2019.05. 02.

Kosárlabda Korisliga: Tovább menetel a Salon

A finn élvonalbeli kosárlabda bajnokság markáns csapata a Salon Vilpas. A negyeddentőben sima hárommeccses söpréssel verték ki a 8. helyezett BC Nokia csapatát, ma pedig megkezdik a három nyert meccsig tartó elődöntő-sorozatot, ezúttal az alapszakasz 6. helyén végzett Kouvot Kouvola ellen. Egyértelmű a helyzet, a hazai győzelem erősen valószínű, csak a különbség a lényeg. Hendis tippet hoztam.

KOSÁRLABDA, FINN BAJNOKSÁG, RÁJÁTSZÁS
2019.05.02. 17:30
SALON VILPAS - KOUVOT KOUVOLA (1.M.)

• A Salon Vilpas csapata kiemelkedik a finn kosárlabda-bajnokságból. A főcsoportot 10 pontos előnnyel nyerték, az negyeddöntőben pedig söpréssel jutottak tovább az elődöntőbe. A csapat elsősorban a tehetséges finn játékosokra és két kiemelkedő amerikai játékosra épül, kifejezetten a támadásokat erőltetik, próbálják akaratukat rákényszeríteni az ellenfelekre. Védekezésben van náluk jobb a bajnokságban, de támadásban nincs. A negyeddöntő két hazai meccsén nagyon uralták a meccset, az amerikai Jack Gibbs kiválóan játszik, rendszeresen 20-30 körül dob! Szintén a remek játékával tűnik ki a szintén amerikai Skeen is.
  • De a Kouvottal nehezebb dolguk lesz, hiszen a negyeddöntőben az alapszakasz 3. helyén végzett Pyrinto Tamperét sima 3-0-ra söpörték ki, igaz azok a meccsek szorosabbak voltak, mint a Saloné. Az elődöntő első meccse következik, az erősebb, eredményesebb csapat otthonában. Mentálisan is nagyon fontos ez a meccs, hiszen ha mindjárt az elején sikerül a vendégeknek ellopni a pályaelőnyt, az mentálisan rengeteget jelentene! De azt gondolom, erre nem kerül sor.

A Salon kiegyensúlyozott, azt nyújtja ma is majd, amit tud ez pedig elég lesz a magabiztos győzelemhez!