2021.11. 28.

OTP Bank Liga: Mezőkövesd - FTC

A Sevillából 2-0-ás vereséggel hazatérő Ferencváros vasárnap Mezőkövesden lép fel és folytatja menetelését a zsinórban negyedik bajnoki címe felé. De vajon valóban folytatja-e? Nem lesz-e túl fáradt a csapat? És a sérültek vajon felépülnek-e? Számtalan kérdés van, a választ vasárnap meglátjuk.

MEZŐKÖVESD - FTC
2021.11.28. 18:00

• A Ferencváros magasan kiemelkedik a magyar élvonalból. Ezt jól láthattuk a legutóbbi két fordulóban, ahol a magasra tört Kisvárdát rángatták vissza egy 4-0-lal a földre a zöldek, majd a Fehérvár FC-nek gurítottak hármat nulla ellenében a Groupama Arénában. Miután mindenkivel tudatosították, hogy itt bizony csak a második helyben gondolkozhat bárki is, elutaztak Sevillába, ahol annak rendje és módja simán kikaptak 2-0 arányban. Lehet azt mondani, hogy nem játszott két kulcsjátékos, Zubkov és Uzuni, de ez nem mentség. Ha játszottak volna, akkor is minden bizonnyal vereség a vége, legfeljebb nem 2-0 hanem 3-1. De ezen nem kell bosszankodni. Ezt el kell fogadni. A Ferencváros nincs egy szinten egy spanyol élcsapattal! És nincs egy szinten egy német élcsapattal sem! Sőt még a skótok legendás sokszoros bajnoka, a Celtic is sokkal előrébb tart, mint a magyar bajnok. Ez van, ebből kell tanulni, a rendszeres nemzetközi mérkőzéseken rutint kell szerezni és majd tovább kell folytatni a fejlesztési munkát is, ami a klubvezetés feladata. Ez a Fradi egyelőre ott tart, hogy stabilan bajnok itthon és immáron harmadik éve eléri valamelyik nemzetközi porond csoportkörét. Ez egyrészt szerintem komoly dolog, másrészt kár, hogy csak ők egyedül a magyar bajnokságból.
  • Supka Attila remek szakember, eddig minden egyes csapatánál remek eredményeket ért el és mit kapott cserébe? Elbocsátást! Mezőkövesden is kinevezték, azóta pontokat szerez a csapat és nem kapott ki. Egészen mostanáig. Supka megtalálja a megfelelő taktikát a Fradi ellen és egy fegyelmezett csapat megszoríthatja a bajnokot. Ez azt jelenti, hogy nem kapnak ki nagyon, legfeljebb egy góllal. Vagy esetleg, ha minden-de minden összejön és a Fradi visszaesik legutóbb mutatott formájához képest, akkor talán, egy pontot otthon tarthatnak. De én nem bízom ebben. Vendégsikert várok.