2020.02. 22.

OTP Bank Liga: Mezőkövesden a Ferencváros

A Ferencváros csapata meggyőző játékkal, ellentmondást nem tűrően tudatosította a fehérvári szimpatizánsokkal, hogy idén bizony nagyon nehéz lesz letaszítani a dobogó legfelső fokáról őket. Viszont ha a dobogó harmadik fokán álló Mezőkövesd meg tudná tréfálni a fővárosi zöldeket és otthon tartják a három pontot, akkor némi kis reménysugár felcsillanhat a MOL Fehérvár FC számára. De vajon sikerül-e Cseriéknek megverni a Fradit?

LABDARÚGÁS, NB I
2020.02.22. 19:30
MEZŐKÖVESD - FTC

• A Ferencvárosról idén csak a leg-ek hangján lehet szólni a hazai bajnokságban. Legutóbb meggyőző fölénnyel, de csak 1-0-s arányban tudta legyőzni legfőbb ellenlábasát, a MOL Fehérvár FC-t, ezzel immáron hatpontos előnnyel vezeti a bajnokságot úgy, hogy két meccsel kevesebbet játszott. De a legfontosabb tény ezzel kapcsolatban nem is a számok, hiszen hat- de akár többpontos előnyt is buktak már el csapatok, hoztak be már gárdák, viszont a zöldek játékát elnézve minden hazai focit kedvelő embernek el kell ismernie, hogy nemigen van esély a bajnok letaszítására a trónról. Amióta a Fradi kiesett a kupából és az Európa Ligából csak a bajnokságra kell összpontosítani. Rebrov nemigen rotál, állandó kezdőt küld a pályára, amely nagyon összeszokott és rendkívül hatékony. Zubkov (8), Isael (6), Boli és Tokmac (5-5) gólt szerzett, de Varga Roland állandó csereként, az utolsó 20 percekre beállva is lőtt négyet.
  • A másik oldalon a Mezőkövesd, amely kétségtelenül az idei bajnoki szezon legnagyobb meglepetése és üde színfoltja. Remek munkát végez a Kuttor Attila-vezette szakvezetés, a csapat kiváló fizikai és mentális formában van, jó a hangulat és a játékosállomány is remek. Az igazolások jól sikerültek, a két bosnyák Marin Jurina és Dino Besirovic már a első meccsein eredményes és veszélyes volt! Cseri Tamás, Budu Zivzivadze és Nagy Dániel mellé két további kreatív támadó érkezett. A Mezőkövesd hétközben kupameccsen vett részt, míg a Ferencváros pihenten állhat ki a mérkőzésre.

Azt gondolom, hogy a Mezőkövesd, különösen hazai környezetben jobban meg fogja izzasztani a Fradit, mint a Fehérvár legutóbb. Hazai körülmények között egyértelműen esélyesek egy gólra, sőt akár a pontot is szerezhetnek. De abban is biztos vagyok, hogy a Fradi-presszúra is minimum egy gólban manifesztálódik. A tippem gól-gól egy döntetlenszagú-, de remek meccsen.