2023.10. 15.

Kosárlabda ACB Liga: Gran Canaria – Barcelona

A Gran Canaria és a Barcelona remeknek ígérkező összecsapása lesz az ACB Liga ötödik fordulójában ma, a Kanári-szigeteken.

• A szezon eddigi szakaszában vegyes teljesítményt nyújtott a Gran Canaria a bajnokságban. Két győzelmet szereztek és két vereséget szenvedtek, ami azt jelzi, hogy még nem érték el az optimális formájukat. A győzelmeket a Manresa (97-92) és az Unicaja (76-69) ellen aratták, mindkettőt hazai pályán. A vereségek idegenben születtek, a Girona (64-88) és a Joventut (75-89) ellen. Az Eurocupban, ahol az előző szezonban szerzett bajnoki címüket védik, a Gran Canaria jobban teljesített, két fölényes győzelmet aratva. Szalonikiben az Ariszt győzték le (82-66), a Gran Canaria Arénában pedig az Ulmot verték (111-82). A Gran Canaria kulcsjátékosai ebben a szezonban AJ Slaughter és Nicolas Brussino. Sylven Landesberg.
  • A Barcelona sikeresen kezdte a szezont az ACB ligában és az Euroligában is. A hazai bajnokságban négyből három győzelmet szereztek, a Joventut (95-79), a Palencia (84-83) és a MoraBanc Andorra (91-87) felett aratott győzelmekkel. Egyetlen vereségüket a Real Madrid ellen szenvedték el (79-86). Az európai elitbajnokságban a Barcelona két fontos derbin is diadalmaskodott. Otthon legyőzték az Anadolu Efes-t (91-74), és kihívást jelentő idegenbeli győzelmet arattak az Olympiakosz ellen (77-68) Pireuszban. Ezek a győzelmek valószínűleg erősítették a csapat önbizalmát. A csapatot kiválóan erősítették meg,, de Roger Grimau edzőnek kevés ideje van felkészülni a Gran Canaria elleni mérkőzésre, tekintettel arra, hogy az Olympiakosz elleni meccs után gyorsan kell felkészülnie. A jó csapatoknak viszont fel kell készülnie erre a nehézségre is, sűrű a meccsterhelés, rotálni kell. De a Barcelonánál megvan az ehhez szükséges megfelelő minőségű keret.
  • A hazaiak előnye, hogy frissebbek és kipihentebbek, ami kulcsfontosságú szerepet játszhat. Ráadásul a Barcelona zsúfolt programja a következő héten esedékes két Euroliga-mérkőzéssel tovább nehezíti a helyzetet. A Gran Canaria nem rossz csapat és ma nagyon motivált lesz, hogy legyőzzék a Barcát. Nem biztos, hogy ez sikerül, de a szorzók kicsit mintha el lennének csúszva! Mindenképpen a sárgákat kell hendikeppel erősíteni és a pontszámra is rá lehet menni. Gran Canaria + 9,5 & több mint 154,5 pont a mérkőzésen