2022.02. 13.

OTP Bank Liga: ZTE - Ferencváros

A Kisvárda győzelmével 3. helyre visszacsorgó Ferencvárosnak ma mindenképp győznie kellene Zalában ahhoz, hogy a Puskás nyomában maradjanak a bajnoki címért folytatott harcban.

ZTE - FTC
2022.02.13. 17:15

• A Ferencvárosnál nem tétlenkednek a szakmai vezetők, látván, hogy az együttes szenved. Az érkezési oldalon egyelőre egy játékos, az argentin bajnok és kupagyőztes Carlos Auzqi van, míg a távozási oldalon a balhátvédként játszó Cabraja, akit postafordultával hazaküldtek a Dinamo Zágrábhoz. Ez utóbbin cseppet sem csodálkozom, de a 30 esztendős argentin leigazolásának fontossága engem nem győzött meg. A távozó Uzuni helyén, valamint a támadósor minden posztján játszani képes támadó biztos ügyes, de 30 éves, így belőle már biztosan nem lehet jó üzletet csinálni, mint az albán válogatottból, illetve abból a Laiduniból, akit a zuhanyhíradó szerint nyáron olyan összegért adnak el, ami nagyságrendekkel komolyabb, mint az Uzuni-üzlet. Márpedig a derék Myrto összesen mintegy 4 millió euróért távozott a La Ligában szereplő Granadához.
  • Mindenesetre a Ferencváros mozgolódik a piacon, hiszen szintén a pletykák szerint képben van egy brazil támadó, akit a Chelsea és a ManUnited is figyeltetett, valamint még mindig folyik a tárgyalás a PAOK nigériai „verőemberéről”, aki a masszivitást lenne hivatott visszacsempészni a középpályára, ami Haratin távoztával nem annyira van meg. Mondjuk amíg egy Paks tud hármat lőni a Groupamában, valóban szükség van a keményítésre. Szóval változás van a Ferencvárosnál és szükség is van erre, hiszen hol van már a Rebrov-féle egyeduralom.
  • Ma a Zeténél sem lesz könnyű dolga a zöldeknek, hiszen Waltner Róbert kiváló munkát végzett, a legfontosabbat teljesítette a zalai alakulat, az összes közvetlen riválisát megverte, ezzel áll jelenleg megnyugtató helyen a tabellán. A Fradi viszont nem közvetlen rivális és azt gondolom, meccsről-meccsre jobb lesz a bajnok játéka. Kérdés, hogy Civic betegsége és Cabraja hazaküldése után ki játszik balbekket, ám a feladatot Botka Endre és Zubkov is el tudja végezni! Elöl pedig, nehéz feladata van Csercseszov mesternek, hiszen három támadó közül kell kiválasztani azt az egyet, akik csúcsékként játszik és hát Ryan Mmaee volt az, aki beállt és belőtte a helyzetét a Vasas ellen a hétközi kupameccsen! A Fradi jobb és most van három meccse (ZTE, MTK, Gyirmót), ami első látásra nem tűnik keménynek.

A mai meccsen gólokra számítok, minimum hármat várok a két csapattól!