2023.02. 26.

ATP- Dubai Duty Free Tennis Championships – 2023.02.26 (2,2)

A szabadtéri kemény borításon megrendezésre kerülő Dubai Duty Free Tennis Championships hosszú múltra tekint vissza és mindig a legjobb játékosokat látja vendégül. Roger Federer nyolc bajnoki címet szerzett, ezt követi az ötszörös bajnok Novak Djokovic. A korábbi világelső Thomas Muster, Juan Carlos Ferrero, Andy Roddick, Rafael Nadal és Andy Murray is diadalmaskodott már az ATP 500-as tornán. A helyszín gyönyörű és első osztályú, a pénzdíj magas, így nem csak a dicsőség hajtja majd a játékosokat! Itt lesz Djokovic, Rublev, Murray, Auger-Aliassime, hogy csak a legjobbakat említsem. A kvali udolsó köréből: T. Machac - M. Arnaldi és Alex. Shevchenko - P. Kotov

T. Machac - M. Arnaldi
02. 26. 08:00 Dubaj, selejtező, férfi egyes
Tipp: Több, mint 20,5 game - 1,57

• Machac a cseh tenisz nagy ígérete. Nagyon tehetséges, a cseh tenisziskola kiváló nagykövete. Univerzális játékos, a kemény pályát nagyon szereti, 22 évesen már négy keménypályás CH-tornagyőzelme van. Remek formában van, a selejtező első körében Fucsovics Marcit verte mg. Arnaldi is jó játékos lesz. Korosztályának a legtehetségesebb játékosai közé tartozik, olyannyira, hogy tavaly év végén beugróként, a sérülések miatt, részt vehetett a Next Gen vlágbajnokságon! Egy nagyon erős akaratú, szorgalmas és univerzális teniszező. Novak Djokovic a példaképe, "kis Djokovicnak" nevezte magát. De hasonlít is a játéka a szerb szupersztáréra. Kontratámadó játékot játszik, azaz kiválóan védekezik, majd ha lehetőség adódik, azonnal támadásba megy át. Nála tehát minden adott arra, hogy igazán nagy-, TOP50-es játékos legyen. Tehetség, szorgalom, mentális erő. Már csak türelem és egy kis szerencse kell, hogy a teniszkarrierjében is a bálványa után eredjen. Idén a Tenerife 2 CH-t nyerte meg.  Jó kis kiegyenlített meccs lehet ez ahol legalább 21 game-et várok.

Alex. Shevchenko - P. Kotov
02. 26. 09:20 Dubaj, selejtező, férfi egyes
Tipp: Shevchneko nyer egy szettet – 1,40

• Az orosz Shevchenko nagy tehetség! Még csak 22 éves, de tör fel a világranglistán tavaly Áprilisban még a 245. helyen volt, ma már a 114. helyen áll. Univerzális teniszező lehet belőle, tavaly megnyerte élete első CH-tornáját Pozsonyban, idén pedig kemény pályán Temerifén nyert meg egy CH-tornát. Fejben is egészen jó, szorgalmas is, van benne jövő.  Pavel Kotov 191 cm magas, erőteniszt játszó játékos. Már 24 éves inkább csak egy erős CH-szintnek jellemezném, de volt már rá példa, hogy valaki ez után robban be, de azért ritka. Kotov magas erős testalkatú teniszező, kiválóan szervál, erős alapütései vannak. De nem csak ebből él! Az alapvonalról képes jól védekezni is. 2021-ben nyerte első CH-tornáját fedett keményen, tavaly pedig még kettőt hozzátett, de immáron salakon is nyert egyet. Egymással két alkalommal játszottak tavaly fedett keményen, mindkétszer Shevchenko nyert.
Alex. Shevchenko - P. Kotov Alex. Shevchenko nyer legalább egy játszmát Igen 1.40