2022.03. 20.

Challenger-figyelő (és az Indian Wells-döntő) – 2022.03.20

Az aktuális héten zajló challenger tornákat monitorozzuk és választottam belőle néhányat, amelyet érdemes lehet egy szelvénybe berakni, valamint van pár olyan tipp is, amely single is megállja a helyét. Lássuk! Fotó: Matthewryz

Phoenix, kemény:

• D. Altmaier (79.) - D. Kudla (102.): Jó kis szoros meccs volt mindkét elődöntő, Altmaer és Kudla nagyjából ugyanaz a kategória, de Altmaier fiatalabb és ez most döntő lesz. Acapulcóba, szintén keményen már találkoztak egyszer, akkor is a német nyert. Tavaly három challenger-döntőt nyert meg Altmaier, most odateheti mellé a nyegyediket, de nagyon meg fog szenvedni Kudlával. A bukik az amerikai győzelmét várják inkább.

Concepcion, salak:

• H. Dellien (101.) - T.M. Etcheverry (123.): Hugo Delliennek nagyon megy idén. Csak salakon versenyzett, ebből viszont 19 meccset nyert és hatot elvesztett. Idén már nyert egy CH-t, most jöhet a következő. Etcheverry-vel már Santiagóban találkoztak idén, szorosan, de biztosan nyert a bolíviai. Szerintem ma is fog.

Indian Wellsben Nadal – Fritz döntő lesz. Erről nem írok külön. Nadal-győzelem lesz, nem magas a szorzó, oda kell rakni a challengerek mellé. Indoklásnak elég egy fotó is:

A szelvényen tehát: Dellien és Nadal. Holnap két challenger kezdődik majd, három nap múlva pedig Miami Masters, amit biztosan nem Nadal nyer, hiszen nem indul.