2018.10. 30.

Kosárlabda Bajnokok Ligája: fribourgi esélyek hendikeppel megerősítve

A kosárlabda Bajnokok Ligája mai meccsnapján szúrtam ki néhány mérkőzést. Tudni kell, hogy a kosárlabda BL presztízse nem azonos a labdarúgókéval (az az Euroliga), de évről-évre egyre komolyabban veszik a csapatok ezt a sorozatot is. Köszönhető az anyagi lehetőségeknek és a körítésnek, szervezésnek. A rajongók pedig csak örülnek, ha nemzetközi meccseket láthatnak. Találtam egy meccset, ahol a szorzók közti rés túl nagy, nem arányos az esélyekkel!

KOSÁRLABDA, BL, B CSOPORT
2018.10.30. 20:00
FRIBOURG OLYMPIC - TELEKOM BONN
Tipp: Fribourg +7,5 – 1,55

• Az oké, hogy a német kosárlabda előrébb sorolandó, mint a svájci, de ez alapján soha nem szabad megítélni egyetlen meccset sem. Ha megtekintjük az eddigi eredményeket a BL-ben, akkor láthatjuk, hogy a két csapat nagyon hasonló mutatókkal bír! Három meccen egy győzelem, két vereség, nagyon hasonló pontaránnyal. Ami pedig a dobáspontosságot illeti, a Fribourg: 52,7% - 25,6% (kétpontos, hárompontos lebontásban),míg a Bonn ugyanezen számai: 57,1% - 25%! A lepattanózás átlagai a Fribourgnál: 23 – 14 (védekezés ill. támadás során elért eredmények), a Telekom esetében ugyanez: 21 – 11. A Tenerifével mindketten idegenben meccseltek és vereséget szenvedtek. A svájciak 93-68-ra, a németek 87-68-ra. Még ebben is nagyon hasonló eredmények születtek. A hazai csarnok is megdobja a Fribourg esélyeit, de mindenképpen figyelembe veszem, hogy a Telekom Bonn a német bajnokságban edződik. Hendikeppel nyeretem a hazai csapatot.