2023.11. 26.

Kosárlabda: Barcelona - Basquet Girona

Az ACB liga 11. fordulójának öt mérkőzését rendezik vasárnap, melyek közül kiemelkedik a Barcelona és a Basquet Girona 17:00 órakor kezdődő összecsapása. A pontok számának alakulására kell fogadnunk ezen a mérkőzésen!

• A Barcelona kosárlabdacsapata dicséretes teljesítményt nyújt az idei szezonban, hét győzelmet és három vereséget szerezve az ACB liga jelenlegi szegmensében. Ezzel a negyedik helyen állnak, hasonló arányban osztoznak az Unicajával, a Murciával és a Valenciával. A Real Madrid jelenleg 9-1 arányban vezeti a tabellát. A legutóbbi Euroliga-mérkőzésen a Maccabi Tel Aviv ellen Belgrádban a Barcelona szűk, 92-90-es győzelmet aratott, ami nagyrészt Nicolas Laprovittola kivételes játékának volt köszönhető. Az argentin irányító 23 pontot szerzett, ezzel az idei szezon egyik leghatékonyabb teljesítményét mutatta be. A győzelemhez hozzájárult még Hernangomez, Abrines, Nnaji és Parker is, akik mindannyian kétszámjegyű pontot szereztek. Jokubaitis és Vesely bevethetősége a vasárnapi összecsapáson továbbra is bizonytalan.

• A Basquet Girona kiváló formában van az utóbbi időben, az elmúlt négy fordulóban három győzelmet aratott. Legutóbbi győzelmeik a Murcia (82-76), a Palencia (80-76) és a Breogan (87-83) elleni összecsapások voltak. Egyetlen vereségüket az Unicaja ellen szenvedték el (78-82), ahol játékban egyáltalán nem voltak alárendelve, és akár a győzelmet is megszerezhették volna. Jelenleg a hetedik helyen állnak az ACB tabelláján, így magabiztosan lépnek pályára a Barcelona elleni a mai mérkőzésen. A Basquet Girona kulcsfigurája ebben a szezonban Ike Iroegbu, a nigériai irányító, aki az együttes motorja a parketten. Camps edző irányítása alatt jelentős szabadságot élvező Iroegbu 16,1 pontot átlagol meccsenként, és ezzel a Girona legeredményesebb játékosaként tűnik ki. Markel Brown és Quino Colom is folyamatosan hozzájárul a csapat teljesítményéhez.

• Mindkét csapat a gyors támadó kosárlabdát részesíti előnyben, ennek pedig az eredménye az overes-végeredmény lesz. Az over 163,5 pont még vállalható közepes kockázattal jó szorzóért!