2021.03. 02.

OTP Bank Liga: FTC - Diósgyőr

Emlékezetes meccset játszott egymással legutóbb az FTC és a DVTK a Groupama Arénában a téli szünet utáni első mérkőzésen. A bajnok Ferencváros meglepetésre 1-0 arányban vereséget szenvedett, ezzel vette kezdetét a zöldek döcögése a banokságban. Ma ismét az Üllői út és ismét FTC - DVTK.

FTC - DIÓSGYŐR
2021.03.02. 20:00

• A Fradi döcög. Ezt már ki lehet nyogodt szívvel jelenteni. Az eredményekben ez két döntetlenben mutatkozott meg az utolsó öt mérkőzésen. Legutóbb felemás teljesítményt nyújtottak Sigérék az MTK ellen, idegenben. Remek első félidő, gyenge második. Az MTK szempontjából pedig pont fordítva. Az eredmény egy igazságos döntetlen lett. Rebrov furcsaságoat művelt a pályán csapatával. A szélső hátvédeket (Wingo és Civic) megcserélte, a támadókat pedig össze-vissza próbálgatta több poszton is. Az új grúz válogatott Khariasvili az irányító posztján kezdett. Lendületes, gyors és technikás játékos, ez biztos, ám még nem illeszkedett be teljesen. A kezdőben nem volt befejezőcsatár, Isael játszott elöl. Uzuni most kicsit visszafogott volt, viszont Zubkov ismét elővette legjobbját. Ha az elöl játszó négyesből minimum kettő csúcsformában vagy nagyon jó formában játszik, akkor képes győzni a Fradi. Ha csak egy, mint most is, akkor nem mindig. Szóval van még mit dolgozni a bajnoknál a BL-selejtezőkig, mert ez most gyenge!
  • A vendégoldalon a DVTK, amely nem csak a Fradit verte meg meglepetésre, hanem a Fehérvárt is, ráadásul őket is idegenben. Valahogy ezeket a meccseket nem tudom komolyan venni, különösen azért nem, mert a Kisvárdán kívül nem tudtak senki mást megverni. Diósgyőrben is átalakulás van, a kérdés az, hogy a csapat jövőre is az NB1-ben próbálkozik majd elkerülni a kiesőzónát, vagy pedig a másodsztály kiemelkedő csapata lesz, mint most a DVSC.

Ezen a meccsen pedig most sokkal harapósabb Fradit várok és mindenképpen hazai győzelmet.