2019.05. 01.

FIBA Kupa: Még semmi sem dőlt el, Wurzburgban nehéz dolga lesz a Sassarinak!

Az első meccsen csupán öt ponttal nyertek az olaszok, ez a kicsi hátrány pedig egyértelműen ledolgozható a visszavágón! Lássuk, mit várhatunk a meccsen,, amire egy 1,8-as tippet hoztam!

KOSÁRLABDA, FIBA KUPA, RÁJÁTSZÁS
2019.05.01. 17:00
S. OLIVER WÜRZBURG - SASSARI

• Egy igazán remek, lüktetű meccset játszott a két csapat Olaszországban, ahol a német alakulat korántsem játszott alárendelt szerepet. A Wurzburg kiválóan kezdett, elhúztak, de az olaszok nem követték el a hibát, hogy elengedik az ellenfelet. Végig kiegyensúlyozott-, döntetlen-közeli eredmények voltak. Az első negyedben a Sassari két ponttal ment, a félidőben 45-45 volt! Az olaszok elsősorban kiváló hajrázásuknak és Rashawn Thomas (27/12 pont, 11 lepattanó, 2 blokk) kimagaslóan jó játékának köszönhették a győzelmet! A németeket szívósságuk miatt kell dicsérni, egy percig sem adták föl, náluk a Cameron Wells (22/6 pont, 6 gólpassz), Xavier Cooks (19 pont, 5 lepattanó), Davin Oliver (17/6 pont, 8 lepattanó) triumvirátus játszott jól.
  • Ezen a meccsen nem lesz elég az olaszoknak ha csak Rashawn Thomas emelkedik ki! Fel kell zárkóznia a többieknek is, elsősorban Achille Polonara és Tyrus McGee korábban bemutatott jó játéka is nagyon kellene! A Sassari az első meccsen 68%-ban dobták a duplákat, de a triplák tekintetében viszont a németek voltak eredményesebbek! A Sassari 30%-a ebben a tekintetben most kevés lesz! Jobb csapat az olasz, de a németek egységesebbnek és koncentráltabbnak tűntek az első meccsen! A hátrányul simán ledolgozható és ennek megfelelően nagyon odateszik magukat majd.

Azt gondolom, annyira nem lesznek hátrányban az olaszok, mint amit a bukik várnak! Kiegyensúlyozott meccset várok, esélyesebb a Wurzburg-siker, de az összetettben nem vennék mérget a német kupasikerre! A német csapat minden közelmúltbeli meccsén nagyon megnyomta az első negyedet! Most is ezt várom és a tippem is erre vonatkozik!