2023.10. 21.

Kosárlabda ACB Liga : Unam Murcia – Gran Canaria

Az ACB liga hatodik fordulójában a tabellán 7. helyen álló Murcia a 14. Gran Canaria ellen lép pályára. Aki már ismeri a két csapat támadásbéli képességeit, az dörzsöli a tenyerét és ha szereti a jó kosárlabdát minden bizonnyal kikereste a megfelelő stream-et, vagy TV-csatornát. Aki pedig még nem ismeri, az olvassa el a cikket és mérlegelje a fogadás lehetőségét!

• A Murcia kosárlabdacsapata erősen kezdte a szezont, három egymást követő győzelmet arattak, 104-101-re legyőzték a Granadát, 88-76-ra a Baskoniát, 80-68-ra pedig a Tenerifét, és mindegyik mérkőzésen lenyűgöző támadói minőséget mutattak be. Ezt követően azonban egy kis hullámvölgy következett a Bilbao (68-77) és a Real Madrid (92-106) elleni vereséggel, de mindkét mérkőzést idegenben játszották. A jelenlegi 3-2-es győzelem-vereség mérlegükkel a 7. helyen állnak a forduló előtt. Minden poszton legalább két tapasztalt játékosuk van, ami sokat jelent, ahogyan az is, hogy megfelelően összeszokott csapatról beszélünk. Simon Birgander volt a Murcia kiemelkedő játékosa az első öt fordulóban. A Joventut Badalona korábbi centere lenyűgöző 16,4 pontot és 8,6 lepattanót átlagol, ami kiemelkedő eredmény. A Dylan Ennis és Ludde Hakansson alkotta páros is remekül teljesített eddig. A Murcia átlagosan 86,4 pontot szerez meccsenként!
  • A Gran Canaria kissé visszafogottan kezdte a szezont, két győzelemmel és három vereséggel a 14. helyen áll az ACB tabelláján. Győzelmet arattak a Manresa (97-72) és az Unicaja (76-69) ellen, de vereséget szenvedtek a Girona (64-88), a Joventut Badalona (75-89) és a Barcelona (73-83) ellen. Érdekesség, hogy eddig minden mérkőzésüket hazai pályán játszották. Az Eurocupban a Gran Canaria sokkal jobban áll, három egymást követő győzelemmel. Az Arist, az Ulmot és a Trentót egyaránt kétszámjegyű különbséggel győzték le, ezzel erős teljesítményt nyújtva a második legjobb európai bajnokságban, amit tavaly sikeresen meg is nyertek! Erős támadójátékkal bírnak, de a védekezésben sokkal instabilabbak, és ez a gyenge védekezés okozta a vesztüket minden eddigi bukott meccsen:
  • Két ilyen remek támadócsapat, ráadásul a Murcia otthon erős, a Gran Canaria pedig gyengén védekezik, viszont szintén eredményesen dobnak, azt gondolom, hogy hazai győzelem mellett egy pontgazdag szórakoztató meccset is láthat a nagyérdemű! Murcia nyer & több mint 164,5 pont a mérkőzésen