2022.08. 07.

OTP Bank Liga: Puskás Akadémia – Újpest (Gólos meccs Csúton?)

A 94. percig tartotta magát a Puskás a Grupamában, kihagytak egy büntetőt is, így a végén jött a fekete leves, Zachariassen góljával nyert a Ferencváros. Az ott elvesztegetett pontokat ma hazai pályán kellene pótolni!

PUSKÁS AKADÉMIA - ÚJPEST
2022.08.07. 17:45

• A Felcsút remekül felvette a harcot a Fradival, annak ellenére hogy három komoly kulcsjátékosa (Nagy Zs., Szolnoki, Slagveer) sérült. Ha a tizenegyest belövik, akkor bármi is lehetett volna a végén. Egyetlen megingás volt a védelemben, abból gólt kaptak a Fraditól az utolsó utáni percben. A csapatnak el kell felejtenie a Guimares elleni meccseket és csak erre a Fradi-elleni játékra alapozva, a bajnokságra kell koncentrálni. Az iráni Zahedi játéka most gyenge volt, kritizálta is őt az edzője, nagyon is! Viszont a csapat játéka jó volt, megérdemelték volna a döntetlent. A Fradi ellen nem szégyen kikapni a Groupamában és mivel a Puskásnak már nem kell figyelnie a nemzetközi színtérre, csak a magyar bajnokságra és kupára, így idén is ott lesznek a dobogón!
  • Az Újpest számomra a legkellemesebb meglepetést hozta az 1. fordulóban a ZTE mellett, sőt igazából annyira nem is volt meglepetés, mert Milos Krusic már tavaly is bebizonyította, hogy képes jó csapatot kovácsolni gyenge játékosállományból is. Az Újpest a tavalyi szezon második felében kiválóan játszott, ennek a játéknak főleg Croizet, Mitorvic, Zivzivadze és Beridze voltak a letéteményesei. Ők már nem a lilák keretében futballoznak. Érkezett viszont a már ismert Vincent Onovo és Tallo, talán már most megmondhatjuk, hogy a nigériainak örülnek jobban Újpesten. Jött még a Hapoel Haifától Matija Ljujic és ő remek játékkal kezdett, valamint leigazolták a fiatal svéd utánpótlás csatárt Jack Lahné-t de csak kölcsönben az Amiens csapatától. Valamint a Crotone csapatától érkezett az olasz szélső Giuseppe Borello, akitől a támadójáték megerősítését és gólpasszokat várnak!
  • Nem rossz csapat az Újpest és dacára annak, hogy nem jött létre a klub eladása, idén nem lesz kiesési gondjaik! A Puskásnak meg kell majd birkózni a lilák erős offenzívájával és a három kulcsjátékos kiesése miatt ez egyáltalán nem lesz könnyű feladat!

TIPP: Mindkét csapat gól – 1,80