapatot ki lehetne küldeni a pályára. Minden poszton olyan játékosok állnak készen, akik kiemelkednek a magyar bajnokságból. Hátul pedig a kaput Dibusz Dénes őrzi, akinek a magyar válogatott egy személyben köszönheti az Észak-Írországban elért győzelmet. A Fradi célja immáron az utolsó lépés megtétele a bajnoki címért, ez mentálisan ma jöhet el. Egy tízpontos hátrányt (főleg ha a Kisvárda is kikap a feltámadt Fehérvártól), már nagyon nehéz behozni hét forduló alatt, különösen nehéz egy Ferencváros ellen. Van tehát motivációja a Fradinak és van csapata is. Ma azonban inkább a döntetlent látom célravezetőnek megtippelni, igazából egyiknek sem rossz. A Fradinak most már inkább csak a Puskás maradt ellenfélül, idegenből akkor is jó lehet az egy pont, ha természetesen a legutóbbi vereség miatt vissza akarnak vágni. De a Felcsút már sokszor bizonyította,  hogy nem rossz csapat.

Tipp: Pontosztozkodás - 3,65

1X2 | Döntetlen | 3.65 | (7/10)