2022.02. 20.

ATP- figyelő (Rio, Santiago QF– 2022.02.20

Ebben a rovatban az aktuálisan futó ATP-tornákat tekintjük át és keresünk olyan tippeket-szelvényeket, amelyeket eséllyel tudunk játékba küldeni.

A kategóriabeosztást ITT találjátok.

Rio, salak:

• Elérkezett a döntő ideje. Rióban Alcaraz Garfia (29.) és Diego Schwartzmann (14.) találkozik. Nem tudok semmi olyat mondani, ami Schwartzmann győzelmét indokolná. Amit ő nagyon tud, azt tudja Alcaraz is. Amit Alcaraz nagyon tud, azt nem tudja Schwartzmann. Egyedül a rutin lenne, ami az argentin oldalán áll, csakhogy Alcaraz egy zseni és már 18 évesen úgy teniszezik és úgy gondolkozik, mint egy felnőtt játékos. 18 évesen 4 salakos challenger tornát nyert, tavaly pedig mellétette Umagot, ami már ATP, illetve keményen megnyerte a fiatalok ATP-világbajnokságát. Ha annak idején Dimitrov volt a Baby Federer, akkor ő kétségkívül a Baby Nadal! Ma megnyeri második ATP tornagyőzelmét is.

Santiago, salak:

• Mivel a dohai tornának vége, Bautista nyert, a santiagói salakos torna mai, kvalifikációs meccseiből kerestem párt Alcaraz mellé. És ebből kettő is van. Hernan Casanova (316.) még nem nyert challenger tornát sem, ITF-győzelmei vannak, ő az abszolút megélhetési teniszező-kategóriába tartozik. Mivel 28 éves, ő már nem nagyon fog szintet lépni. Ellenfele Renzo Olivo (186.) egy 30 éves salakspecialista, aki nyert három salakos CH-tornát életében, egy alsó-középszintű CH-lovag. Karrierjük során négy alkalommal találkoztak, mind a négyszer Olivo nyert. Szerintem ma is fog. 1,5 körül adják. A másik meccsen Juan Ignacio Londero (144.) és R.A. Meligeni (224.) találkoznak. Londero 28 éves, két CH-tornát és egy ATP-t nyert. Igazi salakspecialista. Idén Cordobában elődöntőzött, ahol Ramos-Vinolas verte meg, Rióban a selejtezőből került főtáblára, ahol szintén Ramos-Vinolas verte meg. Már idén olyan játékosokat vert meg salakon, akik jobbak, mint Meligeni. Legyőzte Carballes-Baenát, Tabernert, Milojevicet, Pedro Martinezt és Hanfmannt is. Meligeninek 2020-ból van egyetlen CH-ja, Sao Paolóból és kész. Mindenképpen Londero győzelmét várom 1,30 a szorzó!

MIvel nincs még szorzó Alcarazra, a szelvényen a két selejtező:

• Jövő héten pedig komoly tornák indulnak! ATP 500 Dubai kemény borításon, nagyon komoly pénzdíjért. Az indulók között többek között: Novak Djokovic, Andrej Rublev, Felix Auger-Aliassime, Jannik Sinner, a 2021-es győztes Aslan Karatsev, a dohai tornát most megnyerő Roberto Bautista Agut, valamint az eddig gyengébb formában játszó Hurkacz és a mindig kiismerhetetlen NOBET Shapovalov.
  • Szintén ATP 500 a mexikói Acapulcóból, szabadtéri kemény borításon. Itt lesz az AO két döntőse, Daniil Medvedev és a tenisztörténelem legjobb férfijátékosa, Rafael Nadal, itt lesz a tavalyi bajnoks Alex Zverev, a görög Stef Tsitsipas, az AO-elődöntőse Matteo Berrettini, valamint a két kiváló robotgép Cameron Norrie és PCB is. Jó kis tornák lesznek!
  • És hogy ne legyen elég, Chilében is lesz egy salakos 250-es torna, Santiagóban, olyan kiváló salakspecialistákkal, mint Casper Ruud, Cristian Garin, Federico Delbonis, vagy éppen Albert Ramos-Vinolas.
  • A három ATP-torna mellett lesz két Challenger is, mégpedig a fedett Pau Challenger, egészen jó rajtlistával és CH-szinthez képest komoly pénzdjjal. Itt lesz Tsonga, Stricker, Lehecka, Pospisil és Bonzi is. Valamint a szokásos Forli fedett, amelynek már a 8. kiadását kezdik meg. Scott Draper, Zizou Bergs, Grenier és Van Rijthoven, hogy csak az ismertebb neveket említsem.