2021.05. 26.

Kosárlabda magyar bajnokság: Szolnoki Olaj - Falco Szova (5.mérkőzés)

A magyar bajnoki aranyéremért folyó csata a végletekig kiélezett! A negyedik mérkőzést megnyerte a Falco, ezzel az utolsó-, mai meccsen dől el az aranyérem sorsa.

SZOLNOK - SZOMBATHELY (5.M.)
2021.05.26. 20:00

• A negyedik mérkőzésen a harmadik játékrész végéig a Szolnok lejátszotta a hazai csapatot. A Falco már-már kilátástalan helyzetbe került, de az utolsó negyedben valami csodaszámbamenő fordítást produkálva, 24–8-ra megnyert utolsó játékrésszel megmentette a bajnoki cím lehetőségét. Perl Zoltán ismét kiemelkedő produkciót mutatott, de jó volt Bruinsma is szokásosan. A Szolnoknál elsősorban Warner és Shane Gibson játszott nagyon jól. A végére aztán Perl Zoltán mellé felzárkózott játékban  Boris Barac és Keller Ákos is, szinte önkívületi állapotban játszva nyerte meg a meccset a Falco. A vége: 76–70 (16–19, 22–22, 14–21, 24–8) lett.
  • A mai meccsen a Szolnoknak kell jobban felpörögni, hiszen most a lélektani teher az ő vállukat nyomja. Az Olajnak nagyon kell vigyáznia a személyi hibákkal és egy percre sem szabad a védekezésen lazítani! Warner, Szubotics és Cakarun jó játéka ma is kelleni fog. Azt gondolom, ez a meccs kicsit óvatosabban fog kezdődni és a végén is csak nüenszok fognak dönteni. Azt pedig egy ilyen mérkőzésnél szintén nagyon fontos, hogy a játékvezetés felnőjön a feladatához! Mert a 4. meccsen nem biztos, hogy mindig a legjobban döntöttek.
  • A tippem az, hogy a Szolnok otthon, saját közönség előtt megszerzi a bajnoki címet.