2022.02. 07.

ATP- figyelő (Rotterdam ATP500)– 2022.02.07

Ebben a rovatban az aktuálisan futó ATP-tornákat tekintjük át és keresünk olyan tippeket-szelvényeket, amelyeket eséllyel tudunk játékba küldeni.

A kategóriabeosztásokat ITT találjátok!

Tavaly ennek a tornának a döntőjét Fucsovics Marci játszotta Rublevvel, sok pontot véd, ezért az első meccsen mindenképp extra motiváció várható tőle. De az a meccs nem ma lesz. A tornát fedett keményen játsszák, ATP500-as rendezvény, 1,34 M euró az összdíjazása.

• McDonald (56.) - Basilashvili (21.): McDonald Mackenzie egy erős középkategóriás challenger-szint. Fejben nagyon jó, de a tenisze erős közepes csak. Egész jó szerva, kemény ütések, abszolút keménypályás játékos a 26 éves amerikai. A grúz Basilashvili sokkal tehetségesebb teniszező, mint az amerikai, egyetlen hátránya van csak, hogy fejben ingadozik. De amikor éppen jó formában van, akkor magas szintű játékosokat is képes megverni. Technikás és gyors, minden borításon jó! Tavaly Dohában nyert, megverte Rublevet, Thiemet, még Federert is. 5 ATP-tornagyőzelme van és 5 CH. ATP-szint egyértelműen. Idén rosszul indult neki az év, még nem nyert, de Mackenzie sem szerepelt olyan kiugróan. Én szembemegyek a bukikkal, ha Basilashvili fejben rendben lesz, akkor meg tudja verni az amerikait, ezért 2,51-et kapunk!
  • Goffin (52.) - De Minaur (33.): Ez a nap tippje innen, bár sajnos ennek megfelelően nem túl magas a szorzó. Goffin technikás, gyors játékos, de már nem fiatal és egy súlyos sérülés is hátráltatta sokáig. Nagyon gyenge formában van idén. Amikor Mannarino ellen játszott legutóbb, látható volt, mennyire felőrölte az a stílus, hogy a francia mindenhonnan visszaadta a labdát. De Minaur ugyanez a kategória! TOPteniszező lehetne a tehetsége alapján, de most egyelőre csak a 33. helyen áll. Villámgyors, minden labdát befut, nagyon atletikus. Ráadásul az év elején Ausztráliában jól játszott nagyon, így most minden bizonnyal nagy kedvvel fog játszani. Simán meg tudja verni ma Goffint és nagyon csodálkoznék, ha nem így lenne!
  • Hurkacz (11.) – Tsonga (259.): Itt a szorzó nagyon kicsi, elvileg Hurkának nagyon simán kellene ütnie Tsongát, de a veterán francia TOPkategória volt, így ezt a meccset ekkora szorzóért hanyagolom.
  • Norrie (13.) – Humbert(40.): Cameron Norrie ATP-szint, de egy robotjátékos. Semmi kreativitás, csak a darálás. Erős fizikum, jól szervál, majd alapvonalról bombázza fáradhatatlanul a labdákat. A négy CH-győzelemre tavaly sikerült két ATP-tornát nyernie, mindet keményen. Fejben jó, de egy kicsit is technikásabb, tehetségesebb teniszező meg tudja fogni. Humbert pedig ilyen! Humbert Ugo magas, 188 centiméteres játékos, aki elsősorban a keménypályás tornálkat kedveli, stílusát az adogatójátékra építi fel. Remekül szervál, gyors, erős játékos. agyon jó fejben is, mentális erejét mi sem bizonyítja joban, hogy 2020-ban Wimbledonban a honfitársát, a kiváló Monfilst verte úgy, hogy Monfo nyerte az első két szettet. Amíg az ITF-ben még nyert egy tornát salakon is, a challenger tornákon már csak keményen, vagy fedettben nyert. 2020-ban két ATP tornát is nyert, mindkettőt kemény borításon, 2021-ben pedig Halléban, füvön nyert. Ha a még csak 23 éves francia jó formát mutat ma, meg is tudja verni a robotgépet, de ehhez fejben is nagyon ott kell lenni. Mert a brit ott lesz, az biztos! Szoros meccset várok, több mint 21,5 game lehet 1,64-ért jó tippnek ígérkezik.

A szelvényen De Minaur mindenképpen Humberték overe.